Skocz do zawartości

Wiedźmin 3: Kwestie techniczne


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj pojawił się nowy patch do Wiedźmina 3 na PC - 1.05, a w nim kilka istotnych zmian. 

 

Z moich obserwacji gry i plików konfiguracyjnych wynika, że doszło kilka nowych linijek i grę stosownie zoptymalizowano. Przede wszystkim, prawidłowo przestały działać wszystkie SweetFX, bo patch wprowadza domyślną zmianę kolorystyki, którą wprowadzili REDzi - paradoksalnie najlepiej wywalić wszystkie SweetFX - zyskujemy kilka klatek i gra wygląda bardzo dobrze. Wszystkie "fixy" robią ją zbyt jaskrawą i dorzucają ziarno na ekranie. 

 

A to ziarno wynika z kilku wpisów, które doszły w pliku konfiguracyjnym. Poprawiono filtrowanie tekstur i ich jakość, poprawiono nieco cienie, chyba coś zrobili z tym doczytywaniem obiektów, bo tego nie zauważyłem. Dodatkowo cut-scenki chodzą szybciej, przy poruszaniu myszką mamy większą płynność i nie ma takich denerwujących przycinek. Gra niezależnie od miejsca, akcji i tego co robię zachowuje betonowe 60 klatek na detalach uber+. No i poprawili jakość czcionki w menu - jest bardziej czytelna.

 

Dostosowałem plik konfiguracyjny pod te ustawienia, poprawiłem jakość tekstur i cieni, zwiększyłem liczbę trawy i jej różnorodność, poprawiłem wodę i zasięg rysowania. Poziom trudności ustawiony na najwyższy, limit klatek na 60. 

 

Gdyby ktoś chciał przetestować te ustawienia, wrzucam - ustawcie we właściwościach "tylko do odczytu". 

 

http://mgdrv.com/1T2ZxbN

Edytowane przez Maciomaniak
Odnośnik do komentarza

Wersja na ps4 naprawde nie dziala tak zle,ale jak gra chodzi w 30 klatkach to fajnie zeby chodzila w tych 30 ciagle.

Jak sobie pomysle ze mam isc na bagna to mam ochote wylaczyc ps4.

Strasznie wyczulowny jestem na spadki klatek poniżej 30

A ktos próbował w ustawieniach konsoli zmniejszyć rozdziałke do 720p? Spróbujcie, moze zyskacie te 2-3 fps'y.
Odnośnik do komentarza

 Skoro na gownianych blachach sprzed 5 lat to chodzi w high 1080p 30 FPS to wstyd dla redow za optymalizację na ps4, ale i tak mesjasz :)

Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to że to właśnie wersja na PS4 przyniesie im najwięcej kasy , może dzięki temu przy kolejnych projektach bardziej się przyłożą ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Gra nie krztusi tylko na bagnach, ale zdarza jej się także podczas scen przerwynikowych rażąco gubić klatki. Natomiast podczas obrony Kaer Morhen mamy istny pokaz slajdów. Szkoda, bowiem plastyczność, jak i artyzm wykonania w grze absolutnie zachwyca. PS4, jak i XO stać rzecz jasna na więcej, co udowadnia chociażby Batman. Naszpikowany detalami otwarty świat, znakomite efekty, jak i tekstury, a to wszytko w niemal betonowych trzydziestu.

Grę ukończyłem na konsoli Sony. Pomimo tej nikczemnej animacji i tak co rusz się grafiką, jak i grą się zachwycałem. Świetne The Bureau: XCOM Declassified na PS Trzy hula znacznie gorzej, a i tak grało się wybornie.
Wiesława kupiłem tez na PC. 4k i ultra nawet w połowie nie robią takiego wrażenia w stosunku do konsolowej wersji, jak te stabilne sześćdziesiąt.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

krzaki nie ważą nic, możesz brać co leci. a co do przechowywania gratów w skrzynkach w celu pozniejszego handlowania nimi - odradzam

 

w patchu 1.08 zmienili ekonomię pieniądza i nasi rzemieślnicy już tyle nie zarabiają i nie mają nam za co płacic zabardzo.
innymi słowy, kiedyś hatori miał 20 tysięcy kapitału zakładowego i mozna mu bylo wciskać graty i sie obławiać jak pablo escobar, a teraz ma tyle, ile u niego zostawisz.

Edytowane przez Andżej
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...