Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie duże. Jeśli to ma być hybryda, albo konsola dużo mocniejsza od Wii U i porównywalna z PS4 (albo nawet mocniejsza), to ciężko to widzę. Przede wszystkim, jeśli hybryda, to istnieć by musiał osobny nośnik na gry, więc jak włożyć płytkę do przenośniaka? Wyjściem byłyby cyfrowe gry, ale tego nie widzę. 

 

Drugim problemem wynikającym z mocniejszej architektury byłaby zapewne.. zmiana tej architektury. A zmiana wiązałaby się z brakiem wstecznej kompatybilności, chyba, że wsadziliby do NXa bebechy Wii U by zapewnić kompatybilność wsteczną, bo na softwareową nie ma co liczyć chyba póki co. 

Odnośnik do komentarza

Może być coś na rzeczy z tym ,że NX będzie mocniejsze od PS4. Dziwnym trafem informacja o tym ,że sony tworzy PS4,5 pojawiła się całkiem niedawno łącznie z informacją ,że premiera na święta 2016. Sony może wiedzieć o NX nieco więcej niż my wszyscy razem wzięci i stąd te nieoczekiwane ruchy przed premierą konsoli nintendo. To nie może być zbieg okoliczności ,nintedo celuje w 9 generacje a Sony wie coś więcej i nie może siedzieć cicho nic nie robiąc.

Edytowane przez Jagar
Odnośnik do komentarza

Według mnie duże. Jeśli to ma być hybryda, albo konsola dużo mocniejsza od Wii U i porównywalna z PS4 (albo nawet mocniejsza), to ciężko to widzę. Przede wszystkim, jeśli hybryda, to istnieć by musiał osobny nośnik na gry, więc jak włożyć płytkę do przenośniaka? Wyjściem byłyby cyfrowe gry, ale tego nie widzę. 

 

Drugim problemem wynikającym z mocniejszej architektury byłaby zapewne.. zmiana tej architektury. A zmiana wiązałaby się z brakiem wstecznej kompatybilności, chyba, że wsadziliby do NXa bebechy Wii U by zapewnić kompatybilność wsteczną, bo na softwareową nie ma co liczyć chyba póki co. 

 

A nie pomyślałeś o tym że architektura XOne i X360 jest również inna? Czy im to przeszkodziło w stworzeniu "Wstecznej kompatybilności?" Jak widać nie, owszem trochę wolniej wrzucają kolejne tytuły niż zapowiadali (co miesiąc miało być 20 gier). Tak więc jeżeli tęgie głowy z Nintendo pomyślą to i u nich będzie to działać. Poza tym zawsze od tego może być VC. 

Odnośnik do komentarza

 

Według mnie duże. Jeśli to ma być hybryda, albo konsola dużo mocniejsza od Wii U i porównywalna z PS4 (albo nawet mocniejsza), to ciężko to widzę. Przede wszystkim, jeśli hybryda, to istnieć by musiał osobny nośnik na gry, więc jak włożyć płytkę do przenośniaka? Wyjściem byłyby cyfrowe gry, ale tego nie widzę.

 

Drugim problemem wynikającym z mocniejszej architektury byłaby zapewne.. zmiana tej architektury. A zmiana wiązałaby się z brakiem wstecznej kompatybilności, chyba, że wsadziliby do NXa bebechy Wii U by zapewnić kompatybilność wsteczną, bo na softwareową nie ma co liczyć chyba póki co.

A nie pomyślałeś o tym że architektura XOne i X360 jest również inna? Czy im to przeszkodziło w stworzeniu "Wstecznej kompatybilności?" Jak widać nie, owszem trochę wolniej wrzucają kolejne tytuły niż zapowiadali (co miesiąc miało być 20 gier). Tak więc jeżeli tęgie głowy z Nintendo pomyślą to i u nich będzie to działać. Poza tym zawsze od tego może być VC.

Pomyślałem i nawet wspominałem, że wsteczna może istnieć w postaci VC. Problem w tym że o ile Xbox one uciagnie emulacje 10 letniej konsoli, tak pewny jesteś, że nx podoła grom konsoli mocniejszej od ps3? Bo ja wątpię, nieważne jak mocny byłby nx na obecne czasy ;-) prędzej emulacja sprzętowa, ale to ponownie wyklucza hybryde, chyba, że tylko stacjonarna cześć by była w stanie odpalać gry z wiiu...

 

Można sobie tak gdybac, ale i tak Nintendo nas czymś zaskoczy :lapka:

Odnośnik do komentarza

Wiuu mocniejsze od ps3/x360..szkoda że póki co żadna gra tego nie pokazuje. Ale fakt faktem emulacja musiała by działać na poteżnym sprzęcichu a jestem daleki od tego by zakładać że nx będzie... mocny.:)

Większość gier chodzi na wiiu w 1080p/60fps, porównaj sobie grafiki najlepszych gier z wiiu z tymi z ps360. Nintendo nigdy nie szło w realizm, ale popatrz jak wygląda wind Waker HD, Bayonetta 2 czy Mario kart 8 ;-). Dobra i wymagająca grafika to nie to niekoniecznie szarobure poważne gry na unreal engine 3
Odnośnik do komentarza

WW jest remakiem i poza stylem i rozdzialką to jest poziom 2 generacje wstecz. Bayo 2 - tutaj spoko ale wydaje mi się, że gdyby odpowiedni dev się za to zabrał to nie spartoliłby tej gry choćby na ps3 i osiągnął to samo albo baaardzo podobny efekt na konsoli sony/ms. MK 8 nie grałem.

 

Nie przeczę, że konsola jest słabsza, ale tez nie pokazuje, że jest mocniejsza. 

Odnośnik do komentarza

Yano pierwszy go zdemaskowal.

Będzie wywiad z yano na ppe?

 

Może być coś na rzeczy z tym ,że NX będzie mocniejsze od PS4. Dziwnym trafem informacja o tym ,że sony tworzy PS4,5 pojawiła się całkiem niedawno łącznie z informacją ,że premiera na święta 2016. Sony może wiedzieć o NX nieco więcej niż my wszyscy razem wzięci i stąd te nieoczekiwane ruchy przed premierą konsoli nintendo. To nie może być zbieg okoliczności ,nintedo celuje w 9 generacje a Sony wie coś więcej i nie może siedzieć cicho nic nie robiąc.

albo mocniejsze PS głównie pod VR z którym nie wyrabia.

 

Rayos ale ma racje z WW HD, to 2 generacje wstecz a że ten styl graficzny się nie starzeje wystarczyło podbicie rozdziałki i nowe oświetlenie żeby gra wyglądała bardzo ładnie, zobacz na takie TP HD które wygląda jak gów.no obesrane.

Odnośnik do komentarza

z tym, że TP HD to remaster a WW HD to remake praktycznie także może lepiej skończcie to pier.dololo rodem z CW, jakim mocno odleciał jesli sądzi, że stare konsole uciągnełby taką Bayonette 2 w 60 fpsach (skoro platynowi mieli problem z Bayo na ps3 to już widzę jak ładniejszą dwójke robią w rocksolid 60fps) albo Xenoblade X z takim wielkim światem bez loadingów.

Odnośnik do komentarza

z tym, że TP HD to remaster a WW HD to remake praktycznie także może lepiej skończcie to pier.dololo rodem z CW, jakim mocno odleciał jesli sądzi, że stare konsole uciągnełby taką Bayonette 2 w 60 fpsach (skoro platynowi mieli problem z Bayo na ps3 to już widzę jak ładniejszą dwójke robią w rocksolid 60fps) albo Xenoblade X z takim wielkim światem bez loadingów.

 

Po raz pierwszy od dawna zgadzam się z bluberem :obama: 

Odnośnik do komentarza

 

Wiuu mocniejsze od ps3/x360..szkoda że póki co żadna gra tego nie pokazuje. Ale fakt faktem emulacja musiała by działać na poteżnym sprzęcichu a jestem daleki od tego by zakładać że nx będzie... mocny.:)

Większość gier chodzi na wiiu w 1080p/60fps, porównaj sobie grafiki najlepszych gier z wiiu z tymi z ps360. Nintendo nigdy nie szło w realizm, ale popatrz jak wygląda wind Waker HD, Bayonetta 2 czy Mario kart 8 ;-). Dobra i wymagająca grafika to nie to niekoniecznie szarobure poważne gry na unreal engine 3

Z tym MK8 to pojechałeś niemiłosiernie. Gra jest ładna i urocza, ale te 720p bez AA wygląda, na TV >40", zwyczajnie obleśnie.

  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

 

WW jest remakiem i poza stylem i rozdzialką to jest poziom 2 generacje wstecz.

Widziałeś Ty w ogóle jak wygląda ww HD w porównaniu z oryginałem? ;-)

 

 

Ja widziałem i grałem i trochę żenada jak animacja spada w WWHD jeśli pojawia się jakikolwiek wybuch.

Teoretycznie GPU z Wii U jest mocniejsze od GPU z PS3 i x360 ale do tej pory nie widziałem tego w ani 1 grze.

 

Nie bardzo wierzę, że Nintendo będzie chciało nagle wydać dużą konsolę (bo jeśli ma być mocniejsza niż PS4 to musi być też większa, żeby nie wyła jak zarzynana próbując się wychłodzić). Realistycznie podchodząc do sprawy myślę, że moc podobna do układów z One by wystarczyła na kolejny poziom mario-grafiki w 1080p @ 60fps.

Edytowane przez Wieslaw
Odnośnik do komentarza

Ci co puszczają plotki o mocy większej niż PS4 zapominają o tym, że albo Niny całkowicie zapomniało o swojej wieloletniej strategii albo zupełnie ją zmieniło.

Od dłuższego czasu nie biorą udziału w wyścigu zbrojeń, dodatkowo zarabiają sporo na każdej sprzedanej konsoli, stawiają na kompaktowość itp. itd. Ile musiałby kosztować sprzęt o mocy większej niż PS4, żeby Niny utrzymało swoją strategię? Nie pamiętam ile dokładnie kosztowało Wii U w okolicach premiery, ale chyba około 1200 zł za spóźniony technologicznie 7 lat sprzęt. Teraz sam kontroler zapowiada się na jeszcze bardziej skomplikowany niż padlet od Wii U, więc koszt będzie jeszcze większy. Dwa tysie w takim przypadku to absolutne minimum przy mocno huraoptymistycznych prognozach (dochodzi jeszcze podatek od nowości). To nadal są małe pieniądze za sprzęt do grania starczający na minimum 4-5 lat, ale rynek jest dziwny i może mieć z łyknięciem tego spory problem (PS4 odniosło m.in. dlatego sukces bo miało premierę w tym samym, kosztowało mniej od XO, a jest od niego mocniejsze). 3-4 koła co roku na nowy telefon? Nie ma problemu. 2 koła za konsole raz na pięć lat? Za drogo

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...