Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, Basior napisał:

Emily Rogers pisała, że nastąpił reset produkcji 4, ale ponoc sie robi. Kiedyś chyba miyamoto mówił że robio. Ale widać nie pykło.

Trochę pechowa ta liczba 4.

Ja osobiście tylko grałem w hey pikmin na 3dsa. I za dobre to to nie było. Ale z chęcią w 3 bym zagrał.

 

Hey Pikmin to wydmuszka przy oryginalnej Trylogii a zwłaszcza przy 3-jce, jedna z 3 najlepszych gier na Wii U jak dla mnie i port na Switcha łykałbym bez popity. Znając życie jak zacznę twierdzić, że mam w co grać na Switcha i jak potrzebują czasu na swoje gry to niech go mają mi się nie śpieszy to Nintendo wyskoczy z zapowiedziami tych wielce wyczekiwanych hitów :potter:

Edytowane przez chrno-x
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 10.02.2019 o 12:26, aphromo napisał:

Switch to jedyny aktywny HH obecnie, zgoda. I produkuja AAA platformowki. Innosc N sie konczy. DLC sa, haracz za online jest, nawet nie ma wstecznej w Switch.

Ja tam Switch'a traktuję bardziej jak stacjonarkę niż handheld'a.

A jeśli chodzi o inność Nintendo to bardziej mi chodziło o podejście do tworzenia gier, w których czuć że takich gier Sony czy Microsoft by nie stworzyli. Nie wiem od ilu lat grasz, ale kiedyś każdą konsolę można było scharakteryzować dzięki wychodzącym na daną platformę grom. I tak choćby jak kupowałeś konsole Segi to wiedziałeś, że dostaniesz czysty arcade. Dzisiaj Sony i MS tworzą tak naprawdę sprzęty do siebie podobne, które niczym się od siebie nie różnią, podobnie jest z grami, Sony kiedyś miało bardziej zróżnicowane gry. Dzisiaj odnoszę wrażenie że trzaskają te swoje gry na jedno kopyto.

Druga sprawa Switch, ma całkowicie inny nośnik, więc jak sobie wyobrażasz kompatybilność wsteczną? Dla mnie zarzuty pod adresem Nintendo, że nie dali wstecznej to czyste czepialstwo. Bo jak jako jedyni oferowali taką funkcjonalność na swoich poprzednich konsolach, to mało to kogo obchodziło, a teraz urosło to do jakiejś dziwnej rangi, bo łaskawy MS daje, a nie dobre Nintendo zabiera.

To samo online, mieli w ofercie darmo to ludzie tym wzgardzili, bo woleli płacić Sony, bo przecież grafika w grach najważniejsza. Więc trzeba być idiotą by z tego nie skorzystać, szczególnie że to ludzie zdecydowali o takim obrocie sprawy swoimi portfelami, a nie że ktoś ich do tego przymusił.

 

W dniu 10.02.2019 o 12:26, aphromo napisał:

Dlaczego tylko Nintendo podejmuje ryzyko ? Przeciez Xbox z 2013, z Kinectem itp. tez byl co prawda glupim, ale odwaznym posunieciem. Sony wprowadzilo VR, model abonamentu online.

Odnosnie budowania branzy to pierwsi byli Amerykanie, dopiero po krachu na rynku podniesli to Japonczycy, a Sony, o ironio, zrobilo PSX, bo Nintendo w ostatniej chwili oglosilo ze nawiazuja kontakt z Philipsem odnosnie dyskow, oglosili to na targach na ktorych mieli oglosic wspolprace z Sony. 

Playstation powstalo jako zemsta na N.

Choćby dlatego, że jako jedyni nie idą po najniższej linii oporu, i starają się nie podążać jedną utartą ścieżką, co choćby widać po tworzonych przez nich konsolach, które wyłamują się z przyjętego schematu, i głupią gonitwą za grafiką, która tylko odbija nam się co raz częściej czkawką. Pokaż mi też drugą taką firmę, która wypuściła by na rynek coś takiego jak Labo.

MS nic nie ryzykował Kinect'em, po prostu chcieli powtórzyć sukces jaki osiągnęli z 360-tką, i w początkowej fazie właśnie tym pociągnąć sprzedaż XOne'a, a że coś nie wypaliło, co było do przewidzenia to już inna bajka. Szczególnie jak się koło siebie zrobiło tyle smrodu...

Wprowadzenie abonamentu przez Sony, nie było żadnym ryzykownym zagraniem, szczególnie jak się wychowało ludzi już za czasów PS3 i opcjonalnego plus'a. Każdy trzeźwo myślący człowiek od samego początku wiedział, że Sony wraz z PS4 wprowadzi płatny online.

Wiem, że pierwsi byli Amerykanie, nie musisz mnie uczyć historii. Ale Ci sami Amerykanie również zniszczyli to co tak od podstaw budowali. I to co dzisiaj znamy tak na dobrą sprawę zawdzięczamy właśnie Nintendo i Japończykom.

Widzisz powinieneś być wdzięczny firmie hydraulika,  za to że dzięki im masz teraz te swoje uwielbiane Playstation i możesz grać na 'czwórce", a Ty jeszcze na nich naskakujesz...

  • Plusik 5
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

To jest sedno sprawy. Osobiście uważam, że obecna generacja pokazuje że cyferki nic nie znaczą. Poprzednia generacja dała nam to co powinna: lepszą rozdzielczość, lepsze AI, lepsza fizyka. W obecnej nie ma ani ewolucji jeśli chodzi o fizykę (w zasadzie to w wielu grach jest regres), grafika owszem jest lepsza ale kosztem mniejszej destrukcji otoczenia oraz detekcji kolizji a rozdzielczość jest obecnie zależna tylko od sprzętu jaki się posiada. Tutaj również na wielu płaszczyznach nie ma to znaczenia czy jest 4k czy 900p bo gameplay w żaden sposób na tym nie traci ani nie zyskuje. 

 

Nintendo ryzykowało od dawna i ryzykuje dalej to niezaprzeczalny fakt. Chciałbym jedynie większej różnorodności gier, przypomnienia sobie swojego dziedzictwa a nie opieraniu całości na Pokach, Zeldzie i Mario (choć jeżeli kolejna część pełnoprawna 3D Zelda wyjdzie do przyszłego roku to nazwę to wielką Nintendowską rewolucją). Teraz bardziej niż kiedykolwiek wszystkie ich zespoły mogą skupić się na jednej platformie ( a nie np. na 3-ech jak było to za czasów GaCka, DS'a i GBA).

 

Serio liczę na najbliższego Directa, że nie zawiodę się i będę miał na co czekać. Obecnie najpewniej poszukam dobrego deala na Civilization 6 i Zelde Breath of the Wild (muszę ogarnąć też czy warto brać Splatoon 2 z dodatkiem dla samych singlowych kampanii czy nie - online to dla mnie strata czasu). Może się również skusze na promkę z RE: R2 bo mam znowu 13zł do wykorzystania (ahh te dylematy).

 

Swoją drogą Capcom już jakiś czas temu zapowiedział RE4, 5 i 6 na Switcha a wie ktoś czy było mówione o jakiejś przybliżonej dacie premiery? Szybciej to chyba Dragon's Dogma wyjdzie (tutaj pytanie czy otrzymamy pudełko czy znowu Europa obejdzie się smakiem).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
27 minut temu, chrno-x napisał:

Swoją drogą Capcom już jakiś czas temu zapowiedział RE4, 5 i 6 na Switcha a wie ktoś czy było mówione o jakiejś przybliżonej dacie premiery? Szybciej to chyba Dragon's Dogma wyjdzie (tutaj pytanie czy otrzymamy pudełko czy znowu Europa obejdzie się smakiem).

Z tego co się orientuję to pudełko ma dostać USA (nawet są już preordery), ale czy Capcom znowu oleje europejczyków to nie jestem w stanie odpowiedzieć...

Odnośnik do komentarza

@aphromo

Z tobą forumowy kolego mogę dalej z chęcią o technikaliach popisać, ponieważ wydaje mi się, że nasza rozmowa była nad wyraz ciekawa. Tak jeżeli masz zamiar wyciągać pojedyncze zdania z moich wypowiedzi i kierować rozmowę na kompletnie inny temat na który sam się nie wypowiadam tylko po to aby pokazać jakie Nintendo jest złe to ja dziękuję bo to nie jest powód dla którego rozpocząłem tutaj tą dyskusję m.in. o MHW i całej reszcie. Hater'a Nintendo ze mnie nie zrobisz bo w przeciwieństwie do Ciebie ja kupuje co generację wszystkie platformy aby przekonać się co każda platforma ma do zaoferowania.

 

@zdrowywariat

Dzięki wielkie, coś mi się ubzdurało, że Capcom zapowiedział RE4, 5 i 6 ale jak tak sprawa wygląda, że będzie 0, 1 Remake i 4 to jestem jeszcze bardziej ukontentowany. Jeżeli to będą te podrasowane wydania z PS4 to tym bardziej na małym ekranie Switcha może to prezentować się obłędnie (do tego dobre słuchawki i jedziemy z koksem).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...