Skocz do zawartości

Pan Złota Rączka - czyli, co dziś zmąciłeś?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Przedwczoraj wymieniłem śrubę w syfonie w umywalce w łazience, bo słabo zaczęła dociskać uszczelki i zaczynało kapać z rury. Śruba była przeżarta i ledwo dałem rade ją odkręcić, choć i tak się naszarpałem. 13 lat temu był montowany ten zlew. A na drugi dzień, bo nieszczęscia chodza parami, zaczęło kapać z wylewki baterii tej samej umywalki. Dzisiaj wymieniłem głowicę i jest cacy. Może to śmieszne, ale przed czterdziestką robiłem te naprawy pierwszy raz :mevek: ale od czego jest youtube, jestem z tego dumny :)

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Okna pomyłem (combo ciepłej wody, octu, kropli płynu do naczyń zdaje egzamin, wystarczy potem ściągnąć to myjką i gotowe) Łazienka wysprzątana,  kuchnia tak samo, przede mną tylko mycie luster, starcie kurzu,  odkurzanie i mycie podłóg. Czyli w sumie kura a nie kogut domowy :/

Edytowane przez Blaise
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 7.04.2022 o 19:58, krupek napisał:

No jest jakaś specyficzna satysfakcja jak się człowiek namorduje z hydrauliką i nie cieknie xd

Ja po każdej zabawie w hydraulika przez 10 minut świecę latarką czy nie cieknie, potem jest próba ręcznikiem papierowym i dopiero wtedy można uznać robotę za wykonaną.

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 9.04.2022 o 13:43, Blaise napisał:

Okna pomyłem (combo ciepłej wody, octu, kropli płynu do naczyń zdaje egzamin, wystarczy potem ściągnąć to myjką i gotowe) Łazienka wysprzątana,  kuchnia tak samo, przede mną tylko mycie luster, starcie kurzu,  odkurzanie i mycie podłóg. Czyli w sumie kura a nie kogut domowy :/

 

W dniu 9.04.2022 o 14:10, _Red_ napisał:

Brzmi jak moje typowe sprzatanie co sobotę (no może poza oknami), a nie złota rączka xd

Dokładnie, u nas nazywa się to dzień szmaty. Oj jakbym chciał to ogarnąć w piątek po pracy i mieć sobotę wolną od rana no, ale nie da się. 
Do tego jeszcze dochodzą większe zakupki. 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

A ja na majoweczkę zrobiłem taras, w sensie kupiłem, uciąłem i przywierciłem kompozyt.

 

A03FC505-34AA-4710-82E9-B641CC9B07B5.thumb.jpeg.140f4d449a09c95f48935b93b5bc4e23.jpeg
 

Do tego nowe meble i parasol. 
Taras górny 8 x 3m, więc w planach jeszcze namiot 2 osobowy (do nocowania latem) i mały basen. 
Na fotkach koktajl truskawkowy %%%%% No fajna ta majówka :lapka:

 

Spoiler


 

AE4767FD-F3F2-413B-A27D-FB27AD22C7E4.jpeg
 

AE71E903-9BAE-4ABB-8BAD-8B82DCE8B30C.jpeg

 

D0CE7058-2978-43F8-B947-222B0FA931C5.jpeg

 

  • Plusik 3
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Czy to już ten moment aby uświadomić sobie, że żyjemy na forum kontrastów?

Z jednej strony typy spłacający hipoteki w 3-6 lat, z drugiej ziomki, dla których kupienie drugiej konsoli dla swojego hobby to ciężka decyzja i/lub raty, a zasadność zakupu danej gry jest czasami analizowana bardziej niż przejście ze zmiennych na stałe stopy procentowe w hipotece. 

 :whyyy:

Odnośnik do komentarza

Trochę odłożone, trochę szczęście z kupnem mieszkania (za pół ceny rynkowej) trochę z ubezpieczenia po śmierci mamy zostało i jakoś to poszło. Jeszcze na początku poprzedniej generacji wszystko brane na raty itp. teraz nauczyłem się odkładać,  nie palę, nie pije, pobieram 500+x2 xD, coś tam potrafie sam zrobić (np. kable dostałem i sam zrobiłem elektrykę) zmieniłem pracę na lepiej płatną tak więc jakiś pieniądz jest i w miarę spokojnie można żyć bez szaleństw. A żeby nie było offtopu to skosiłem trawe, zaraz rozkładam trampolinę i odpalam grilla. 

IMG20220503112214.jpg

Edytowane przez creatinfreak
  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...