Skocz do zawartości

Shankor

Rekomendowane odpowiedzi

Za każdym razem walczę z tym po formacie. Z uporem maniaka podmienia mi Irfana na Painta, Adobe Readera na Edge i VLC na jakiś ACG Player, cokolwiek to jest. Kilka dni trzeba bawić się z Windowsem w kotka i myszkę, aż w końcu się uspokaja. :dunno:

Próbowałeś zmieniać bezpośrednio w Ustawienia->Aplikacje->Aplikacje domyślne? Zaobserwowałem, że ustawienie tam powiązań plików z wybranymi programami jest trwalsze niż ptaszek przy "otwórz za pomocą" 

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

IrfanView to taki trochę bardziej rozbudowany Paint. Powinien dać radę gdyby się uprzeć, ale nie wiem czy Cię to zadowoli. A tak bardziej typowo do zdjęć i z prostym interfejsem... może Photoscape? Wersja na Windows nie jest rozwijana już od paru lat, ale ciągle daje radę moim zdaniem.

Edytowane przez Frantik
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

I znowu sklepik zniknął. Ja (pipi)ie. odinstalowałem tylko PAinta3D bo znowu się zainstalował...

I teraz nie mam sklepiku, znowu widzę że PAint3D zainstalowany, kasuję go, ciekawe czy zainstaluje się bez sklepiku MS.

PS. Niby sklepik niepotrzebny, ale jednak kiedyś chcę przejść te Gears of War Ultimate.

Odnośnik do komentarza

Słuchajcie mam na laptopie W10 zaktualizowanego z wcześniejszego W8. Chcę kupić nowy komputer, stworzyłem na Pendrive nośnik instalacyjny za pomocą tego oficjalnego narzędzia. Teraz pytanie czy bez żadnych przeszkód będę mógł sobie postawić system z tego nośnika na nowym komputerze? Są potrzebne jakieś klucze aktywacyjne czy coś w tym rodzaju? 

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 8.02.2018 o 18:11, Sebas napisał:

Jak nie kupiłeś osobno Windowsa w wersji box to licencja jest tylko na stary laptop i nie można jej przenieść. Zainstalujesz tak ale bez aktywacji jeżeli nowy laptop był kupiony bez systemu. 

 

W dniu 8.02.2018 o 21:06, Shankor napisał:

Aktywacja się nie powiedzie. Będziesz miał wersję trial na (o ile się nie mylę) miesiąc.

 

Zainstalowałem dzisiaj system na drugim komputerze, wpisałem kod aktywacyjny z windowsa na laptopie i przeszło bez zająknięcia. Żadnego błędu ani komunikatu. Wszystko było w porZądku. 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Ja pier.dolę, 2018 rok, Windows 10 a muszę oglądać poradniki na yt jak typ wklepuje jakieś formułki w wiersz poleceń by zresetować system do ustawień fabrycznych. Mianowicie wywala mi gdzieś przy 40% resetowania błąd "Wystąpił problem podczas resetowania komputera do ustawień fabrycznych. Zmiany nie zostały wprowadzone".

 

Spotkał się ktoś z tym problemem i ma jakiś protip?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

(pipi) już pobiera się z Windows Update. :frog: Ciekawe, dlaczego to tak cisną? Zawsze mijało z pół roku od premiery aktualizacji do puszczenia jej przez WU.
@Bzduras Przynajmniej nie żyjesz w strachu, że jutro Ci komp nie wstanie, jak ja teraz. :yao:

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Polecam kiedyś sobie zrobić taką aktualizację na Intel Atomie z 5gb wolnym miejscem na dysku. :obama: Co to była za gimnastyka...

 

Najpierw źle stworzyło obraz Windowsa na pendrive. Ciul, od nowa. Później przy instalacji, ponad 70% "błąd aktualizacji". Ciul, od nowa. Druga próba udana, ale przy restarcie systemu zeszło z 1,5h. Ogólnie cały proces na tym śmiesznym urządzonku: Intel Atom, 2gb ramu i 32gb dysk c zajął prawie 4h. :obama:

 

Ale za to teraz chodzi żwawiej i jeszcze miejsce na dysku się zwolniło prawie 10gb zamiast 5gb. :banderas:

 

Taki sport w sumie bo nie musiałem tego robić. Mamuśka i tak nie zauważy różnicy. :yao: A poza tym u siebie też zrobiłem. Działa spoko. Jeszcze dzisiaj lapek Della został do golenia.

 

 

Odnośnik do komentarza

i z tego że ze złoma stał się najnowszy cud techniki :banderas:

 

Spoiler

Dokładnie jest to model HP Pavilion X2 (Atom x5-Z8300, 2GB RAM, 32GB eMMC). Teraz już takich nawet nie ma w ofercie, tylko zostały wersje z 64GB :pawel: Nic dziwnego. Te 32GB to nawet w zwykłym pendrivie już mało.

 

 

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.