Skocz do zawartości

Shankor

Rekomendowane odpowiedzi

Za każdym razem walczę z tym po formacie. Z uporem maniaka podmienia mi Irfana na Painta, Adobe Readera na Edge i VLC na jakiś ACG Player, cokolwiek to jest. Kilka dni trzeba bawić się z Windowsem w kotka i myszkę, aż w końcu się uspokaja. :dunno:

Próbowałeś zmieniać bezpośrednio w Ustawienia->Aplikacje->Aplikacje domyślne? Zaobserwowałem, że ustawienie tam powiązań plików z wybranymi programami jest trwalsze niż ptaszek przy "otwórz za pomocą" 

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Elo, szukam na windowsa 10 jakiegoś właśnie programu to podstawowej i szybkiej edycji foto. Żadne gimpy, bo to za trudne. Chodzi mi o jakieś kadrowanie, zmianę kolorków itp

Odnośnik do komentarza

IrfanView to taki trochę bardziej rozbudowany Paint. Powinien dać radę gdyby się uprzeć, ale nie wiem czy Cię to zadowoli. A tak bardziej typowo do zdjęć i z prostym interfejsem... może Photoscape? Wersja na Windows nie jest rozwijana już od paru lat, ale ciągle daje radę moim zdaniem.

Edytowane przez Frantik
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Słuchajcie mam na laptopie W10 zaktualizowanego z wcześniejszego W8. Chcę kupić nowy komputer, stworzyłem na Pendrive nośnik instalacyjny za pomocą tego oficjalnego narzędzia. Teraz pytanie czy bez żadnych przeszkód będę mógł sobie postawić system z tego nośnika na nowym komputerze? Są potrzebne jakieś klucze aktywacyjne czy coś w tym rodzaju? 

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 8.02.2018 o 18:11, Sebas napisał:

Jak nie kupiłeś osobno Windowsa w wersji box to licencja jest tylko na stary laptop i nie można jej przenieść. Zainstalujesz tak ale bez aktywacji jeżeli nowy laptop był kupiony bez systemu. 

 

W dniu 8.02.2018 o 21:06, Shankor napisał:

Aktywacja się nie powiedzie. Będziesz miał wersję trial na (o ile się nie mylę) miesiąc.

 

Zainstalowałem dzisiaj system na drugim komputerze, wpisałem kod aktywacyjny z windowsa na laptopie i przeszło bez zająknięcia. Żadnego błędu ani komunikatu. Wszystko było w porZądku. 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Ja pier.dolę, 2018 rok, Windows 10 a muszę oglądać poradniki na yt jak typ wklepuje jakieś formułki w wiersz poleceń by zresetować system do ustawień fabrycznych. Mianowicie wywala mi gdzieś przy 40% resetowania błąd "Wystąpił problem podczas resetowania komputera do ustawień fabrycznych. Zmiany nie zostały wprowadzone".

 

Spotkał się ktoś z tym problemem i ma jakiś protip?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

(pipi) już pobiera się z Windows Update. :frog: Ciekawe, dlaczego to tak cisną? Zawsze mijało z pół roku od premiery aktualizacji do puszczenia jej przez WU.
@Bzduras Przynajmniej nie żyjesz w strachu, że jutro Ci komp nie wstanie, jak ja teraz. :yao:

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Polecam kiedyś sobie zrobić taką aktualizację na Intel Atomie z 5gb wolnym miejscem na dysku. :obama: Co to była za gimnastyka...

 

Najpierw źle stworzyło obraz Windowsa na pendrive. Ciul, od nowa. Później przy instalacji, ponad 70% "błąd aktualizacji". Ciul, od nowa. Druga próba udana, ale przy restarcie systemu zeszło z 1,5h. Ogólnie cały proces na tym śmiesznym urządzonku: Intel Atom, 2gb ramu i 32gb dysk c zajął prawie 4h. :obama:

 

Ale za to teraz chodzi żwawiej i jeszcze miejsce na dysku się zwolniło prawie 10gb zamiast 5gb. :banderas:

 

Taki sport w sumie bo nie musiałem tego robić. Mamuśka i tak nie zauważy różnicy. :yao: A poza tym u siebie też zrobiłem. Działa spoko. Jeszcze dzisiaj lapek Della został do golenia.

 

 

Odnośnik do komentarza

i z tego że ze złoma stał się najnowszy cud techniki :banderas:

 

Spoiler

Dokładnie jest to model HP Pavilion X2 (Atom x5-Z8300, 2GB RAM, 32GB eMMC). Teraz już takich nawet nie ma w ofercie, tylko zostały wersje z 64GB :pawel: Nic dziwnego. Te 32GB to nawet w zwykłym pendrivie już mało.

 

 

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...