Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat w przypadku Hyrule Warriors Nintendo nie ma prawa wymagać danej kwoty za DLC od developera Third-party. To Nintendo poszło do Koei Tecmo nie na odwrót więc jedynie co Nintendo chciało to wydanie gry w odpowiednim terminie czasowym (co było też kiedyś w wywiadzie mówione). A to jest z kolei związane z tym iż nie wszystkie zamierzone postacie pewnie trafiły do gry (sam roster jest spory i każda postać bardzo różni się od siebie). No i myślę że dobra sprzedaż również zachęciła ich do wydania gry na 3DS'a (a voucher o którym mówisz jest kompatybilny wraz z Wii U, więc możesz sobie tanio kupić takową zdrapkę z 3DS'a i spokojnie Ci zadziała na Wii U). Ale nie jest tak że nie rozumiem Twojej strony. Sam trochę tytuł ograłem ale pokaźna liczba postaci z DLC bardzo odrzuciła mnie od gry wiedząc iż nie pogram sobie Toon Linkiem i całą resztą bez sowitej dopłaty....

 

No i pamiętaj że Nintendo nie patrzy na taki kraj jak Polska. Dla Zachodu takie DLC z Super Smasha to ledwie 1/10 ceny za dodatkowe 2/3 postacie przy znacznie większych zarobkach. Gdybyśmy mieli nowiutkie gry za 50/60zł to tymi 5/6zł byś się nawet nie przejął i miałbyś wychrumkane. 

 

Splatoon z kolei wyszedł szybciej właśnie przez to że nie wrzucili całego contentu do gry, który zamierzali pierwotnie. Woleli aby gracze nie czekali dodatkowy rok czasu. Jak widać opłaciło się bo cały rok wydawane były update'y z nowymi trybami, broniami, ciuszkami itp. trafili w złoty środek bo gra sprzedała się fantastycznie i pokazuje że Nintendo jak chce to potrafi nas zaskoczyć nowym i ciekawym IP (osobiście mam nadzieje iż przywitamy drugą część na NX'a). No i jeśli chodzi o samą konwencję DLC to widać było iż Ninny eksperymentuje i sprawdza co się opłaca a co nie (w końcu to były ich pierwsze próby) i myślę że ich podejście było na pewno lepsze niż jak wyszedł X360 i PS3 z masą gó.wna jak zbroje dla konia i inne niepotrzebne nikomu bzdety.

 

Tak po chwilowym przemyśleniu ogólnie cofam jednak to co napisałem odnośnie "przymusu" firm 3rd party z Zachodu aby konsola sobie poradziła na rynku. 

Wszystkie handheldy Nintendo to świetny przykład tego iż jeżeli Japońskie firmy 3rd Party przyjdą do NIntendo to dzięki świetnej ilości gier dostępnych od Japońców, Zachód sam przyjdzie do nich i będzie chciał wydawać gry, niezależnie już od mocy konsoli (nawet Rockstar stworzyło fantastyczne Chinatown Wars na DS'a). Przejrzałem też zapowiedzi i wypowiedzi firm i coś może być na rzeczy:

 

Najwięcej plotek i zapowiedzi dotyczy obecnie największych firm 3rd Party z Japonii (Bandai Namco, Capcom, Square, Koei Tecmo). Square dostało nawet możliwość zapowiedzenia kilku gier na NX'a jak Dragon Questy. Z Zachodu na razie mamy tylko Just Dance'a ale tutaj obstawiam celowy zabieg aby sprawdzić także reakcję ludzi na takową zapowiedź (no i też tytuł ten najwięcej sprzedał się na platformach Nintendo). 

Edytowane przez chrno-x
Odnośnik do komentarza

Ktoś tu wcześniej pisał, że NX koniecznie musi uderzać w online. Moim zdaniem niekoniecznie. Tzn, te tytuły są spoko, przyciągają masę graczy, ale jeśli Nintendo postawi na pierwszym miejscu online, to właściwie nic nowego do branży nie wniesie, bo online to już chleb powszedni.

 

Nintendo musi uderzyć w porządne granie w trybie kampanii dla jednego gracza. Większość gier dzisiaj ma strasznie olany ten kluczowy aspekt. Sony leci w grafę, ma być ładnie, i mają być epickie reklamy, zapowiedzi i kampanie promocyjne. Ale co z tego, skoro ich gry nie koniecznie mają ciekawy gameplay? Nowa Zelda zapowiada się na porządnego szpila, z masą ciekawych rozwiązań i imo to jest dobra strategia. Gry 1st party mogłyby się więc skupiać na miodzie w klasycznym wydaniu, a 3rd party robili by gry multiplayer dla mas. Czas pokaże co z tego wyjdzie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No ja tam bym chciał aby usługa sieciowa była lepsza. Ona nie musi grać pierwszych skrzypiec ale mają co poprawić (zwłaszcza w kwestii grania z kumplami przez neta). Czas pokażę na czym się skupili ale ja się nie nastawiam bo znowu się rozczaruje jak przy Wii U (pamiętam jeszcze że bardzo się jarałem myślą o nowym Metroidzie - dalej boli).

Odnośnik do komentarza

Hmm tak mnie coś naszło na rozkminy co do line-upu. Nowy powinien byc mocny jezeli N skupi się tylko na jednym sprzecie. Jak chodzi o starsze gry to nie nastawiam się na kompatybilnośc z WiiU i Wii a z NGC co najwyzej na remastery (nadal win win situation). Jezeli jednak Nintendo uruchomi usługe VC totalnie od zera i ZNOWU będzie trzeba zaplacic za klasyki z NES'a itp (system kont juz kur.wa mać działa więc mogli by się ogarnąć) to mega porażka. Fajnie by było żeby zadziałało tak jak w przypadki PSN. Kupiłem bardzo dawno temu CTR z PSN i mogłem od razu grac na PS3 i PSP a potem po premierze Vity od razu była mozliwośc pobawienia sie na nowej konsoli.

Odnośnik do komentarza

No w przypadku Wii to Virtual Console był reklamowany jeszcze przed oficjalną nazwą konsoli gdy wszyscy znaliśmy ją jako Revolution. Dodatkowo wiele gier nie śmigało nawet na Componencie i trzeba było się przełączać na kabel Composite (co wku.rwiało mnie niemiłosiernie) ale tak czy siak patrząc ile gier z VC jest na Wii U z takiego NES'a, SNES'a i N64 a co było na Wii to niebo a ziemia (nie mówiąc już o konsolach Segi, Neo-Geo i całej reszcie, której nie ma do dziś ani na 3DS'ie ani na Wii U. Tak więc nie liczę nawet że podstawowe gry Nintendo będą kompatybilne w ten sposób (bo konsola będzie mieć kompletnie nowe podzespoły a oni są zbyt zajęci robieniem Mario na komórki). 

 

Ja przestałem się jarać i już bardziej to czekanie mnie denerwuje bo chce wiedzieć czy mam lać na konsolę ciepłym sikiem koszącym czy mam oddawać pokłony przed konsolą. W sumie to po raz pierwszy nie jaram się nową platformą bo wydaje się zbyt dziwna i znowu pewnie cena będzie z kosmosu za coś ogólnie przestarzałego tylko z nowym gimmickiem (choć na każdym kroku mówią iż wzięli sobie do serca brak line-upu przez pierwszy rok ich 4-erech ostatnich konsol - jak to brzmi w ogóle).

 

Tym bardziej że Rayos kłamał jak z nut i jak nie było zapowiedzianej konfy na jutro tak jej nie ma. Rayos zabieram Ci czapkę czerwonego hydrualika. Shame on you!

Odnośnik do komentarza

Tak jest dalej dostępne, tylko że musisz wejść w Tryb Wii i dopiero jeżeli przerzuciłeś sobie gry z Wii do Wii U przez ten system transfer to masz te gry (i nie wiem czy do nich nie trzeba podłączyć kabla Composite/Component - nie próbowałem tego bo obecnie nie kupuje tam gier). Ale tak jak piszesz do tej pory nawet zakupionych raz pozycji na Wii U nie ściągniesz na 3DS'ie lub ogólnie nie pobierzesz z kolejnej iteracji konsoli. Jest to upierdliwe i tylko pokazuje iż Nintendo nie chce abyś pozbywał się ich konsol (bo żeby zrobić transfer to i tak musisz mieć od razu dwie konsole jednocześnie). No i o ile pamiętam to żeby kupić gry w Wii Shop Channel to za każdym razem trzeba przełączać się na Anglię, Niemcy czy gdziekolwiek indziej gdzie ta usługa działała na Wii. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Benis im w oko bo skupiają się na gó.wnach pokroju Super Mario Run zamiast skupić się na NXie. Coraz więcej plot idzie że prezentacja będzie w Październiku więc nawet się nie napalam. 

 

 

Edytka:

 

Smutna Rzapo mogę Ci jeszcze zabrać Twój sens życia jakim są Twoje konsole i gry no i kobietę również mogę Ci zabrać jak twierdzisz że nic oprócz godności  (której już nie posiadasz- zakładam że to kobieta Ci ją zabrała) Ci nie zostało wartego  :Coolface:

Edytowane przez chrno-x
Odnośnik do komentarza

Wiesz MS i Sony zrobiło to samo przy PS4 i XOne (niecałe 6/7 miesięcy przed premierą). Nie wrzucą Zeldy na ten rok bo wersja na NXa musi się sprzedać tak jak to bylo przy Wii i Zeldzie TP. Obstawiam że mają się czym chwalić ale ostatnio mają paranoje z tajemnicami do takiego stopnia iż szkoda strzępić ryja (New 3DS też pojawił się całkowicie z d.upy). A szkoda bo właśnie teraz gdy Sony strzela sobie w stopę i wystrzelali się z zapowiedzi to Wrzesień byłby idealny do rzucenia bomby. No ale jak to Nintendo robi dokładnie na odwrót niż chcą tego ludzie.

Odnośnik do komentarza

@Ogór

No tak bo przecież nie ma to jak brać wszystko na serio ;-] 

 

 

Na pewno nie pracuje nad tym 100 osobowa ekipa ale jestem bardziej niż pewien iż aby gra tak szybko wyszła na rynek to przynajmniej kilkanaście osób musiało przy tym pracować i na bank nad Super Mario Run nie pracują młodziki (jak nad Splatoonem) tylko część zespołu Nintendo EAD Tokyo / Software Group No.4 odpowiedzialni za serię 3D Super Mario / 2D Super Mario (obstawiam ekipę od 2D z Takashi Tezuką i Hiroyuki Kimurą na czele). 

 

Zresztą niezależnie, który oddział wewnętrzny Nintendo tworzy SMR i tak odpowiadają przed Miyamoto i to on jako ostatni wydaje werdykt czy gra spełnia "wymogi Nintendo" czy też nie. Więc tak czy siak zawracają mu gitarę tym sy.fem zamiast skupić się na Pikminie 4, Zeldzie czy nowym Super Mario (w 3D).

Odnośnik do komentarza

No, robią to ludzie od Mario pod dowództwem Miaymoto. Ale jak za kasę zarobioną na Super Mario Run Miyamoto zatrudni 20 osób więcej do nowego Mario CZY DE na NX-a to będzie lepiej czy gorzej dla gry? Developing gier ma bardzo dynamiczną liczbę zaangażowanych osób w różnych partiach procesu, a najwięcej zajmują zdecydowanie nudne rzeczy, nad którymi nie musi siedzieć główny wizjoner, ale też nie da się ich robić poza kolejnością, najpierw trzeba zrobić inne wymagające mniej osób.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Ale z.je.bali. Ileż można czekać? Sony robi jakieś jaja, MS cudownym sposobem całkiem sprawnie sprzedaje One S, a Nintendo milczy. Jeśli w najbliższym czasie nie pokażą NX, nie przedstawią jakichś konkretów, to przecież nikt tego nie kupi. Także nich się lepiej spieszą, bo zamiast ich konsoli, wydam kasę na Pro, albo One S...

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...