Skocz do zawartości

Pan Złota Rączka - czyli, co dziś zmąciłeś?


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, creatinfreak napisał:

Może i pomyślałem, ale żona mówi, nie pierdol się, to jechałem jak wychodziło aby oszczędzić materiał. Wysłałem jej zdjęcie to powiedziała, żeby jednak jechać na przemian :yao:  położy się córce dywan i będzie spoko.  W dużym pokoju jutro już standardowo położę.

Wszystko fajnie, ale po takich zdjęciach już wiem skąd zasada, że panele kładzie się zawsze wzdłuż dłuższego boku / balkonu przez które dochodzi światło. Nawet jakby były ładnie na przemian zrobione, to wciąż wyglądałyby słabo. Grzejniki, tak jak pisze balon też bym wymienił.

Odnośnik do komentarza

No te panele z łączeniami blisko siebie i na krótkim boku to dramat, ale zakładamy, że musiały pasować do przedpokoju bo tam chyba położne w tym samym kierunku wyszły? Grzejniki są w pyte, nie słuchaj ich. Dłużej trzymają ciepło i taniej wychodzi grzanie żeliwnym. Ja np. mam zasłonięte takim drewnianym zeberkowym panelem ze względu na dzieci, bo lubiły sobie głową przywalić.

Odnośnik do komentarza

Napisać o 3:30 nad ranem post że grzejniki są super. Sprawa jest poważna :) 

Wy mieszkacie na Syberii? Zanim nie „dorobiłem” się domu to całe życie mieszkałem w mieszkaniach (wielka płyta ż żeliwnymi, kamienica, czy  nowsze budownictwo od deva prywaciarza bez żeliwnych). Kaloryfery zawsze włączane były rzadko i lekko. Ostatnie o czym myślałbym to o jakiejś „zaawansowanej technologii”, która w bloku będzie mnie dłużej i taniej grzała na 60 m2. 
To już naprawdę bardziej trafia do mnie argument o oszczędności kasy na nowe, czy że komuś nie chciało, się o to w spółdzielni walczyć. 

 

Co do szybkości nagrzewania to podłogówka nagrzewa się tragicznie długo, a jest to obecnie najpopularniejszy sys oddawania ciepła w domach energooszczędnych. 

 

Pomijam już fakt, że jak ktoś naprawdę byłby jakimś żeliwnym freakiem to mógłby kupić, nowe ładne żeliwne grzejniki. Ja przy takim generalnym remoncie nawet bym się nie zastanawiał, aby to wymienić. No ale to wasze przestrzenie i to wy będziecie tu spędzać w hu czasu w trakcie życia. 

 

EOT odnośnie wpływu grzejników na otoczenie, bo czuje że zaraz wjedzie doktorat z analizą SWOT odnośnie kaloryferów:lapka:
 

Odnośnik do komentarza

To nie jebanie, a opinia. Nie ma co podkręcać tematu. Ma to ma, świat się nie skończy. Ja bym takich nie chciał. Thats all.
 

Ps malutka różnica firanki można w każdej chwili zdjąć/wymienić, grzejników niż nie :) 

 

w zaliczeniu moje obecne firanki i zasłony 

V

45D7D368-BB36-4C63-ABF3-62D679F0D4FA.jpeg

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
36 minut temu, balon napisał:

Co do szybkości nagrzewania to podłogówka nagrzewa się tragicznie długo, a jest to obecnie najpopularniejszy sys oddawania ciepła w domach energooszczędnych

 

Bo podłogówke ustawiasz sobie w zimie na daną tenperaturę i zostawiasz. Włączasz raz i już masz całą zimę ciepełko. 

 

Co jednak fakt to fakt - jak wrócisz do nieogrzewanego domu to szybciej nagrzejesz zwykłym kaloryferem niż podłogowym ogrzewaniem.

 

No i brak grzejników w domu - duuuużo miejsca więcej optycznie. :)

Odnośnik do komentarza

Pamiętam jak 15 lat temu rodzice budowali dom i zakładali ogrzewanie podłogowe. Firma przyjechała, położyła instalacje i było bajlando. Następni weszli fachowcy z Komfortu położyć podłogi i w kilku miejscach przewiercili instalację. Potem tamci puścili czynnik w obieg i spod paneli zaczęło go wybijać :kekw:

Myślałem, że ojciec ich zajebie i będziemy mieli zakopane trupy w ogrodzie zanim się jeszcze wprowadzimy.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, balon napisał:

To nie jebanie, a opinia. Nie ma co podkręcać tematu. Ma to ma, świat się nie skończy. Ja bym takich nie chciał. Thats all.
 

Ps malutka różnica firanki można w każdej chwili zdjąć/wymienić, grzejników niż nie :) 

 

w zaliczeniu moje obecne firanki i zasłony 

V

45D7D368-BB36-4C63-ABF3-62D679F0D4FA.jpeg

Dobra wole jednak tak:

 

IMG_0849.jpg

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No pewnie, ładne, ja tylko pokazuję, że dalej nie mam i nigdy mieć nie będę.
Pamiętam te prania, prasowania i kurz z firan i zasłon z dzieciństwa. No nie chciałoby mi się w to bawić, no ale kto co lubi.
 

ps ty jak to twoje, to w końcu zmieniłeś z babcinych XD + za odwagę :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, balon napisał:

No pewnie, ładne, ja tylko pokazuję, że dalej nie mam i nigdy mieć nie będę.
Pamiętam te prania, prasowania i kurz z firan i zasłon z dzieciństwa. No nie chciałoby mi się w to bawić, no ale kto co lubi.
 

ps ty jak to twoje, to w końcu zmieniłeś z babcinych XD + za odwagę :)

Myśleliśmy o odmalowaniu bo 4 lata robią swoje ale plany jak wiesz uległy ... hm odłożeniu na później. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, balon napisał:

Ogólnie spoko, fajna nauka i zdobywanie skilla. Na 3 chatę będzie już i zapał i wiedza:) 

 


ps zmieniłeś mieszkanie na większe i nie wiesz ile m ma salon (szczególnie) i pozostałe pomieszczenia?  :reggie:

To jest moja trzecia własna chata. Miałem szybką okazję sprzedać mieszkanie, s którym mieszkam i za to kupić większe o 15m i je wyremontować (no troszkę dołożę) to się nawet nie zagłębiałem co ile ma metrów. Co do firan to ja mam tylko rolety ( w nowym mieszkaniu wczoraj był gościu wymierzyć i dziś wycenił).

Edytowane przez creatinfreak
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...