Skocz do zawartości

Shankor

Rekomendowane odpowiedzi

no też ingeruje w rejestr systemowy, nie wiem jak jest teraz z 10tkami, bo od dłuższego czasu nie używam, ale jeszcze na 8mce potrafił nie raz przynieść odwrotne skutki od oczekiwanych.

Do sprawdzenia wirusów/trojanów możesz pobrać darmową wersje Eseta na miesiąc:

https://www.eset.com/pl/

 

 

 

Edytowane przez easye
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja w ogole nie wiem co oni z tymi 10tkami zrobili, ale automatyczna naprawa przy jakimkolwiek błędzie systemu nigdy nie działa, stare polecenia z linii komend typu fixboot/fixmbr, nadpisywanie nowego rozruchu tez przeważnie nie pomaga, no jedyny plus jest taki, ze reinstalacja trwa parę minut. Wszystko spoko, gdybym nie mial paru TB danych rozwalonych na rożnych dyskach, a i samo wskazywanie starych bibliotek w klientach z grami często nie działą jak należy, przez co w formatowaniu jedyne co irytuje to pobieranie później tryliarda GB gier. xD

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
48 minut temu, oFi napisał:

(chyba, że coś sie zmieniło i jest jakas alternatywa do niego na 10stce?). 

 

Combofix nie działał już na Win 8.1, którego jednak w sumie mało kto używał. Na w miarę zasadzie działa za to chociażby Kaspersky TDSSKiller. Wspiera Win10

 

Tym niemniej to są już naprawdę potężne narzędzia, które w niektórych przypadkach potrafią ostro namieszać w systemie i zalecałbym ostrożność mimo wszystko.

Najbardziej prawilnym sposobem działania pozostaje tworzenie logów za pomocą narzędzi takich jak np. Farbar Recovery Scan Tool. Następnie, jeśli samemu się nie ogarnia, najlepiej wrzucić je wraz z opisem problemu na któreś ze specjalistycznych forów komputerowych (działy zajmujące się tym funkcjonują na pewno na Forum DobrychProgramów, forum Benchmark.pl, czy choćby PC Format

 

Tam ogarniający to magicy wykryją ewentualne infekcje i śmieci lęgnące się w systemie oraz poprowadzą za rączkę przy dezynfekcji :)

 

We własnym zakresie zalecałbym skanowanie antywirusem, czy nieinwazyjnymi acz skutecznymi narzędziami, takimi jak:

AdwCleaner i   Malwarebytes

 

Drążyłbym stronę sprzętową u @Kosmos. Jak pisał @Shankor - może coś się grzeje, może coś ma zakurzone styki (bywa i tak), może coś po prostu umiera - RAM, płyta główna... przyczyn może być masa, tym niemniej szybciej na początek ogarnąć stronę softu :)

Edytowane przez Frantik
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

A to widzisz, kiedyś korzystałem z porad na dobreprogramy i właśnie ów magicy pomagali mi dając scrypt, który odpalał się na combofixie. 

Nieśmiertelny problem miałem kiedyś z zainfekowanym penfrive'em, który dyski mi "ukrywał". Z odpowiednim skryptem combo wszystko naprawiał właśnie. 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Panowie prośba o pomoc, choć już zakładam najgorsze (czyli uszkodzenie hdd). 

 

Próbuję postawić i uruchomić Win10 na laptopie, z którym były problemy (zawieszał się w trakcie bootowania, nie wchodził nawet do systemu). Sprzęt to Dell Inspiron 3558. Zrobiłem bootowalny USB, udaje się go uruchomić, włączyć instalkę (uprzednio usunąłem stare partycje, wszystko idzie na totalnego czyściocha) i teoretycznie wszystko leci jak powinno, do momentu pierwszego, ponownego uruchomienia. Po nim mam kilka komunikatów o konfiguracji etc. i w końcu wyskakuje błąd

 

"Instalator systemu Windows nie może skonfigurować systemu Windows do działania na zasobach sprzętowych tego komputera."

 

Próbowałem nie dzielić dysku na partycje i jest tak samo. W diagnostyce puszczanej z biosu mam komunikat o jakimś problemie z dyskiem, ale takie ubuntu zainstalowane z USB działa.

 

Jakieś sugestie? Mój trop to jakaś niekompatybilność instalowanej windy, ale to nie powinno wyjść jakoś wcześniej? Sprzęt jest na x64, taki też wybrałem system. 

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, kotlet_schabowy napisał:

GPT czyli ?

Tablica partycji. Windows daje dwie do wyboru przy tworzeniu nowej partycji z nieprzydzielonego miejsca - MBR lub GPT. Dla dziesiątki najlepiej postawić właśnie GPT, MBR potrafi czasami pogryźć się i nie przepuścić instalki.

Odnośnik do komentarza

6kZNcm9.png

 

Pobrałem, zainstalowałem, wszystko działa bezproblemowo. Najprawdopodobniej ta sama wersja systemu + jakaś comiesięczna paczka poprawek zostanie udostępniona wszystkim, poza kanałem Preview. Wizualnie, na pierwszy rzut oka niewiele się zmieniło.

Odnośnik do komentarza

Nie macie żadnych problemów z najnowszą (zaktualizowaną) stabilną wersją Windows 10? Pytam, bo nie wiem, czy mój problem ma charakter sprzętowy czy software'owy. Polega na tym, że randomowo - nie zawsze - po wejściu do/lub wyjściu z gry w trybie pełnoekranowym, na telewizorze wyświetla się komunikat o braku sygnału na łączu HDMI i rozwiązaniem jest jedynie wyłączenie i ponowne włączenie TV. Po zrobieniu tego wszystko wraca do normy. System się nie zawiesza. Już nie wiem, czy to wina którejś z aktualizacji Win10, najnowszych sterowników graficznych, czy HDMI pada po stronie TV lub karty graficznej. Grafika to 1660 Ti.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dawno nie korzystałem w windowsa, a teraz na lapku mam 10, ale rażą mnie niektóre rzeczy. Dlaczego w folderze użytkownicy moja nazwa to 5 pierwszych liter maila? Dlaczego nie wszystkie programy można zainstalować w Programfiles? Zainstalowałem git i vscode w w users/{user}/AppData, a foldery z . na początku (pewnie konfiguracyjne) są bezpośrednio w users/{user} :/ poku.rwiony ten windows.

Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, 20inchDT napisał:

Dawno nie korzystałem w windowsa, a teraz na lapku mam 10, ale rażą mnie niektóre rzeczy. Dlaczego w folderze użytkownicy moja nazwa to 5 pierwszych liter maila? Dlaczego nie wszystkie programy można zainstalować w Programfiles? Zainstalowałem git i vscode w w users/{user}/AppData, a foldery z . na początku (pewnie konfiguracyjne) są bezpośrednio w users/{user} :/ poku.rwiony ten windows.

Te apki są multiplatformowe, a w innych systemach jest to ogarnięte właśnie tak jak piszesz.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...