Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, na tel można całkiem przyjemnie pograć w jakieś tam przygodówki typu point'n click. Do zręcznościowych gier wypadałoby podpiąć jakiegoś pada ale to już akrobacje są, wolę już wziąć Vitę czy 3DS jak już mam coś dodatkowego nosić. Są jeszcze emulatory, czasem w coś wolniejszego można pograć no i gry Telltale Games ale w sumie to są to "gry" a nie gry, bo głównie się tam ogląda co się dzieje ;-)

 

Mnie zastanawia rozmiar. Mam tel 6" i jestem zadowolony, oglądam na nim czasem jakiś film, czasem właśnie jakąś przygodówkę (próbowałem  grać w GTA Chinatown Wars ale nie da się na dłuższą metę na ekranie jeździć sensownie). Switch ma 6.2, każda obecna konsola przenośna jest mniejsza. Switch jeszcze ma Joycony czy jak im tam więc dojdzie rozmiar. Na Vicie gra się zacnie. Co do grania przenośnego, nie mam żadnych powodów sądzić, że będzie źle, będzie zacnie.

 

Za to pytanie jakie mi się nasuwa, to czy konsola poradzi sobie w tym quasi-stacjonarnym trybie - stawiasz ją na stole, wyciągasz joye i grasz w Karty np. Nawet dziś rano postawiłem telefon i gapiłem się z kumplem na stół i... trochę jednak mało :-( No ale - sprawdzi się jak już będzie sprzęt. Po prostu szkoda, że nie ma HDMI albo czegoś, co pozwoliłoby podłączyć ją do TV np u kumpla. To byłby zayebisty pomysł.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Po prostu szkoda, że nie ma HDMI albo czegoś, co pozwoliłoby podłączyć ją do TV np u kumpla. To byłby zayebisty pomysł.

 

Dlatego Nintendo sprytnie wymyslilo sobie ze beda sprzedawac osobno Docki za miliony zielonych. IMO szkoda, że sam Switch nie ma portu HDMI, ale, poprawcie mnie jeśli się mylę:

 

Dock to po prostu kawałek plastiku z kilkoma wyjściami (hdmi, usb, prąd), do którego wkładamy switcha przez port USB-C. Czy w takim wypadku, nie możemy sobie np kupić czegoś w rodzaju przejściówki USB-C -> HDMI, o ile takie coś istnieje? ciekawi mnie, czy w takim wypadku Switch by się przełączył w tryb TV i działał tak jak nalezy :D

 

Zresztą, jestem prawie 100% pewien, że Nintendo obniży za jakiś czas ceny akcesoriów, a jeśli nie, to czuję, że jakiś czas po premierze rynek zaleją jakieś tanie docki czy kable wlasnie do ktorych mozemy podlaczyc zasilanie i hdmi firm trzecich

Edytowane przez Rayos
Odnośnik do komentarza

Climber, czekamy po prostu na info od Conquestu. Na Czechy i Słowację już wypuścili ceny, kwestia pewnie kilku/kilkunastu godzin aż ujawnią i u nas. W przeliczeniu na złotówki to u naszych sąsiadów Switch będzie kosztować około 1.3k PLN, więc wnioskuję, że u nas będzie coś w okolicach 1299 - 1349. 

 

Cena ceną ale żeby nie było 20 sztuk wrzuconych :)

Odnośnik do komentarza

 

Po prostu szkoda, że nie ma HDMI albo czegoś, co pozwoliłoby podłączyć ją do TV np u kumpla. To byłby zayebisty pomysł.

 

Dlatego Nintendo sprytnie wymyslilo sobie ze beda sprzedawac osobno Docki za miliony zielonych. IMO szkoda, że sam Switch nie ma portu HDMI, ale, poprawcie mnie jeśli się mylę:

 

Dock to po prostu kawałek plastiku z kilkoma wyjściami (hdmi, usb, prąd), do którego wkładamy switcha przez port USB-C. Czy w takim wypadku, nie możemy sobie np kupić czegoś w rodzaju przejściówki USB-C -> HDMI, o ile takie coś istnieje? ciekawi mnie, czy w takim wypadku Switch by się przełączył w tryb TV i działał tak jak nalezy :D

 

Zresztą, jestem prawie 100% pewien, że Nintendo obniży za jakiś czas ceny akcesoriów, a jeśli nie, to czuję, że jakiś czas po premierze rynek zaleją jakieś tanie docki czy kable wlasnie do ktorych mozemy podlaczyc zasilanie i hdmi firm trzecich

 

Zgodnie z informacji które się pojawiły to niestety nie będzie to możliwe. Twierdzą, że obraz przesyłany jest dzięki "proprietary technology" więc po prostu nie jest to zgodny ze standardami, coś vide Apple i bez ich akcesoriów się nie obędzie. Podobnie jest z obrazem w WiiU i z Gamepadem - w środku siedzi zwykła karta sieciowa 5ghz ale nie wykorzystuje standardowego trybu wymiany danych jak twoje WiFi tylko pcha obraz zawiązując połączenie punkt-punkt pomiędzy konsolą i Gamepadem, za pomocą protokołu który jest znany tylko Nintendo. Nie ujawniono oficjalnie jak to działa. Sam szukałem kiedyś sposobu na zwiększenie zasięgu między WiiU i Gamepadem i poza rzeźnickimi modami dodającymi anteny - nic nie znalazłem.

 

Być może jacyś ludzie się z tym uporają, ale niestety na pewno nie na początku. HDMI i DVI to jest standard przesyłania obrazu cyfrowo, ale nie musisz go używać, możesz sobie wymyślić coś swojego i być może tak jest w tym przypadku. Posiadanie portu USB-C o absolutnie niczym nie świadczy. To tylko wtyczka, nie oznacza to, że przy jej pomocy z automatu można przesyłać obraz.

 

Jakby było HDMI czy nawet jakieś tam MiniHDMI albo oficjalnie, HDMI na zwłączu USB-C jak to ma miejsce w Macbooku Pro to byłoby właśnie zayebiście.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Dzięki za wyjaśnienie :) No aj problemu nie będe miał, mi styknie jeden dock i konsola. kurde, w sumie to zaczalem sie znow napalac na tego switcha, ciężko będzie się doczekać gwiazdki... No ale tłumaczę sobie, że teraz nie mam powodu kupować tej konsoli, niewazne jak za(pipi)ista by nie była... 

Do marca jeszcze troche coś mi się wydaje,że ty jeszcze zmienisz zdanie hehe

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

Ktoś się pytał jaki ekran w Switchu, będzie to IPS ( In-Plane-Switching) ogólnie norma dziś,  ale gorsze niż OLED w Vicie. Wzięli pewnie dlatego że jedyna duża wada to słaba czerń.

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza

      Pytaliście o oficjalne ceny i preorderów w Polsce. Ja też, bezpośrednio u dystrybutora. Otrzymałem taką odpowiedź:

 

"Witam,
Proszę śledzić naszą stronę i facebook, nie udzelamy każdemu odpowiedzi, takich maili dstajemy mnóstwo. Proszę czekać na oficialny komunikat z datą i ceną.
Pozdrawiam,
Anna Laszko"
 
      Jak zwykle rozłożyli mnie na łopatki swoją rzeczowością, uprzejmością i poprawnością językową. Nie nastraja mnie to dobrze do kupna. W ogóle to wstyd, że zaopatrują nas Czesi, a nie odwrotnie, poza tym sposób jaki to robią... Ale mniejsza z tym na ten moment.
      Jeśli chodzi o wrażenia po prezentacji -  srogo się zawiodłem.  Może mimo wszystko zacznę od plusów. Sam sprzęt bardzo fajny jeśli chodzi o świeżość i możliwości wykorzystania. Wibracje, pady itd. Dobrze też, że będzie Zelda na premierę. Kilka fajnych zapowiedzi. Mario, Xenoblade 2, Project Octopath, okropne dla mnie ale być może ciekawe ARMS, Splatoon 2 itd. Blokada regionalna to ostatnia pozytywna kwestia, swoją droga BARDZO pozytywna.
      Jeśli chodzi o minusy, to jest ich bardzo wiele. Po pierwsze - gry. Nie chcę już rzucać komunałami, że to one są najważniejsze, bo tego chyba tłumaczyć nie trzeba. I nie interesuje mnie co wyjdzie kiedyś tam, tylko co będzie na premierę. A będzie tylko Zelda, kolejny raz przesunięta i wydawana podobnie jak TP na nową konsolę i trupa. Reszta gier może nie tyle co zakrawa na żart, bo 1-2 Switch może być zabawne a Bomberman fajny w kanapowym multi i co-opie.... Nie no, co ja mówię. To jest żart, i to niezwykle ponury, bo ceny jakie zaproponowano za te gry są - chyba można tak powiedzieć bez cienia wątpliwości - są bezczelnością. Kolejnym minusem są ceny akcesoriów. Smutną rzeczą jest płatny online. Nie podoba mi się też lepszy  line-up japoński i brak niektórych zapowiedzi na Europe, np Dragon Questów.
      Przechodząc do sedna  - oczekiwałem czegoś zupełnie innego. Sądziłem, że zostaniemy zarzuceni na premierę takimi Mario Kartami Deluxe. Smashem, Splatoonem itd. Ne byłem zadowolony, ale wiedziałem, że to jest potrzebne żeby było w co grać i każdy mógł sobie coś wybrać, nawet kręcąc nosem. Liczyłem na Metroida obok Zeldy. No dobra, liczyłem na cokolwiek nowego/kontynuację od Nintendo, ale na pewno nie na ARMS. Może na Mario na premierę. Na VC z Gamecube'a... Liczyłem na mocne uderzenie. Tymczasem pokazane zostało absolutne minimum żeby uniknać kompromitacji. Czy sądzicie, że to było mocne uderzenie? Wiadomo, gry startowe startowymi ale jednak Nintendo Switch pojawia się w połowie generacji po klapie z Wii U, z wysokimi cenami i ma tym samym dużo do udowodnienia. Ja tego nie rozumiem, bo tu się odbywają jakieś kombinacje. Tak jak się słyszy o Borderlands 3, że Nintendo ma "inne priorytety". Albo, że Mario jest praktycznie skończone, ale czeka na Święta. Co to za kombinacje? Tu nie ma co kombinować tylko trzeba było walić czym popadnie żeby ludzi przekonać ma 100%. Chcą sprzedać dużo konsol w Święta? No to trzeba było wydać sprzęt w grudniu a nie przesuwać tytuły jeśli nie mają odpowiedniej liczby porządnych gier. 
      Bardzo chciałem tą konsole, bo powiem szczerze, że odszedłem na Wii U na rzecz PS4. I na Playstation absolutnie nie miałem w co grać. Tylko, że jako byłego posiadacza i Gamecuba, Wii, Wii U, DS-a i 3DS-a niełatwo mnie zaskoczyć. A Nintendo nawet nie próbuje. Za to dużo kombinuje. Poczekam jak się rozwinie sytuacja, ale granie jako takie uważam za coraz mniej sensowne. Switchu ratuj;)
Edytowane przez roivas
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...