Skocz do zawartości

Mad Max: Fury Road [2015]


Rekomendowane odpowiedzi

Jak można nie łapać, co jest dobrego w tym filmie?

 

Jak można nie łapać, czemu ludzie tak bardzo podniecili się Mad Maxem?

 

 

Może dlatego że to film, który nie powinien powstać w 2015 roku?

 

70 latek, po dekadach pracy nad rodzinnymi filmami o śwince Babe i pingwinkach, dostaje nagle miliony dolarów na zrobienie czego chce i robi film na przekór większości dzisiejszych trendów. To jak tworzy sceny, jak rusza kamerą, jak pcha fabułę bez tłumaczenia młotkiem w głowę widza, jak kreuje sceny akcji, jak można w ogóle tego nie łapać i byś tak ślepym i głuchym??? Czy ludzie naprawdę nie widzą jak w bardzo złym staniem jest obecne kino akcji???

 

I jak obejrzałeś ten film? Na komputerze?

Kwestia zupełnie nie polegająca dyskusji. To jest brak gustu. Nie chodzi o gorszy, czy lepszy gust, tylko o jego brak. Niezdolność ocenienia jakości. Jak koleś wyskakuje ci z death race, to nie ciągnie tematu tylko diagnozujesz niedoyebanie mózgowe. Poza tym bądźmy poważni, to tylko dżejdżej. Mój pies posiada bardziej złożoną osobowość

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

To jak już sobie robimy dobrze w kółeczku, to ja tylko dopowiem, że Fury Road jest dla mnie czystym filmem akcji. Ma wszystko co powinien mieć taki rodzaj filmu, nic więcej, nic mniej. Fabuła jest poprawna, prosta i jasna, lore jest upchane w każdej scenie, nie dane na tacy, wymagające ponownego oglądania żeby wszystko załapać. Pacing (cholera, jak chce polskie słowa z takim samym zakresem znaczeniowym jak ''lore'' i ''pacing'') jest równiutki, film jest stymulujący audiowizualnie i co najważniejsze, jak widzę ciężarówkę jadącą po pustyni to wiem, że naprawdę jechała tam ciężarówka po pustyni. Poza urywkami gdzie byłoby to niebezpieczne dla aktorów oglądam film, nie animację.

Odnośnik do komentarza

mad maxa od premiery ogladałem już 3 razy, na razie rekord był przy rambo 4, 5 razy w ciągu 2 miesięcy, prawdę mówiać chyba dzisiaj znowu włącze. Wielu uważa że ten film to gniot,  a dla mnie też jest własnie takim czystym filmem akcji który ma wszystko co powinien mieć, i również nie ma bolesnego wątku miłosnego.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wygląda na to, że Miller nie będzie reżyserował więcej Mad Maxów. :( :(

 

Mad Max: Fury Road marked the thunderous return of director George Miller, who, at the age of 70, is making braver movies that filmmakers several decades his junior. But in addition to being a septuagenarian, Miller is also a realist.
 
In a recent chat with Studio 360, the director spoke about the limited number of years he has left to tell the stories he wants to tell, and whether or not that includes another Mad Max. 
 
As he’s previously discussed, Miller and one of his Fury Road co-writers, Nico Lathouris, have two more movies about Max fleshed out. “What happened to Max after Fury Road? What happened before Fury Road? What happened to the other characters?” Miller said. “Those stories are there — probably not as the next film but the film after. I’d like to do one of them. We’ll see. As John Lennon said, life is what happens when you’re making other plans.”
 
One option that Miller is considering is having another filmmaker take over for him. “There are so many other directors out there. People are directing younger and younger,” he said. “They’re getting a real sense of cinema very, very early. There are some great directors out there.”

 

 

Odnośnik do komentarza

I bardzo dobrze, w końcu może ktoś doda fabułę.

 

 

Mad Max Fury Road: czyli dwie godziny pościgu.

Dla widza to raczej dwie godziny nudy. Zdjęcia są ładne, efekty specjalne również, ale tytuł filmu powinien brzmieć "Ucieczka po Pustyni 2". "Dwa" dodane w tytule, że niby to sequel czegoś dobrego:)

 

ktoś jeszcze?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...