Skocz do zawartości

FIFA 16


Rekomendowane odpowiedzi

Zagrałem kilka spotkań z konsolą. Zmian może i nie ma na pierwszu rzut oka dużo, ale są. Lepsza grafika, nie ma poszarpanych zawodników na zbliżeniach, lepsze animacje, większa swoboda ruchu z piłką i bez, przeciwko konsoli trudniej już ruszyć z piłką z środka boiska jednym zawodnikiem, lepsze podania, lepsze ustawianie się obrony, lepsze SI konsoli. Na prawdziwy osąd trzeba poczekać do pojedynków online czy też z żywym przeciwnikiem na kanapie. Jest jakiś krok do przodu, nie duży, ale cały czas fifa jest ten krok dalej niż PES, który na pierwszy rzut oka bawi lepiej niż fifa by po paru spotkaniach znów od niej odstawać, bo ma więcej durnego gameplayu, schematów, uproszczeń, słabszą grafę,animacje niż fifa. Demo fifa 16 8/10, demo PES 7/10

Odnośnik do komentarza

jest ok ale bez wielkiego szalu. gameplay zmieniony, spoko strzaly teraz wchodza, finezyjne leca dobrze a nie tak jak zawsze jak balony. szkoda tylko ze w oprawie wszystko to samo, no spraye dodali. za to ten fut draft zapowiada sie mega.

 

i szkoda ze nie ma juz tych podan rodem z fify street (r1+ X). chyba ze teraz jakos inaczej robi sie te pietki itd?

Odnośnik do komentarza

jest ok ale bez wielkiego szalu. gameplay zmieniony, spoko strzaly teraz wchodza, finezyjne leca dobrze a nie tak jak zawsze jak balony. szkoda tylko ze w oprawie wszystko to samo, no spraye dodali. za to ten fut draft zapowiada sie mega.

 

i szkoda ze nie ma juz tych podan rodem z fify street (r1+ X). chyba ze teraz jakos inaczej robi sie te pietki itd?

 

teraz te podania są pod LT+x

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Zapomniales wymienic wslizgi. Dla mnie to jest mega istotna zmiana. Od fify 09 narzekalem, ze takie cos jak wslizg w fifie w zasadzie mogloby nie istniec. Teraz mozna nimi sporo namieszac.

W zadnej z wczensiejszych edycji, nie dalo sie robic takich zagran:

Dla mnie bomba!

 

 

mhm wślizgi ładnie dopakowali, jest jeszcze bajer z second chance tackle tzn nawet jak nie trafisz wślizgiem to naciskasz jeszcze raz [] i podnosisz się szybko z murawy

 

gierka wygląda na dobrze zbalansowaną oby tak dalej

 

 

w końcu Sturridge tańczy normalnie  :kiss:

Odnośnik do komentarza

 

- FUT Draft jest po prostu wyje.bisty, CR7 z Messim w jednym składzie takie FUT to ja rozumiem  ^_^ zdecydowanie posiedzę w tym trybie najwięcej czasu, bo wygląda na czysty fun z dostępnymi najlepszymi grajkami, właściwie w demku grałem tylko Drafta bo wciąga jak bagno ;

 

 

Przecież szansa że wylosujesz takich gości jak w drafcie demo, przynajmniej według mnie, wynosi 1%

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem możemy mieć w tym roku do czynienia z najlepszą Fifą, na bank najlepszą na current-geny.  Wbrew pozorom zmiany w gameplay'u są spore,  na filmikach tego nie widać, nie oznacza to jednak, że zmian nie ma. Rozgrywka jest zdecydowanie wolniejsza. Moim zdaniem zdecydowanie na plus. Można pokombinować, ciekawie rozegrać. Obawiałem się, że mocne podanie po ziemi (R1, RB) będzie OP, nic takiego raczej nie będzie miało miejsca. Próbowałem grać forsując owe zagranie i wychodziło to różnie. Mimo, że w składzie miałem samych mocnych grajków, to często zdarzało się, że piła odskakiwała od stopy przyjmującego zawodnika, czasami dalej, czasami bliżej, uniemożliwiało to np. szybki kontratak.

 

Wydaje mi się, że w tegorocznej edycji obrońcy mają priorytet nad atakującymi zawodnikami. Łatwiej jest stracić piłkę, trzeba się pilnować, zwłaszcza przy wyprowadzaniu gały, jeden niewłaściwy ruch i SI już gna z piłą na naszą bramę. Trudniej jest też zyskać przestrzeń dzięki dryblingowi. Oczywiście nadal potrafi być skuteczny, nie jest to już jednak Fifa Street tak jak było w 15. 

 

Pace. No właśnie nie. Wiadomo, że wypuszczając w uliczkę takiego Lucasa, ucieknie on obrońcy. Nie ma jednak już takiej sytuacji, że szybki zawodnik rozpędza się do szybkości warp 3 z pozycji stojącej. Spokojnie da radę bronić się przed szybkimi skrzydłowymi. Widać, że developerzy postawili na siłę. Taki Lewandowski jest bestią, potrafi zastawić piłę, przepchnąć się, przedryblować na przebitkę. Wszystko wydaje się być dobrze zbalansowane. Każdy znajdzie swój styl gry. 

 

Dodano sporo fajnych animacji, zwłaszcza przy przejmowaniu, przekładaniu piłki. Fajnie się na to wszystko patrzy. Najbardziej cieszy zmieniona fizyka strzałów i w ogóle lotu piłki. Futbolówka nie lata już jak balon, tylko tak jak na piłkę do nogi przystało. Czuć jej ciężar. Kozacko wyglądają dośrodkowania, przypomina to akcje z prawdziwych boisk, tak samo animacja walki w powietrzu in plus. Jeśli chodzi o strzały to znerfiono long shoty i finezyjne. Piłka uderzona z R1 leci o wiele niżej, przypomina prawdziwe strzały. Tak samo strzały z 35-45 metrów. Nie idzie już walić takich petard jak szło to robić dobrym plejsem w 15 (Reus, Ronaldo, Hazard, Robben). 

 

Podsumowując, jestem bardzo kontent i czekam na fula. Wiadomo, że jeszcze nic nie widziałem, zagrałem około 20 meczów. Jestem pozytywnie nastawiony. 

  • Plusik 8
Odnośnik do komentarza

Zagrałem kilka spotkań z konsolą. Zmian może i nie ma na pierwszu rzut oka dużo, ale są. Lepsza grafika, nie ma poszarpanych zawodników na zbliżeniach, lepsze animacje, większa swoboda ruchu z piłką i bez, przeciwko konsoli trudniej już ruszyć z piłką z środka boiska jednym zawodnikiem, lepsze podania, lepsze ustawianie się obrony, lepsze SI konsoli. Na prawdziwy osąd trzeba poczekać do pojedynków online czy też z żywym przeciwnikiem na kanapie. Jest jakiś krok do przodu, nie duży, ale cały czas fifa jest ten krok dalej niż PES, który na pierwszy rzut oka bawi lepiej niż fifa by po paru spotkaniach znów od niej odstawać, bo ma więcej durnego gameplayu, schematów, uproszczeń, słabszą grafę,animacje niż fifa. Demo fifa 16 8/10, demo PES 7/10

Na jakiej platformie porównujesz te dwie gry bo jak na ps4 grałeś w pesa to zmien telewizor na hd bo graficznie jest o wiele ładniejsza od fify nie mylić z otoczką i animacje ma bardziej płynne niż fifa bo działa 1080 p w 60 fps a w fifie technicznie słabo nie dość ze tnie to przy powtórkach dziwnie przyśpiesza a co do uproszczeń i schematów to poleciałeś, chyba że to było o fifie, pes gampleyowo jest lepszy nie na darmo po raz drugi z rzędu został grą sportową roku, ale fifa w tym roku jest grywalna i ma świetne zaplecze. 

Odnośnik do komentarza

Moze dla Ciebie Wojtas, bo pomijajac cala otoczke i grafike, zmiany w animacji trzon gry nie zmienil sie prawie w ogole. Jaranko bedzie do 1 meczu online, zreszta juz przy demie wystarczy zaprosic kumpla, zagrac pare meczy by zobaczyc ze krycie od pilki nadal czesto nie ma sensu, obroncy nadal czesto maja problemy z wyciagnieciem nogi po pilke ktorta mija ich o cm itp. Nie pasi mi tez skutecznosc napastnikow - co strzal to gol, wyniki hokejowe (chociaz to pewnie w fullu bedzie zmienione), ale miedzy innymi dlatego w tym roku chyba postawie na FIFE. Wydaje sie byc bardzo zbalansowana, mega przyjemnie sie gra - no przede wszytskim mam ochote w koncu online pograc z innymi druzynami niz Real i Barca, z kamera, ktora sam sobie ustawie xD

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Super jest ta fifka,w końcu taki Lewandowski czy Diego Costa mają powera.

Potrafią przepchac obrońcę,zostawić się a nie jak w poprzedniej fifie murzyn z 99 pejsem.który nie łapie się na 3 ławkę,biega jak wariat i strzela z każdej pozycji.

Problem w tym,że te demo jest stare,wydaje mi się,że tempo bedsie o wiele szybsze w pełnej wersji.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...