Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

pro niby tez ma sens bo porty z ps5/anakondy bylyby latwiejsze ale zachowujac hybrydowosc mieliby klopot co zrobic z cena(nie dokladaja do konsol, a wywindowanie ceny pro do poziomu nesxt genow to bylby strzal w stope), bateria (w trybie przenosnym zarlaby strasznie, wieksza bateria zas koszty), obecnymi uzytkownikami (mocne pro ciagnace gry z ps5/anakondy to bylby dodatkowo klopot z optymalizacja na obecnych modelach)

 

switch lite to nie dosc ze niny by wyszedl za grosze, pewnie by cos tam jeszcze ucieli z niego (np te joycony) wiec koszty produkcji bylyby smiesznie niskie, dock opcjonalny, optymalizacja technologii produkcji podzespolow by bateria bez problemu trzymala te 5h, cena na poziomie 1/3-1/2 kosztow next genow, jakis killer na start i pozamiatane

Odnośnik do komentarza
30 minut temu, Ficuś napisał:

jednak ten star fox racing?

 

Coś w tą plotę przestaje wierzyć. To Retro nie wiadomo co.... a teraz dostali pod swoje skrzydła Metroida.

 

30 minut temu, Ficuś napisał:

"fans would be delighted to know

 

Pikmin 4 może w końcu. Dupa mnie już piekli od tego wyczekiwania na direct .

 

Żywot 3ds wygasza, więc switch mini będzie naprawdę cool alternatywą. Wiersja PRO nie podbiła by tak sprzedaży jak zrobi to bardziej mobilna i budżetowa wersja switcha.

Odnośnik do komentarza

Co do gierki pasującej do online, to ja czuje, że będzie to coś ala Mario Maker 2.

Chyba nie chodzi im o proste, że: można grać online i tyle (ale pasuje wspaniale).

 

Edit: a przecież jeszcze kiedyś mówili, że Wave Race może wrócić (linczyk) - może to by spełniło tą rolę?

 

Przydałoby się jakieś nowe IP, byle dopracowane.

 

Ale nadal widzę, że do Yoshiego będzie posucha konkretna.

A najbliższy Direct (oby jak najszybciej) raczej będzie na Fire Emblemie skupiony i wrzuci jakąś niezapowiedzianą nowość FirstParty.

Chyba, że ploty o szybkim wrzuceniu AC okażą się prawdą (ale te są chyba konsekwencją wrzucenia przez randomowy sklep daty z kwietnia).

 

A i gdzieś widziałem, że akcje odskoczyły z powrotem do poziomu z przed ogłoszenia, że MP4 zaliczy restart, a teraz po zejściu z prognoz 20mln sprzętu do 17mln zaliczyły obniżkę -9%.

Edytowane przez Basior
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Rayos napisał:

 

też tak czułem, trzymam kciuki by tak się stało i, żeby można było bez problemu przejść na lepszy abo :D 

 

Z dobrą ceną dla internetowych rodzin :thumbsup:

 

Fajnie se pogdybać, ale póki co fakty są takie że nie mamy directa, nie ma sprecyzowanych dat premier, nie wiadomo co szykują inni wydawcy,  dalej online jaki jest taki jest, bida soft, także czekamy na wieści od nintendo... :thumbsup:

Odnośnik do komentarza

Sam nie będę ukrywał, że ze wszystkiego co może wyjść na Switcha najbardziej czekam na MP4 ale w obecnym rozrachunku zastanawiam się nad sensem trzymania tej konsoli. Denerwuje mnie podejście Nintendo, gdzie mam czekać miesiącami na jedną smutną zapowiedź. Z ostatniego spotkania Nintendo z inwestorami itp. to nawet nie są w stanie podać przybliżonego miesiąca wydania Fire Emblem. Mamy luty a oni dalej podają Spring 2019. Animal Crossing, Luigi's Mansion 3 mają 2019 a Poki late 2019. Równie dobrze nic z tego nie wyjdzie w tym roku patrząc na to jaką obsuwę miał Yoshi a który nadzwyczaj skomplikowaną grą raczej nie był (rewolucji w tym tytule też nie ma). W ogóle mam wrażenie, że ta prawdziwa magia Nintendo przemija. Nie zrozumcie mnie źle ich flagowce to dalej świetne szpile ale zauważyłem, że do każdego tytułu obecnie potrzebują swoich developerów first lub second party bo nie wyrabiają się z terminami i nie mamy obsuwy kilku tygodni a czekamy na jeden pierdzielony tytuł latami.

 

To że chcieli zrobić jak najbardziej maszynowo i bezpłciowo (i pewnie jak najtańszym kosztem) Prime'a 4 to tylko to potwierdza. Wiadomo to jest biznes a Nintendo w przeciwieństwie do Sony i MS nie ma innych źródeł dochodów niż Software i Hardware ale do tej pory nie potrafią jakkolwiek przyciągnąć do siebie nowej klienteli, bo to że Inwestorzy czy wewnętrzni developerzy wiedzą co kiedy i jak to mnie rybka ale od zeszłorocznego E3 mamy taką posuchę nowości pisanych pod Switcha, że głowa mała. 

Czy tak trudno by było ukazać jakiś drobny trailer Bayo 3 lub nowych pozycji? Za każdym razem musimy czekać do prawie premiery gry aby zobaczyć jakikolwiek gameplay? 

 

Zamiast tego Nintendo standardowo nabiera wody w usta. Obniżyli  pułap sprzedażowy Switcha na rok fiskalny 2018 do 17 milionów aby potem stwierdzić, że osiągnęli swój plan i mogą sr.ać na wszystko bo sprzęt się sprzedaje. Jak widać firma nie uczy się na błędach i najwyraźniej będziemy mieli powtórkę z Wii, gdzie przez dobre 2 lata mieliśmy niesamowitą posuchę a konkretnych gier można było policzyć na palcach jednej ręki.

 

Bardzo liczyłem na Switcha aby powtórzył swoisty sukces GameCube'a gdzie obok genialnych ex'ów mieliśmy naprawdę masę świetnych gier multiplatformowych (wiadomo konsola pojawiła się za późno, Ninny jak zawsze musiało coś zyebać ale konsola sama w sobie była boska). Wiadomo chodzi też o możliwości sprzętowe ale znudziło mi się pytanie "czy gra XYZ wyjdzie również na platformę Nintendo. Nawet na Wii miałem kilkanaście świetnych ex'ów od Japońskich developerów 3rd Party (Muramasa, Sky Crawlers, Fragile, Another Code, Sin & Punishment, Zack & Wiki, No More Heroes 1 i 2 i mogę tak wymieniać i wymieniać).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No tak tylko z punktu widzenia Nintendo to Wii było sukcesem, a GC porażką.

Nintendo IMO ma inny problem - segment Handheldów (GB/DS) był drugą odnogą i swoistym zabezpieczeniem.

A teraz je.bnie Switch i papa.

Na porażkę WiiU mogli sobie pozwolić, bo mieli 3DS i to on drukował pieniądze.

Chyba, że teraz taką rolę mają spełnić mobilne tytuły, ale aż takiego potencjału nie widzę.

Odnośnik do komentarza
48 minut temu, Basior napisał:

No tak tylko z punktu widzenia Nintendo to Wii było sukcesem, a GC porażką.

Nintendo IMO ma inny problem - segment Handheldów (GB/DS) był drugą odnogą i swoistym zabezpieczeniem.

A teraz je.bnie Switch i papa.

Na porażkę WiiU mogli sobie pozwolić, bo mieli 3DS i to on drukował pieniądze.

Chyba, że teraz taką rolę mają spełnić mobilne tytuły, ale aż takiego potencjału nie widzę.

 

W najgorszym wypadku Nintendo czeka los Segi z tym, że Nintendo jakościowo nie psuje swoich marek. Teraz muszą się bardziej pilnować bo już nie mają handhelda i stacjonarki. Wcześniej jak nie wypaliło jedno mieli drugie. W każdym razie że Switchem im wypaliło. 

Odnośnik do komentarza

Szczerze to nie chcialbym byc skazany np na Xboxa czy PS (zwlaszcza na te platforme :D) aby grac w gierki Nintendo.

Dla mnie by bylo bardziej logiczne aby mieli jeden sprzet - Switch, ale oni niby uparcie twierdza, ze to Stacjonarka z opcja przenosna, wiec moze za jakis czas pojawi sie nastepca 3DS.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...