Skocz do zawartości

Pan Złota Rączka - czyli, co dziś zmąciłeś?


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie dzisiaj miało byc skonczone tapetowanie, trzecia sciana polozona, na czwartą miała isc inna tapeta i z niewiadomych względów tak sie bąblowała, że sobie odpuscilismy i zamowiliśmy pare rolek poprzedniej tapety. Niby winylowa na fizelinie, ale za duzo jebania z nią było. Dwie poprzednie tapety gładko sie polozyly i zero bąbli :/

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, creatinfreak napisał:

Jakoś trzeba ukryć stare grzejniki. Ta sama farba co na ścianie.

Nie mogłeś wymienić tych żeberek? Strasznie szpecą pokoje.
 

11 minut temu, mozi napisał:

Rury w lazienice to od razu wieszak na ręcznik. Już zapomiałem jakie złoto kiedyś było w budowlance.

Pomyśleć, że devi w blokach zaczęli rury zabudowywać dopiero około 2000-2005 :obama:

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, balon napisał:

Nie mogłeś wymienić tych żeberek? Strasznie szpecą pokoje.

Nigdy w życiu. Żeliwny grzejnik >>>>>>>gówno z blachy do teraz sprzedają. Z resztą i tak będą jakieś meble częściowo kryły.

 

54 minuty temu, WisnieR napisał:

 

Malowałeś grzejnik żeliwny farbą do ścian?

Lekko drapnąłem papierem i malowałem pędzlem. Na poprzednim mieszkaniu tak samo mam ten ten kolor i od razu mniej się rzucają w oczy.

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, creatinfreak napisał:
1 godzinę temu, balon napisał:

 

Nigdy w życiu. Żeliwny grzejnik >>>>>>>gówno z blachy do teraz sprzedają. Z resztą i tak będą jakieś meble częściowo kryły.

Ale dlaczego? Przecież w bloku i tak 90% czasu kaloryfery są przykręcone albo na max 3 nastawione (+ rozliczenia zbiorcze).

Co ci nie tak w obecnych grzejnikach? 
Przecież to jest straszna komuna. Do grzania małych pomieszczeń w bloku nie potrzeba żeliwa :) 

Odnośnik do komentarza

Jak to nie jest skrajne mieszkanie, w nie ocieplanym bloku, to i tak rzadko kiedy trzeba będzie ogrzewanie odpalać. No ale spoko, twoje wnętrze, twój wybór :)

1 minutę temu, krupek napisał:

Na wymianę grzejników trzeba mieć pozwolenie spółdzielni, albo wspólnoty, co nie zawsze jest takie łatwe w załatwieniu.

Halynka Ci spod 5 mają mieć nowe, ładne grzejniki. Blokujemy?

 

- OFKORS!

 

:nosacz2:

Odnośnik do komentarza
2 hours ago, krupek said:

Na wymianę grzejników trzeba mieć pozwolenie spółdzielni, albo wspólnoty, co nie zawsze jest takie łatwe w załatwieniu.

Jak się ma spółdzielczo własnościowe to ogólnie na każdy większy remont trzeba mieć ich zgodę. Mi wszystko opisali co jak mam zrobić by się nie przyczepili. Oczywiście kaloryfery mogłem wymienić, ale jak się sezon grzewczy skończy. Jednak olałem to i ekipa budowlana normalnie ogarnęła temat i kaloryfery wymienili.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, creatinfreak napisał:

Ciąg dalszy remontu u creatinfreaka. Jeszcze trochę Was pomęcze swoimi wypocinami. Dziś pracowity dzień, pomalowałem na dwa razy przedpokój, pomalowałem kaloryfer w dużym pokoju, przygotowałem podłogę i położyłem panele u córki oraz przygotowałem podłogę w dużym. 

IMG20220509134206.jpg

IMG20220509134214.jpg

IMG20220509134219.jpg

IMG20220509140542.jpg

IMG20220509141141.jpg

IMG20220509142419.jpg

IMG20220509164535.jpg

IMG20220509180207.jpg

IMG20220509182607.jpg

Jak sie człowiek za cos weznie to nawet o graniu nie myśli. kibicuje mocno.

 

 

 

Ja aktualnie rozebrałem dwa słupki ceglane i poszerzyłem wjazd na podjazd pod domek. Później będę zrywał trochę trawy, tak aby oba auta stały przed domem a nie na hura, gdzie popadnie. Ale najpierw musze z powrotem obmurować słupki z czerwonej cegły. Jeden juz zacząłem. Słabo pi poszło bo tylko 5 pięter zrobiłem w cały dzien. Ale jak to mówią, najgorzej jest zacząć. następnym razem pójdzie mi juz lepiej i szybciej, ale musze trafić na pogodę a z tym może byc ciężko. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, creatinfreak napisał:

 

IMG20220509164535.jpg

 

Nie myślałeś żeby robić panele na przemian jak się standardowo robi? Krótki długi jak niby cegiełki? Te schodki trochę średnio wyglądają. Ale to kwestia gustu a o tym się nie dyskutuje. W każdym razie jestem pod wrażeniem pracy i czasu, który poświęciłeś. Nie ma jak samodzielne remonty :hi:

Odnośnik do komentarza

Może i pomyślałem, ale żona mówi, nie pierdol się, to jechałem jak wychodziło aby oszczędzić materiał. Wysłałem jej zdjęcie to powiedziała, żeby jednak jechać na przemian :yao:  położy się córce dywan i będzie spoko.  W dużym pokoju jutro już standardowo położę.

Edytowane przez creatinfreak
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...