Skocz do zawartości

Shankor

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem kiedyś podobny problem ze sklepem, takie błędy to nie nowość, a jednym z proponowanych rozwiązań jakie wtedy znalazłem była zmiana regionu na komputerze. Wejdź w ustawienia i wpisz "region" w wyszukiwarce, zmień na USA. Nie wiem czy pomoże, ale warto spróbować.

Odnośnik do komentarza

Też doszedłem do takiego wniosku że przyczyną problemów może być region/czas/język windowsa. Trochę pogrzebałem zmieniając ustawienia i przez krótką chwilę uzyskałem dostęp do gier w Windows store po czym wszystko znowu się skasztaniło :smutas: Na chwilę obecną wygląda że wszystko jest ustawione poprawnie i nie powinno być żadnego konfliktu a mimo to gry w store nie działają.

Odnośnik do komentarza

Okazuje się, że build 17763.1 to nie jest ostateczna wersja October Update. Została wycofana, a do Insajderów trafiła wersja 17763.17. Jeśli ktoś zainstalował już 17763.1 to pewnie nie ma się czym martwić, bo błędy zostaną załatane poprzez WU, ale ISO jest nieaktualne.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
38 minut temu, Qvstra napisał:

Czy moge przeniesc licencje ze starego laptopa, na ktorym byl kiedys win7 (pozniej update do win10) do nowego laptopa, na ktorym nie ma systemu?

Jeżeli był zainstalowany fabrycznie to niestety nie. Jak składałem stacjonarkę to chciałem to samo zrobić. 

Chyba, że coś się od tamtej pory zmieniło, albo czymś nie wiedziałem/wiem. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gumiś_JaGoDa napisał:

Jak składałem stacjonarkę to chciałem to samo zrobić. 

Latem składałem nową stacjonarkę i chciałem przenieść system ze starego desktopa. Win 10 aktualizowany z 7 OEM (na płycie, a nie preinstalowany) No i niestety nie dało rady. Nie próbowałem cebuli z telefonem o ponowną aktywację do Microsoftu i wciskaniem kitu o padniętej płycie głównej, ale podobno to opcja.

 

W przypadku laptopów i preinstalowanych systemów niestety nie ma żadnych tricków

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Premiera aktualizacji 1903 tuż tuż, od jakiegoś miesiąca siedzę na Preview i wizualnie niewiele się zmieniło. Tak na pierwszy rzut oka: zmiana oryginalnej tapety na jaśniejszą, wizualno-ułatwiające dostęp zmiany w zakładce Windows Update + pierdoły typu domyślne ustawienia systemu ("pokaż pole wyszukiwania" zamiast "pokaż ikonę wyszukiwania", inaczej ponazywane domyślnie grupy kafelek w "Start")… i tyle? Jeśli chodzi o działanie systemu, to już teraz nie napotkałem żadnego problemu, wszystko jest responsywne i... działa. Bardzo dobrze, że w tej aktualizacji skupili się na poprawie tego, co najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
W dniu 5.04.2019 o 10:57, Frantik napisał:

Ostatecznym buildem jest 18362.1 i wszyscy go dostaną w maju. Różnicą będzie tylko "cyferka po kropce", bo Microsoft do tej wersji wypuszcza już tylko aktualizacje zbiorcze, jak do każdej innej wersji Windows 10. Przesunęli termin, bo wolą dmuchać na zimne po tej wpadce ze znikającymi plikami użytkownika. W sumie jak się komuś spieszy, to może już tę wersję zainstalować, bo jest w kanale Release Preview, czyli z teoretycznie minimalnym ryzkiem znaczących błędów (jest jeszcze Slow Ring, czyli ciut większe ryzyko, choć i tak małe i Fast Ring - mogące sprawiać kłopoty, bo jak sama nazwa wskazuje, są to wersje wypuszczane na szybko). Później będą wychodzić  aktualizacje dla wszystkich i też nie ma pewności, że nic nie popsują. Ba, zdarza się to bardzo często. Windows 10 to przecież niekończąca się beta. Do finalnych wersji, regularnie, co drugi wtorek miesiąca publikowane są łatki z długimi listami poprawek, wiec to nigdy nie jest system całkowicie wolny od wad/błędów.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

W kwestii update Windowsa jak to zrobić prawilnie? Mam teraz wersje 1809 i chcę zrobić update do 1903 czy widnows update assistant to tak samo dobry pomysł jak czysta instalacja z pendrive? Jak to teraz wygląda z programami na dysku systemowym w przypadku drugiej opcji wszystko pójdzie się pipi? Szczerze mówiąc nie chce mi się bawić w pobieranie i instalowanie wszystkiego na nowo dlatego szukam jak najbardziej bez problemowej opcji.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, kes napisał:

czy widnows update assistant to tak samo dobry pomysł jak czysta instalacja z pendrive?

Tak, atakuj asystenta. Robi się update i po krzyku, nic nie muli, nic nie ginie.

2 minuty temu, kes napisał:

Jak to teraz wygląda z programami na dysku systemowym w przypadku drugiej opcji wszystko pójdzie się pipi? Szczerze mówiąc nie chce mi się bawić w pobieranie i instalowanie wszystkiego na nowo dlatego szukam jak najbardziej bez problemowej opcji.

Głowy nie dam, ale przy instalacji nowej wersji wybierasz, czy zostawić programy i pliki na dysku.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
52 minuty temu, kes napisał:

Mam teraz wersje 1809 i chcę zrobić update do 1903


Ponoć jest już dostępny jako aktualizacja przez Windows Update :lapka: Wyjdzie na to samo, co instalacja przez asystenta, tylko mniej klikania w trakcie, z tego co pamiętam :)

Ja zrobiłem czystą instalację, stwierdziwszy że i tak mam już lekki śmietnik na kompie i jestem zadowolony. Żadnych problemów, nowości to na ogół mniejsze i większe pierdółki, ale na ogół cieszą

Odnośnik do komentarza

jestem ciemny jesli chodzi o pc...chcialem sb zainstalowac apke do game passa. Przy instalacji wyskakuje info ze nie mam najnowszej wersji systemu (w maju niby byla jakas aktualizacja) natomiast jak wejde w ustawienia i aktualizacje wyskakuje info ze posiadam najnowasza wersje systemu windows. Jakies rady?? Windows Update to nie ta aktualizacja przez system---> ustawienia--->aktualizacje??

dzieki @Bzduras 

Edytowane przez Szymek_PL_
Odnośnik do komentarza

Mam problem, który pojawił się po ostatniej aktualizacji Windowsa 10. Mianowicie jest problem z trybem uśpienia: zawsze miałem ustawione tak, że zamykam pokrywę laptopa i komputer normalnie się usypiał, podniosłem pokrywę lub ruszyłem myszką i laptop się uruchamiał. Teraz mam tak, że zamykam pokrywę, mija jakiś czas (powiedzmy godzina - dwie) i słyszę jak komputer normalnie pracuje. Jak podniosę pokrywę to okazuje się, że po prostu włączył się od nowa i tyle. Próbowałem różnych zmian, ustawienia mi się nie zmieniły, ale problem jest nadal. Ktoś wie co z tym począć? 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...