Skocz do zawartości

PSX Extreme 210


Oceń okładkę PSX Extreme 210  

35 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceń okładkę PSX Extreme 210



Rekomendowane odpowiedzi

Serio panowie: gdy czytam recenzję (a ile razy powtarzane jest by je czytać i wyciągać wnioski z tekstu!) i widzę ocenę kompletnie gryzącą się z treścią recki, to naprawdę czuję się że ktoś jest poje....

 

Butcher ty serio myślisz, że tego nie widać? Przykład- poczytaj recenzję Hiva (The Crew). Wytłumaczysz czemu ocena- tekst to taki mindfuck? Dajecie takie oceny by mieć święty spokój- zarówno ze strony gimbazy (ojej dali mojej grze 5/10, świnie!) i dystrybutorów?

Edytowane przez Kałach
Odnośnik do komentarza

 Przykład- poczytaj recenzję Hiva (The Crew). Wytłumaczysz czemu ocena- tekst to taki mindfuck? Dajecie takie oceny by mieć święty spokój- zarówno ze strony gimbazy (ojej dali mojej grze 5/10, świnie!) i dystrybutorów?

Ale czemu do mnie pijesz? Wal do HIV-a.

Ja nie mam problemu z tą recką - gra nie jest średniakiem, ale do dobrej też jej trochę brakuje. Imo wszystko jest w tekście i zgodne z oceną.

Że niezgodne z Twoją, to inna sprawa, ale nie nasz problem.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Uhm zaje.biście- z tekstu wynika, że podoba mu się jedynie duży świat po którym można brykać. I 6/10, ponad przeciętna gra, którą warto się interesować.

 

Yhm, chyba dla kogoś kto siedzi w grach 12 godzin na dobę. Bo nie dla "normalnego" gracza, który może wybierać w dziesiątkach pozycji. Dlaczego zwracam sie do Ciebie?

 

- bo Hiv tu nie pisze

 

- bo ty jesteś naczelnym, czyli odpowiadasz za całość

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Jeszcze tylko 40 numerów i Ściera znów napisze coś ? ;D

 

Kwestia, co masz na myśli pod pojęciem "coś" :). W najbliższym numerze będą jego gry w Trzeba znać w Retro. 

 

 

Coś wspominkowego na jubileusz, bo przecież kolejny przy 250 numerach. Potem już tylko 500 i 1000 ? :P

O dziale Retro z Ściero to ja nie wiedziałem, dzięki za info sobie zakupie :).

Odnośnik do komentarza

Również uważam, że oceny cząstkowe powinny wrócić. Jest to bardziej przejrzyste. Niekiedy nie ma się czasu/ochoty by przebijać się przez cały tekst w tym wypadku wystarczy rzut okiem aby zaspokoić wiedzę w tej materii.
Tłumaczenie naczelnego, że inni odchodzą od takiego szkieletu, jest co najmniej dziwne. PE powinno stać na straży swoich tradycji i nie zapożyczać średnich wzorców od zagranicznych kolegów po fachu.

Co do zapożyczeń, ograniczcie do minimum tę angielszczyznę. Wspominałem o tym kiedyś. Jasne, można od czasu do czasu w żargonie graczy napisać "mam skilla", ewentualnie "loadnigi są długie", ale rzucanie co rusz content, setting, dungeon, sword, fast-travel, jest trochę smieszne (w mało pozytywnym tego słowa znaczeniu). Świetnie to zostało ujęte w nowym CDA w "polska język, piękna język". Niektóre określenia (QTE) faktycznie mogą być solą w oku, ale misja poboczna lepiej w polskim czasopiśmie się prezentuje niż side quest - chyba, że i w tej formie podpatrujecie kolegów z zagranicy.

Numer z przełomu roku zawsze jest ciekawy, choćby dlatego, że wybiera się najlepsze gry danego gatunku. Podobnie jest i z "dwieście dziesięć".
Dziwią wybory reedycji, zwanej remasterami. Każdy ma swój gust, inni mogą to albo uszanować, albo mieć w poważaniu, zgodzić się, bądź nie. Mniejsza o to, ale odnieść można wrażenie, że pracownikom czasopisma pomyliło się właściwe odświeżenie tytułu jako takiego z jakością jaka prezentuje. Dobrze to ujął Hiv, który chwilę później .... dokonał zbliżonego wyboru. Notabene już w poprzednim numerze Butcher spłodził banialuk, który naczelnemu nie przystoi, słowami - "mam wrażenie, że tylko R* zrobili to (reedycje - przyp. Sylvan) jak należy". Otóż nie. To odgrzewane kotlety świetnych gier, które są równie fascynujące i jeszcze lepiej wyglądają, ale w kapitalnym TLoU dodano DLC, lepsze tekstury i combo fHD+60k/s (które dobitnie ukazuje jak działać powinny gry) i tyle. W GTA kilka samochodów więcej, trawnik jest teraz trzy de, widok z oczu jest ciekawy, a i owszem (szkoda tylko, że animacja to niestabilne trzydzieści), jednakże obie wersje ni jak się mają do tego co Oddworld zaprezentował - o czym napisał koso, że o Metro Redux nie wspomnę, które powinno wygrać (bądź Abe). Tu nie tylko znacznie (pierwsza odlosna, kolejna to lifting, ale wyraźny) poprawiono wizualnia, ale usprawniono system i coś co pomijacie przy tego typu opisach - cena, bowiem za dwie znakomite gry, nowe w sklepie płacimy ok 140zł.

Tyle właśnie powinno kosztować odrestaurowanie gry sprzed kilkunastu miesięcy (częto niedbałe - vide TR).
Mam jeszcze kilka uwag, ale ostatnio posty wrzucane są w binarny niebyt, zatem szkoda mi czasu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Oceny cząsteczkowe? Jaka jest różnica w grafie na 6, a w grafie na 7? Albo w muzyce? Oceny to często prywatne widzimisię autora (rzetelność recenzencka? A cóż to takiego?), który obniża ocenę, bo tekstura tej góry czy innego wieżowca, będącego pierdylion km od naszej pozycji jest niezbyt wyraźna. 

Z drugiej strony co dać grze, która błyszczy na polu audio-wizualnym, ale leży gameplayowo? Bądź gra się świetnie, ale grafa kłuje w oczy? 

 

Może ktoś kojarzy Quaza z YT- on zrobił raz filmik "Dlaczego oceny liczbowe to zło?" W pewnym sensie się z nim zgadzam. Sugerowanie się czyjąś oceną przy kupowaniu gry to głupota (tu też o tym pisałem). Wyjątkiem są tu crapy, bo te każdy zbeszta, ale co począć, jeśli jedna osoba daje grze 4/10, a druga 8/10? 

 

Oceny to temat rzeka, lepiej zbytnio w to nie brnąć, bo przeważnie się to dobrze nie kończy :P

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Łojezu znowu te oceny.

A jaka jest różnica między grą na 6 a grą na 7? czy np co decyduje że gra dostaje 7- a nie 6+? No właśnie to prywatne widzimisie autora, w końcu recenzja jest z definicji subiektywna. Oceny cząstkowe były dobre dla leni, którym nie chciało się przeczytać w tekście, że np.gra jest bardzo dobra (8 ), ale grafika ssie (4) i żeby wziąć to pod uwagę, jeśli ktoś ma wrażliwe oczy.

A ja osobiście uważam, że ocen nie powinno być w ogóle, każdy komu by się chciało przeczytałby tekst i wyciągnął wnioski, skończyłyby się płacze typu "daliście 8 miała być super gra i w ogóle, a dla mnie to guwno jest, oddajcie moje dwieściepińdziesiątzłotych sprzedawczyki siedzące w kieszeni sony" itd

Edytowane przez snejk04
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...