March 7, 20251 yr Oni w tej Japonii mają jakiś konkurs kto wymyśli bardziej upośledzony tytuł dla mangi/anime? Tak przeglądam listy nowości i widzę kwiatki w stylu "Yamede kudasai, zostałem zamieniony w automat z kanapkami" albo inne pojebaństwa
March 8, 20251 yr Kinówka ,,Attack on Titan the Movie: The Last Attack" zaliczona? Z tym filmem z Uniwersum AOT w naszych sieciówkach kin... jest dość ciekawie: słyszałem, że ta pełnometrażówka miała być emitowana w jeden tylko weekend, a jest już w programie Heliosu od kilku dni, tak samo CC i Multikinie. W Multikinie na przykład ,,The Last Attack" ma sporo seansów - całkiem dużo miejsca zajmuje w ramówce... tak jakby kino/kina nie miały co puszczać, więc wrzucają ,,cokolwiek ?". Dobra nasza, animeholicy xD. 21 godzin temu, Josh napisał(a): Oni w tej Japonii mają jakiś konkurs kto wymyśli bardziej upośledzony tytuł dla mangi/anime? Tak przeglądam listy nowości i widzę kwiatki w stylu "Yamede kudasai, zostałem zamieniony w automat z kanapkami" albo inne pojebaństwa Taaak, japońska popkultura powiedzieć, że jest specyficzna czy nietuzinkowa... to tak jakby nic nie powiedzieć. To jest inny stan umysłu... no bo na przykład:
March 8, 20251 yr Poszedłbym na Tytanów, w kinie pewnie rozwaliłoby mi mózg, ale nie wiem czy chce mi się drugi raz oglądać to samo. Ale i tak fajnie, że animki mają się coraz lepiej w naszych kinach. Na pewno jak wleci Demon Slayer to się wybiorę
March 22, 20251 yr Spoczko się prezentuje. Psycho-Pass coś w ogóle wiadomo czy będzie kolejny sezon? Ostatni kiedy wyszedł, 5 lat temu?
March 25, 20251 yr ,,Solo Leveling" - tak, jestem mega zadowolony z tego ,,animajca". A tak właściwie to dobre ,,cosik", to jest anime? Ciekawe - powstały na podstawie koreańskiej manhwy; w samym serialu postaci mają koreańskie imiona i nazwiska, a akcja dzieje się przeważnie w Japonii. Ogólnie pierwszy sezon: 8/10 - ocena tych 12 odc. ode mnie; drugi cykl dopiero zacząłem, jeden odcinek - jest tak samo dynamicznie w ,,kresce" i w świetnych, dokładnie projektowanych tłach/dalszym planie, czy sekwencjach pojedynków w ,,Lochach" etc., jednak tak mi się wydaje nieco inaczej w fabule, która będzie rozwijać się - to tylko moje przypuszczenia - w kierunku jakiegoś jebitnego starcia na poziomach klasy S Łowców. Nie ogarniam jedynie jednego w tym Uniwersum - Spoiler jaki jest związek przestrzeni/wymiaru wirtualnego z tym, co się dzieje w ,,realu"; główny bohater, np. podczas analizy siebie jako Łowcy, który się rozwija i bada swoje atrybuty, czy przed walkami, korzysta z tego niematerialnego, innowymiarowego ekranu, co wynika z tego że podpięty jest do Systemu. I co ciekawe... chyba ten ekran widzi tylko on sam... a inni Łowcy nie mają chyba takiej możliwości. Czy ma to związek z tym ,,drugim przebudzeniem"? Ciekawe, hmmm xD
April 7, 20251 yr Drugi sezon Ishury to jakiś kurwa żart. Już pierwszy był jebanym układaniem pionków, ale drugi poszedł jeszcze bardziej po bandzie w tym kierunku. No ja jebie. Już kij z tym, że sam animiec wygląda jak zrobiony po kosztach z generycznych assetów, ale po pierwszym sezonie i przedstawieniu różnych postaci liczyłem, że w drugim się to rozkręci. Nie. Pomyliłem się. Kilka pionków zbitych zanim się zaczęła gra, to trzeba uzupełnić następnymi, zrobionymi na jedno kopyto. Nie polecam.To be hero X zaś pierwszy odcinek fajny. Zakończenie jeszcze lepsze i chcę więcej, bo animacja super, a po zwiastunach widać, że następne odcinki i graficzka będą stały jeszcze wyżej.Jeżeli chodzi o Lazarus z HBO, to zapowiada się ciekawie, ale widać jaka postać z Cowboya Bebopa jest ulubioną tego twórcy (wiem, że zrobił jedno i drugie) xD
July 6, 2025Jul 6 Spoko sezon w tym lecie się trafił. Dandadan, Kaijuu, Sakamoto i Grand Blue to bankowo, a dalej to jak czas będzie i chęci -https://myanimelist.net/manga/144267/Kaoru_Hana_wa_Rin_to_Sakuhttps://myanimelist.net/anime/57433/Seishun_Buta_Yarou_wa_Santa_Claus_no_Yume_wo_Minaihttps://myanimelist.net/anime/58913/Hikaru_ga_Shinda_Natsuhttps://myanimelist.net/anime/60489/Takopii_no_Genzaihttps://myanimelist.net/anime/60347/Cats%E2%99%A5EyeNo i kinówki KnY i Chainsawmana, ale jak nie wyciekną w dobrej jakości to trzeba pewnie czekać na koniec roku.
July 6, 2025Jul 6 Dużo spoko romansików wylosowało jest co oglądać bo ostatnie sezony bieda w chuy, ale chyba takopi już wygrał jeśli nie będzie jakiegoś spadku formy
July 6, 2025Jul 6 Na wszystkie anime świętości! Ale że co? Że... Kogut? Hmmm. Jedno z najdziwniejszych anime (bo na to się zanosi po zwiastunie), które zadebiutuje w sezonie 2026; jedno z najdziwniejszych w ogóle... które (zapewne) obejrzę. Ten teaserek zrobił na mnie takie wrażenie, że mogę to komentnąć pozytywnie: P.S. A ze sportówek w anime (chodzi o seriale) jakieś premiery w 2025 i 2026 wychodzą? Nowości i kontynuacje?
July 9, 2025Jul 9 Zacząłem dzisiaj oglądać dwie nowe serie:Lord of Mysteries - dziwna baja. Niby nic się nie dzieje, ale narracja jest jakaś chaotyczna, strasznie nienaturalnie przechodzą z jednej sceny do drugiej, jeszcze jakby tego było mało to atakują milionem różnych zwrotów i terminów, tak że koniec końców widz jest jeszcze bardziej zdezorientowany niż sam protagonista. Wizualnie niesamowite cudo: takich detali, zabawy oświetleniem, masy efektów i soczystych kolorów spodziewałbym się w w wysokobudżetowej kinówce, a nie w zwykłym serialu Niestety, mimo tych wodotrysków obawiam się, że fabularnie będzie taka sama ciężkostrawna sraka jak większość tych anime-wannabe z Chin. Gachiakuta - a to mi się bardzo spodobało i widzę spory potencjał. Miasto podzielone na dwie strefy: jedna czysta, zadbana, zamieszkana przez klasę wyższą, druga na wzór typowych slumsów z ludźmi drugiej kategorii, pławiącymi się w śmieciach, odchodach i trupach. Możesz zgadnąć, w której mieszka główny bohater. Zaczyna się dosyć sielankowo, jakieś heheszki, miłosne wyznania, trochę akcji, ale już pod koniec pierwszego odcinka zabawa nabiera rozpędu, kiedy nasz hiroł zostaje wplątany w morderstwo i zrzucony w głęboką otchłań znajdującą się pod miastem, skąd poprzysięga zemstę na swoich oprawcach (lekki vibe Erena z Tytanów). Kreska momentalnie kojarzy się z Danganronpą, co uważam za spory plus.
July 9, 2025Jul 9 W dniu 6.07.2025 o 13:26, Bartolinsky napisał(a):Spoko sezon w tym lecie się trafił. Dandadan, Kaijuu, Sakamoto i Grand Blue to bankowo, a dalej to jak czas będzie i chęci -https://myanimelist.net/manga/144267/Kaoru_Hana_wa_Rin_to_Sakuhttps://myanimelist.net/anime/57433/Seishun_Buta_Yarou_wa_Santa_Claus_no_Yume_wo_Minaihttps://myanimelist.net/anime/58913/Hikaru_ga_Shinda_Natsuhttps://myanimelist.net/anime/60489/Takopii_no_Genzaihttps://myanimelist.net/anime/60347/Cats%E2%99%A5EyeNo i kinówki KnY i Chainsawmana, ale jak nie wyciekną w dobrej jakości to trzeba pewnie czekać na koniec roku.Prawie wszystkie mangi ongoing, to chuj wie, czy anime w ogole bedzie miało jakieś zakonczenie, już mi się nie chce brać za takie rzeczy. Widze, że to Takopi krótkie i zakończone, to chociaz to się sprawdzi.
July 10, 2025Jul 10 Lofciam fanowsko tego rodzaju anime, które już na wstępie prezentują z siebie coś urzekającego, oryginalnego, np. już przez samy tytuł (bez względu na to, czy są to wersja z klasycznym tytułem, czy np. spolszczona). I właśnie tym anime jest: ,,Wieśniak królem miecza"... pozycja odnaleziona na PrimeVideo przeze mnie turbo... przypadkowo. Ktoś poleca? Widzieliście? Ciekawa, ostra i dynamiczna, o specyficznym zestawie koloru i teł, grafika, no i rodzaj fabuły, a raczej to w jakim okresie w dziejach Cywilizacji na naszej osi czasu się ona osadza, i jak (bo na to wskazuje opis, zwiastun) to wszystko opowie. P.S. Dobra nasza, PrimeVideo zaskakuje?.Taaak. Oby więcej takich seriali anime... Jak coś ni na gust siada, to prędko nie ucieknie. XDTe
July 13, 2025Jul 13 W dniu 9.07.2025 o 21:38, Josh napisał(a):Zacząłem dzisiaj oglądać dwie nowe serie:Lord of Mysteries - Problem tej bajki jest taki, że w pierwszych trzech odcinkach musieli zmieścić 76 chapterów noweli przez co ominęło nas mnóstwo potrzebnych do zrozumienia świata i systemu magii scen. Było to spowodowane wymogiem inwestora, który zażądał aby w 3 odcinku była sroga walka. 4 odcinek jest już trochę spokojniejszy choć też dzieje się akcja.Ja jestem ogólnie zadowolony i liczę na kolejne sezony.
July 13, 2025Jul 13 To ja jednak dziękuję, bo nie interesują mnie wykastrowane seriale. Ale możliwe, że komiks mi wejdzie lepiej.
July 14, 2025Jul 14 Dobrze widze że nie ma nigdzie legalnie fullmetal alchemist? Pamiętam że kiedyś był na netflixie ale chyba wywalili
July 17, 2025Jul 17 ,,Sportówki" - w tego rodzaju serialach anime... praktycznie wszystko jest boostowane z rzeczy nie do zrealizowania (z perspektywy celów, marzeń bohaterów, także łamania praw fizyki i fizycznych ograniczeń sportowców) do zrealizowania... i to całkiem łatwego. Wydaje mi się, że w anime o sporcie, jakiekolwiek by ono nie było, wszystko każdemu zawsze, choćby się świat zaczął walić... w końcu i tak przychodzi łatwo. Patos i potęga nadawana zwykłemu podaniu, zagrywce, jakiejś efektywnej-niby-akcji, jest w takim gatunku produkcji w animacji wręcz... niewiarygodna, aż do pożygu. To tylko przykład, ale... tak wygląda m.in. zwykłe kopnięcie piłki przez sportowca i reakcja zawodników na ,,złoty strzał", jakby doznali katharsis w ,,Kapitanie Tsubasie".
September 8, 2025Sep 8 ,,Initial - D. First Stage" - wyborna ,,sportówka"; godna polecenia każdemu fanowi motorsportu, czy sportu, w którym dąży się do fizycznej i psychicznej perfekcji, zachowując przy tym zdroworozsądkowe podejście do rzeczywistości. Takumi i Itsuki, no i ojciec Takumiego w sumie też, to na ten moment moi ulubieni ,,ściganci" i oczywiście bohaterowie serii. No i manga też zacna - polecam; przeczytałem pierwszy tom: dynamika opowiadania historii... hoho, równa praktycznie temu, co seria - ,,potężna", monstrualna miejscami wyścigowa kreska. Pierwsze 12 odcinków ,,Initial - D" s01 ocenię na: 8,5/10.. Bang!Zastanawiam się nad: https://shinden.pl/series/67904-gachiakutaoraz:https://www.filmweb.pl/serial/Gigi-1981-103882... Ktoś z Was oglądał te tytuły? ,,Gigi" wygląda bekowo i totalnie niecodziennie! Taki śmiechołek sportówkowy!
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.