Skocz do zawartości

Shankor

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Te na allegro to musi być jakiś przekręt, może zrywane nalepki oemowe, nie wiem tylko jak windows je przyjmuje. Komputer kupujesz na firmę? Jak tak to ja bym nie ryzykowal, w innym wypadku możesz spróbować.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
18 minut temu, estel napisał:

Hej, jeżeli kupię nowego kompa to potrzebuję też systemu. Nie rozumiem dlaczego w sklepach Windows lata po 500 zł, a na alle po 10… Jaka jest różnica? Można wziąć klucz z aukcji czy lepiej dopłacić do wersji sklepowej?

Ja mam taki. Działa bez problemu. Co jakiś czas muszę tylko zmienić hasło. Jednak nie jestem do końca pewny legalności tego pomimo zapewnien sprzedawcy :)

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, estel napisał:

Można wziąć klucz z aukcji czy lepiej dopłacić do wersji sklepowej?


Można, aczkolwiek takie klucze najczęściej pochodzą z mniej i bardziej szemranych źródeł, więc należy liczyć się z ryzykiem późniejszego wezwania na pobliski komisariat celem przesłuchania lub podobnych "atrakcji" :P

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, SetoPL napisał:

Pojawia się nadole informacja, że hasło nie było zmieniane i prosi o zmiane hasła do konta MS.

to musiałeś sam to sobie włączyć. W zasadach grupy w ustawieniach zabezpieczeń dla konta powinieneś moc wyłączyć wygasanie hasla, jak masz wersje Home to pewnie przez wiersz poleceń sie da.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Wie ktoś jak usunąć foldery z głównego folderu Windows App? Udało mi się dostać do tego folderu przez zmianę uprawnień, to samo robię na tych podfolderach, ale nic nie idzie i pokazuje mi, że nie ma uprawnień albo odmowa dostępu. Zależy mi na tym, żeby to wywalić, bo zajmuje mi to ponad 150 GB na dysku... 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

pana pomóż:

lekko ponad tydzień temu uruchomiłem komputerek po jakąś pierdółkę, z tego co kojarzę to przy wyłączniu była tylko opcja "zakutalizuj i zamknij". Następnie wyjechałem i dzisiaj ni chooya nie mogę uruchomić windy w trybie innym niż awaryjny :pechowiec: ostatni update jaki jest na liście windowsowych aktualizacji jest z dnia dzisiejszego, ale za chooya nie mogę go w trybie awaryjnym uruchomić.

Przy próbie włączenia w normalnym trybie mam czarny ekran bez kursora. Usuwanie ostatniego update'a przez narzędzie systemowe, które uruchamia się po bodaj trzykrotnym wyłączeniu pc "na chama" nie daje żadnego rezultatu. Podobnie próba przywrócenia systemu do "ustawień początkowych" z tego samego narzędzia - wracam do punktu wyjścia i zamiast ekranu logowania jest czarno, mysz i klawiatura się świecą, lampka na karcie wifi (usb) mryga, ale maszyna nie reaguje na nic.

Wolałbym uniknąć formatowania i stawiania wszystkiego od nowa ; / pomocy

Odnośnik do komentarza

@Grabek może coś takiego? https://support.microsoft.com/pl-pl/help/929833/use-the-system-file-checker-tool-to-repair-missing-or-corrupted-system

 

A jak nie to pozostanie ponowna instalacja systemu, tylko nie pamiętam czy można to zrobić bez utraty danych. (ale wydaję mi się że tak. robi się tak jakby nadistalowywało system)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

xD zapomnialem - sprawa okazala sie „banalna” bo nie wiem jakim chooyem tv do ktorego mam podpietego kompa stal sie nagle ekranem glownym xd a na monitorze null, nic, czarnosc. 

Koniec koncow i tak zrobilem przywracanie systemu do stanu wyjsciowego :reggie: ale gdybym z nudow tv nie wlaczyl to

nigdy bym ja to nie wpadl

Odnośnik do komentarza

xDDD

 

OK, wiem o co biega, sam kiedyś walczyłem z czymś podobnym z tym że wtedy ja chciałem dostać obraz na tv z komputera, a za wuja nie chciało wyświetlać. Pomogła zmiana wejścia HDMI na amplitunerze.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Można już pobrać ISO finalnego buildu 1909, czyli tzw. November 2019 Update. A jeśli wierzyć plotkom, to jeszcze dziś wieczorem powinien pojawić się on w Windows Update w formie zwykłej aktualizacji zbiorczej, z uwagi na czysto poprawkowy charakter tej aktualizacji względem majowego wydania :)

Odnośnik do komentarza

November 2019 Update na dysku ma już od dawna każdy, kto regularnie pobiera aktualizacje. W takim przypadku pobiera się tylko malutka aktualizacja, która odblokowuje funkcje nowego wydania - taki przełącznik z OFF na ON. ;) 1909 korzysta z tej samej aktualizacji zbiorczej co wydanie 1903, czyli obecna wersja OS Build 18362.449 po odblokowaniu funkcji zmienia się na 18363.449.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Ostatnio komputer wyłącza mi się przy grach, które spokojnie powinien obsłużyć. Czasem nawet po włączeniu nie przechodzi do ekranu z wpisaniem pinu tylko po prostu zatrzymuje się na ekranie powitalnym. Zdarza się tak, że resetuje się ot tak, po prostu. Sterowniki karty graficznej aktualne. Może to jakiś wirus, jeśli tak to, czym przeskanować. Albo jaką diagnostykę wykonać?

 

edit: dodam, że wywalanie z gier poprzedza zawiecha grafiki i dźwięku. Jeden i ten sam dźwięk powtarza się kilkukrotnie w odstępie jakichś milisekund, dając efekt irytującego szumu. 

 

Wiem, że podstawowe pytanie, ale moja moja wiedza na takie tematy zakończyła się na Windowsie XP :kaz:

Odnośnik do komentarza

No chyba lepiej najpierw sprawdzić hardware, niż robić format. @Kosmos Wyjmij i przedmuchaj (sprężonym powietrzem) gniazda pamięci RAM i karty graficznej. Sprawdź czy się kabelek od wiatraka procesora nie odpiął. Ewentualnie ściągnij sobie CCleaner lub coś podobnego i sprawdź czy jakieś śmieci w rejestrze nie robią problemu.

Edytowane przez Shankor
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Shankor napisał:

No chyba lepiej najpierw sprawdzić hardware, niż robić format. @Kosmos Wyjmij i przedmuchaj (sprężonym powietrzem) gniazda pamięci RAM i karty graficznej. Sprawdź czy się kabelek od wiatraka procesora nie odpiął. 

jakby Ci główny wentylator nie działał byś od razu miał blue screena z automatu po rozgrzaniu procka w stresie :)

 

a przeinstalowanie systemu nie zaszkodzi jak długo był nie instalowany, bo rejestr w windzie lubi się pogryźć od czasu do czasu

Edytowane przez oFi
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie koniecznie, ale fakt sprawdziłbym też temperatury - komputer nie działa głośniej niż zwykle? zasilacz masz jak sprawdzić (podmienić na chwile?). Zacznij od ramu, wyjmij 1 kość, niech komputer popracuje chwile, później wsadz drugą. Jak nadal będą występować problemy to format trwa 5 minut i będzie miał pewność, ze to żaden trojan, czy błędy systemu. Programiki typu CCleaner potrafia nie raz wyrządzić więcej szkód niż pomoc.

 

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.