Skocz do zawartości

Mad Max: Fury Road [2015]


Rekomendowane odpowiedzi

co do FR, nie wiem czy mam chęć by obejrzec to przez kolejne pare lat, troche jednak przehajpowany pokaz cgi, i nie ma podejscia do 2 czesci , w zadnej kategorii.

 

Tam było surowe zezwierzecenie, i bohater z krwi i kosci.

 

uwielbiam MM2 za te dwa motywy, ale projekty kostiumów, lokacji i aut, oraz choreografię, montaż i sceny akcji dzielą w tych dwóch filmach dwie klasy.

 

zarzutem o pokaz cgi można zapodać wyłącznie jeśli jedyne co się zapamiętało to cała jedna scena z pustynną burzą

 

Odnośnik do komentarza

żadna choreografia nie zmieni faktu że mad max w 4ce to pusta kartka i każde wyjasnienia sa dla mnie smieszne.  A co do efektów, ja ogladalem jakies video gdzie prawie każde tło było obrabiane komputerowo. Oczywiscie 4czka to wspaniały film, ale zbyt ugrzeczniony względem dwójki.

Max z charyzmą i osobowością, i pare scen bezzasadnej przemocy dla samego shockingu, tego brakowało.

Odnośnik do komentarza

mate5 fajnie kiedyś napisał że scenarzyści FR zamiast zastanawiać się jak napisać scenariusz by w filmie mogła znaleźć się najlepsza scena pościgu, na którą i tak wszyscy będą głównie czekać, powiedzieli "Yebać to, zróbmy jedna wielką scenę pościgową i zlejmy fabułę."

Szanuję takie podejście i robię se dobrze na myśl że zrezygnowano z choyowego pomysłu na skończenie wątku Joego na piechotę, czy tłumaczenia Maxowi widzowi wszystkiego czego sam nie był w stanie ogarnąć

 

no kurfa pomysły na kult V8 i jego początek to przecie... po cholerę wyjaśniać jedyną słuszną wersję?

 

A Max jest autystyczny bo taki byłby każdy kto stracił wszystkich których kocha i spędził całe lata sam w mieszka... na pustkowiach. Dla mnie to zupełnie inny obraz, który łączy jedynie marka. Równie dobrze mógłby to być reboot Trójki.

Odnośnik do komentarza

Ja tam nie wnikałem w fabułę, jedyne co wyniosłem z filmu to szczękę w dłoniach a dopiero po 3 seansie już na BluRay uzyskałem świadomość tego że

 

Oceany wyschły, woda jest towarem deficytowym więc ten kto ma dostęp i kontrolę nad źródłem wody jest półBogiem. Jeśli nie ma oceanów to jest pustynia i nieograniczony dostęp do pozostałych złóż ropy. Skoro ropa jest pod dostatkiem to pielęgnują kult wokół Silników V8, tego co pozostało im po starym świecie. 

 

Idealne podłoże pod Film Mad Max Fury Road, gdzie jest pokazana jedna Road i to przez kilka sekund a reszta to czysty desert sand.

Odnośnik do komentarza

Ja tam nie wnikałem w fabułę, jedyne co wyniosłem z filmu to szczękę w dłoniach a dopiero po 3 seansie już na BluRay uzyskałem świadomość tego że

 

Oceany wyschły, woda jest towarem deficytowym więc ten kto ma dostęp i kontrolę nad źródłem wody jest półBogiem. Jeśli nie ma oceanów to jest pustynia i nieograniczony dostęp do pozostałych złóż ropy. Skoro ropa jest pod dostatkiem to pielęgnują kult wokół Silników V8, tego co pozostało im po starym świecie. 

 

Idealne podłoże pod Film Mad Max Fury Road, gdzie jest pokazana jedna Road i to przez kilka sekund a reszta to czysty desert sand.

 

Zabrakło polskich words?

Odnośnik do komentarza

Głupio tak tłumaczyć na Polski. 

 

Szalony Maks Wściekła Droga, gdzie drogi tej asfaltowej jest zaledwie kilka sekund a reszta to pustynny piasek. 

 

 

Tak nawiasem mówiąc, to mogliby te wyschnięte oceany pokazać w następnej części, to byłby prawdziwie epicki widok.

 

W filmie efektów komputerowych jak na lekarstwo ale takich widoków to komputerowo trzeba by tworzyć.

 

d58d9019f6744a49fdfde25335e543ba.jpg

Edytowane przez u55r
Odnośnik do komentarza

gadanie o fabule w mm4 jest glupie.

 

przeciez to film akcji. opowiada o walce na drodze. mad max 2 mial lepsza fabule? lepszy scenariusz? albo jedynka?

 

lubie stare maxy, ale dwojka dzisiaj przy fury road jest smieszna. o jedynce nie mowie bo film sie zestarzal na potege i conajwyzej bawi i moze troche przez sentyment da sie to obejrzec do konca. trojka miala zenujaca druga polowe juz przy premierze, dzisiaj nawet nie chce mi sie tego odpalac.

 

to tak jakby smiac sie z fabuly crash bandicoot. albo tekkena. obie te gry maja fabule taka jaka jest potrzebna w tego przypadku gierkach. jakistam cel dla ktorego sie to wszystko na ekranie dzieje i tyle.

 

po co w fury road wiecej dialogow? chcielibyscie to ogladac? po cholere przerywac TAKA akcje gadaniem i jakakolwiek fabula?

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

zaraz Ci Milan rozpisze, że droga wcale nie musi być asfaltowa bo mi się nie chcę po książkę wstawać 

pomijam już fakt że tytułowa Fury Road nie dotyczy żadnej konkretnej i materialnej drogi

 

a wracając do tematu nowy Mad Max to bardzo dobre kino, biorąc pod uwagę obecną kondycje kina akcji to takie 9/10. Argumentów nie muszę podawać, bo film jest na tyle prostacki (to zaleta!), że wszystkie przydługie pochwały zabrzmią banalnie 

Odnośnik do komentarza

gadanie o fabule w mm4 jest glupie.

 

przeciez to film akcji. opowiada o walce na drodze. mad max 2 mial lepsza fabule? lepszy scenariusz? albo jedynka?

 

lubie stare maxy, ale dwojka dzisiaj przy fury road jest smieszna. o jedynce nie mowie bo film sie zestarzal na potege i conajwyzej bawi i moze troche przez sentyment da sie to obejrzec do konca. trojka miala zenujaca druga polowe juz przy premierze, dzisiaj nawet nie chce mi sie tego odpalac.

 

to tak jakby smiac sie z fabuly crash bandicoot. albo tekkena. obie te gry maja fabule taka jaka jest potrzebna w tego przypadku gierkach. jakistam cel dla ktorego sie to wszystko na ekranie dzieje i tyle.

 

po co w fury road wiecej dialogow? chcielibyscie to ogladac? po cholere przerywac TAKA akcje gadaniem i jakakolwiek fabula?

 

zacytowane dla prawdy 

Odnośnik do komentarza

gadanie o fabule w mm4 jest glupie.

 

przeciez to film akcji. opowiada o walce na drodze. mad max 2 mial lepsza fabule? lepszy scenariusz? albo jedynka?

 

lubie stare maxy, ale dwojka dzisiaj przy fury road jest smieszna. o jedynce nie mowie bo film sie zestarzal na potege i conajwyzej bawi i moze troche przez sentyment da sie to obejrzec do konca. trojka miala zenujaca druga polowe juz przy premierze, dzisiaj nawet nie chce mi sie tego odpalac.

 

to tak jakby smiac sie z fabuly crash bandicoot. albo tekkena. obie te gry maja fabule taka jaka jest potrzebna w tego przypadku gierkach. jakistam cel dla ktorego sie to wszystko na ekranie dzieje i tyle.

 

po co w fury road wiecej dialogow? chcielibyscie to ogladac? po cholere przerywac TAKA akcje gadaniem i jakakolwiek fabula?

 

yes, yes, yessss

Odnośnik do komentarza

Nie, bo Max powinien mieć teksty w stylu "zabiłeś mi rodziców, a teraz ja zabiję twoich", palić cygaro i prowadzić bogate życie wewnętrzne.

 

Dobra, Pajguś, teraz już jestem pewien że żartujesz. Jesteś zbyt sympatyczny, żeby nie lubić Fury Road. 641450450.png

Odnośnik do komentarza

Olszmic, oglądałem wszystkie Mad Maxy jakoś 2 lata temu i według mnie jedynka wcale nie jest jakaś 'śmieszna' czy tragiczna.

Odwrotnie, fajnie pokazuje ludzkość 'na 5 minut przed apokalipsą', takich filmów praktycznie nie ma. Są dużo przed albo już po.

 

 

 

Tak nawiasem mówiąc, to mogliby te wyschnięte oceany pokazać w następnej części, to byłby prawdziwie epicki widok.

 

W filmie efektów komputerowych jak na lekarstwo ale takich widoków to komputerowo trzeba by tworzyć.

 

d58d9019f6744a49fdfde25335e543ba.jpg

 

 

Ja od paru miesięcy planuję pograć w tego szpila, ale tym screenem mnie już ostatecznie przekonałeś.

Jak pokończę parę obecnie granych tytułów, to Szalony Maks wskakuje do Nadkonsoli.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Oglądałem ostatnio jeszcze raz z ekipą i wszedł lepiej niż samemu, jednak dobre nastawienie i klimat robią swoje. No i 50 cali oraz mega dźwięk rozjebały,

 

odszczekuje swoje niezadowolenie z pierwszego seansu

 

bo musiałem wtedy mieć jakąś awarię mózgu (w sumie nawet wiem dlaczego). -__-

 

@Masorz - zgadzam sie co do "Mad Max" z Gibsonem. :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...