Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba część z was pamięta cyrki jak jeden z "dystrybutorów" wyciągał kody z pudełek.
Odkąd u nas są Czesi to jest dobrze, nawet bardzo - znośne ceny, dostępność, kontakt, jakieś zniżki czy promocje.
Nie pamiętam tego za czasów Lucas Toys czy Stadtbauer.

Więc trochę śmieszne jest spamowanie do dystrybutora jak pewnie i tak się muszą kontaktować z Nintendo Europe co do ceny u nas. Teraz mają okazję zawalczyć o nasz rynek, od lat nie było takiej okazji.

Edytowane przez blakuś
Odnośnik do komentarza

- Ceny ludzkie (nawet niższe niż według oficjalnych danych bo gry na Wii U powinny chodzić za 240zł a ja za tyle z wliczoną przesyłką kupowałem limitki Xeno X i Fatal Framea a Zelde na Wii U zamówiłem obecnie w KiGu za 179zł).

- Dostępność już w dniu premiery a nawet czasami wcześniej

- Wszystkie produkty są fabrycznie nowe, gry nie są otwierane jak to robił Lukas Toys "bo nie ma u nas klubu Nintendo" po czym wyciągali kody

- Dostaliśmy eShopa w PLNach na polski region i cenowo również nas nie koszą. 

- Po raz pierwszy duży pudełkowy tytuł  jakim jest Syberia 3 otrzyma pełną polską lokalizację (dubbing i napisy).

 

@raivos

A to że robią literówki w mailu to coś złego? Znasz Czeski albo pochwal się jak znasz Niemiecki lub Angielski i zobaczymy czy jesteś lepszy. 

 

W skrócie łatwo jest jechać kogoś ale jak sam liczyłem że CD Projekt będzie współpracować z Nintendo jak z MSem przy premierze 360 (aż do 2011r. jak pojawił się MS Polska) tak jednak się to nie stało i obstawiam że nie stanie. 

Edytowane przez chrno-x
Odnośnik do komentarza

 Pytaliście o preordery to wkleiłem posta od dystrybutora. Nie mówię o całej historii dystrybucji Nintendo w Polsce tylko o tym co napisali o Switchu. I pozwoliłem sobie skomentować. Lukas Toys lubię, bo dzięki nim kupiłem nowego Gamecuba za 299zł w Carrefourze;)

 

 

A to, że wszyscy są przyzwyczajeni do plucia w gębę to już inna sprawa. Najtańsze w Europie to są w konsoleigry.pl ewentualnie. Jeszcze Iwata mówił, że w krajach Wschodniej Europy gry muszą być tańsze bo w innym wypadku Nintendo nie ma tu racji bytu, także to nie zasługa dystrybutora. A dystrybutor ma psi obowiązek umieć pisać po polsku, a jak nie potrafi, to niech zatrudni Polaków. Nie wiem dlaczego miałbym się chwalić tutaj swoimi umiejętnościami lingwistycznymi. Z takim podejściem to Syberia 3 rzeczywiście będzie jedyną gra po Polsku na Switcha. Będziemy się wtedy mogli chwalić swoją znajomością języków, a od innych niczego nie wymagać.

Edytowane przez roivas
  • Minusik 4
Odnośnik do komentarza

 Pytaliście o preordery to wkleiłem posta od dystrybutora. Nie mówię o całej historii dystrybucji Nintendo w Polsce tylko o tym co napisali o Switchu. I pozwoliłem sobie skomentować. Lukas Toys lubię, bo dzięki nim kupiłem nowego Gamecuba za 299zł w Carrefourze;)

 

 

A to, że wszyscy są przyzwyczajeni do plucia w gębę to już inna sprawa. Najtańsze w Europie to są w konsoleigry.pl ewentualnie. Jeszcze Iwata mówił, że w krajach Wschodniej Europy gry muszą być tańsze bo w innym wypadku Nintendo nie ma tu racji bytu, także to nie zasługa dystrybutora. A dystrybutor ma psi obowiązek umieć pisać po polsku, a jak nie potrafi, to niech zatrudni Polaków. Nie wiem dlaczego miałbym się chwalić tutaj swoimi umiejętnościami lingwistycznymi. Z takim podejściem to Syberia 3 rzeczywiście będzie jedyną gra po Polsku na Switcha. Będziemy się wtedy mogli chwalić swoją znajomością języków, a od innych niczego nie wymagać.

 

1. To że kupiłeś GaCka za 299zł to zasługa Carrefoura nie LT bo ja w Ultimie kupiłem GaCka za 399zł z dwoma padami, kartą i dwoma grami. Na pytanie dlaczego mają tak tanio dostałem odpowiedź, że sprowadzają towar z zagranicy (to samo robiło Menago, które sprowadzało gry z Francji).

2. Jeśli chodzi o Lukas Toys, to nikt nie chciał współpracować z nimi w polsce, bo ceny dawali z kosmosu. Wiem, bo pierwotnie Ultima współpracowała z LT przez krótki okres, to FF Crystal Chronicles w dniu premiery kupiłem u nich za promocyjne 259zł (to była najniższa kwota w kraju). 

3. Konsole i Gry sprowadzają gry prosto od Conquestu, dlatego mają najniższe ceny. Ultima obecnie sprowadza gry z hurtowni z UK.

4. Sam jesteś przykładem ignorancji i plucia w gębę dystrybutorowi, który musiał posprzątać ten syf jaki Lukas Toys narobił (sprawa z tą firmą zresztą skończyła się w sądzie). Wymagasz od nich nauczenia się języka polskiego, gdzie Tobie samemu daleko do jakże poprawnej polszczyzny. Masz problem do literówek? Pytałem się właśnie Ciebie czy znasz Czeski bo skoro powinni zatrudnić polaków to taka osoba powinna ze swoim szefostwem umieć się porozumieć (czyli znać język czeski lub ew. angielski).

5. Dystrybutor jakim jest Conquest ma jedynie obowiązek dostarczyć software, hardware z ew. polską instrukcją (lub udostępnić to na stronie). Za lokalizację gier firm 3rd party odpowiadają oficjalni polscy dystrybutorzy. Conquest po prostu dogadał się w tym przypadku z CD Projekt, który odpowiada za lokalizację Syberii i w końcu poszło coś w dobrym kierunku dla tych co nie znają języków obcych. Gdyby CD Projekt się nie zgodziło to Conquest nie ma prawa zlokalizować tej gry na Switcha bez współpracy z nimi. Jedyne języki na jakie musi Nintendo zlokalizować gry w Europie to Angielski, Niemiecki, Francuski, Włoski i Hiszpański, reszta zależy od firm trzecich, które mają możliwości stworzenia lokalizacji. 

6. Co do informacji zwrotnej to czego się spodziewałeś, że dostaniesz?. Nikt Ci nie powie na maila takiej informacji jak jeszcze nie jest ostatecznie zatwierdzone a Conquest musi najpierw otrzymać zgodę od Nintendo of Europe, który ma siedzibę w Niemczech. Zresztą nie są jedynymi, którzy teraz chcą jak najniższej kwoty na sprzęt, gry i jaką ilość dostaną na swój region a to zajmuje czasu. 

7. Skoro nie znasz historii współpracy Lukas Toys aka Stadtbauer z Nintendo to za przeproszeniem się nie udzielaj w tej kwestii kto jest zły a kto dobry bo nie masz bladego pojęcia ile zmienił Conquest na lepsze. 

 

P.S. Wypowiedź Iwaty nie dotyczyła jedynie Europy centralnej/wschodniej bowiem w 2004r. Nintendo otrzymało wysoką karę za sztuczne zawyżanie cen gier i konsol na terenie Europy. Od tamtej pory firma nie ustala cen na starym kontynencie ze względu na zbyt duże zróżnicowanie walut. Odpowiadają za to właśnie firmy trzecie.

Edytowane przez chrno-x
  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

 Pytaliście o preordery to wkleiłem posta od dystrybutora. Nie mówię o całej historii dystrybucji Nintendo w Polsce tylko o tym co napisali o Switchu. I pozwoliłem sobie skomentować. Lukas Toys lubię, bo dzięki nim kupiłem nowego Gamecuba za 299zł w Carrefourze;)

 

 

A to, że wszyscy są przyzwyczajeni do plucia w gębę to już inna sprawa. Najtańsze w Europie to są w konsoleigry.pl ewentualnie. Jeszcze Iwata mówił, że w krajach Wschodniej Europy gry muszą być tańsze bo w innym wypadku Nintendo nie ma tu racji bytu, także to nie zasługa dystrybutora. A dystrybutor ma psi obowiązek umieć pisać po polsku, a jak nie potrafi, to niech zatrudni Polaków. Nie wiem dlaczego miałbym się chwalić tutaj swoimi umiejętnościami lingwistycznymi. Z takim podejściem to Syberia 3 rzeczywiście będzie jedyną gra po Polsku na Switcha. Będziemy się wtedy mogli chwalić swoją znajomością języków, a od innych niczego nie wymagać.

Hueheh ja robię multum błędów i mi to w życiu nie przeszkadza nawet sie dorobiłem. Zrozumiałeś co napisała a wiec trafiło do ciebie i pluć się o ortografie to już nawet nie jest mode w internecie jak kiedyś  (poza elektroda) :P

 

 

Zresztą panowie dzieje się 

 

https://mynintendonews.com/2017/01/17/fire-emblem-fates-revelation-switch-mentioned-in-source-code-on-nintendo-website/

Edytowane przez Climber
  • Minusik 4
Odnośnik do komentarza

A mnie zawsze zastanawia jak można od 2005 roku napisać tylko 7 postów.

 

To jakiś alter zapewnie

 

Climber tu z PPE przyszedł, lubuje sie w wyslawianiu Nintendo pod niebiosa. Taki nintendofag wersja ultra hard. Na PPE go nie lubia bo (pipi) od rzeczy (sugerowanie, że Wii U (!) może generować grafikę na poziomie Uncharted 4 i inne takie) ), to przyszedł tutaj szukać swojego gniazdka i azylu :lapka:  żaden alter

Odnośnik do komentarza

 

A mnie zawsze zastanawia jak można od 2005 roku napisać tylko 7 postów.

 

 

To jakiś alter zapewnie

 

 

Climber tu z PPE przyszedł, lubuje sie w wyslawianiu Nintendo pod niebiosa. Taki nintendofag wersja ultra hard. Na PPE go nie lubia bo (pipi) od rzeczy (sugerowanie, że Wii U (!) może generować grafikę na poziomie Uncharted 4 i inne takie) ), to przyszedł tutaj szukać swojego gniazdka i azylu :lapka:  żaden alter

To weź się z nim spakuj i tam wracajcie.

Odnośnik do komentarza

Jest społeczność, jeszcze jak, udzielam się i tu i tam (choć od niedawna). Ale nie zbaczajmy z tematu, Chrno pięknie wypunktował sprawę z dystrybutorem. Conquest stara się jak cholera od samego początku jak są u nas, na początku skromnie, współpracując z malutkimi sklepami i samą społecznością Nintendo (stąd ja nawiązałem z nimi kontakt), a potem systematycznie rozwijając ofertę, eventy, materiały reklamowe, gry i tak dalej. Widać progres, a sam fakt, że u nas gry nintendo kupisz najtaniej w całej europie praktycznie świadczy o tym, że odwalają dobrą robotę.

 

Co z tego, że pani Ania walnie literówkę czy dwie? Sam byś walił, jakbyś pisał codziennie do dziesiątek takich samych frajerów pytających się o cenę Switcha przed oficjalnym ujawnieniem. 

 

@Sugar, jak masz jakiś problem ze mną, to wyjaśnij proszę, a nie prowadź jakieś wyimaginowane wojenki.

Edytowane przez Rayos
Odnośnik do komentarza

Ciekawe czemu CDP za 1399zl sie odwazylo sprzedawac zatem, pewnie jakby dali te 1449zl to tez by zeszly bo spore zainteresowanie jest.

Dziwne bo ten sklep jest akurat jednym gdzie nowości są drogie.Jestem zdziwiony,że u nich i taka cena?to na konsoleigry będzie gdzieś z 1299-1350zł 

 

 

@Dobos nikomu się nie będzie opłacać kupować konsoli za tyle bo za 1300zł ma się konsole w Czechach a koszty to granica 30zł za przesyłkę(nawet za darmo wysyłają).  

Edytowane przez Climber
Odnośnik do komentarza

 

Co z tego, że pani Ania walnie literówkę czy dwie? Sam byś walił, jakbyś pisał codziennie do dziesiątek takich samych frajerów pytających się o cenę Switcha przed oficjalnym ujawnieniem. 

 

Nie pytałem o cenę Switcha przed ujawnieniem. Pytałem tylko kiedy będzie można składać preordery, bo już się jakieś pojawiają ale nieoficjalne. "Pani Ania" nie powinna mieć do mnie pretensji o to, że dostała dużo maili:)

 

 

Nie będę wszystkim odpowiadał bo to będzie jałowa dyskusja, ale fajnie byłoby  nie przekręcać cudzych wypowiedzi. I nie rzucać się od razu na kogoś jak wściekłe psy.

 

 

Wczoraj też w świecie gier wstawili za 1449 i po chwili zmienili na 1499zł.

Edytowane przez roivas
Odnośnik do komentarza

 

 

nikomu się nie będzie opłacać kupować konsoli za tyle bo za 1300zł ma się konsole w checzach a koszty to granica 30zł za przesyłkę(nawet za darmo wysyłają).

Ultima miała za 1450 i w ciągu godziny zeszły wszystkie :) Nawet za 1500-1600 będą schodzić na Allegro. Nie każdy chce/umie sprowadzać z zagranicy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...