Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...

spacer.png

 

 

 

Warto się wybrać? Sportowe anime? Hmmm. Nie widziałem jak dotąd niczego sportowego w konwencji japońskiej animacji, a widziałem w życiu już sporo ,,animców"; co ciekawe jestem entuzjastą i geekiem koszykówki, głównie NBA, Euroligi, czy ogólnie historii tej dyscypliny, i całej reszty nawet jeśli chodzi o żeńskie rozrywki. Trenowałem sport wyczynowo (mam to we krwi!): bieganie, pływanie (długie dystanse) + ciężka wydolnościówka, siłownia, trochę triathlonu (staram się do tego powrócić. Sukcesy na polu amatorskim były) i cała, cała masa innych rzeczy., więc sportowe anime tym bardziej powinno mi podejść pod gusta, czyż nie? :P 

  • beka z typa 3
Odnośnik do komentarza

 Kuroko no Basuke słyszałem same pozytywne opinie... Same! Polecają mi to ludzie ze sportem związani i obeznani oraz ci, którzy czytają mangę tego Uniwersum jak i oglądali to anime po wielokroć. A'propos zdjęcia/ grafiki wstawionego powyżej, ten film, który Helios i zapewne Multikino będą puszczali w wybrane dni w swoich kinach, to kolejny dowód na to jak bardzo popularne w Polsce stało się chodzenie do kina (tak, do kina! Bo kiedyś anime w polskich kinach - kto by pomyślał? Dekadę temu rzecz praktycznie niewykonalna!) na filmy japońskiej animacji. Takie seanse właśnie można porównać do ,,kina konesera" czy jakiegoś ,,kina dedykowanego" lub ,,wieczorków off-owych". Filmy anime zaczynają mieć u nas swoją publikę, która poszerza się o kolejne osoby; zawsze, gdy mam czas i chęci, jadę na kilka seansów - na cały dzień - do jakiegoś kina w większym mieście, z dobrą jakością obrazu i dźwięku, a gdy jest wtedy puszczany film anime, na 100% dołączam go do listy. 

Odnośnik do komentarza

Blue lock ma strasznie pedalski vibe w powietrzu i strzelenie gola dla kolegi to tam by mnie nie zdziwilo, wiec olałem na rzecz ao ashi, ktore jest fantastyczne i bardziej skupione na realizmie futbolu + zawsze fajny kontast do tsubasy bo glowny bohater nie jest jakims koksem i duzo rywalizacji jest o miejsce w skladzie zamiast przeciwko jakims innym klubom gdzie napastnik wymasterowal strzal tysiaca slonc kopiac pilke o fale w trakcie sztormu xd

  • This 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Oglądałem ten film lata temu i dużo już z niego nie pamiętam, ale kojarzę że oglądało się go ok. Zdecydowanie nie poziom serialu (a już na pewno nie pierwszego sezonu), sama intryga bez szału, klimat kompletnie inny, ale miło było zobaczyć Tsunemori i Kogamiego razem i samej akcji też nie brakuje.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Josh napisał:

Oglądałem ten film lata temu i dużo już z niego nie pamiętam, ale kojarzę że oglądało się go ok. Zdecydowanie nie poziom serialu (a już na pewno nie pierwszego sezonu), sama intryga bez szału, klimat kompletnie inny, ale miło było zobaczyć Tsunemori i Kogamiego razem i samej akcji też nie brakuje.

 

"Psycho-Pass 3" (8/10) - około 10 dni temu skończyłem oglądać krótki, 8x45 minut sezon tak zasłużonego dla kultury sci-fi w anime tytułu. Nie do końca zrozumiana intryga została uratowana przez charakter postaci, ich dziwną determinację, przez samo to, iż nie było wiadomo, która z postaci Biura i protagonistów w ogóle jest najważniejsza dla fabuły serii - takie odniosłem wrażenie. Animacja pod względem technicznym wpadła mi w gust: bardzo dokładne tła, dostateczna ostrość nie gryząca się z tłami, nie rozmazująca się podczas dynamicznych scen. Odniosłem wrażenie, że problem przedstawiony w trzecim sezonie Uniwersum Psycho-Pass wychodzi daleko poza Sybil i Współczynnik Zbrodni. 

 

W końcu niech C. Nolan albo zrealizuje "Psycho-Pass" albo "Akira", jako kolejne jego wielkie kinowe dzieło. 

Edytowane przez JaskinieTerrigenoweMarvela
Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

"Demon Slayer: Kimetsu No Yaiba - To the Hashira Training" - to jeden z tych filmów z cyklu ,,Veni, vidi, vici...". Anime obejrzałem w krakowskim CC Zakopianka, w formacie IMAX 2D; oczywiście: jap dub, sub pl. To była pierwsza japońska animacja w ogóle, którą widziałem w tym immersyjnym formacie. I to była mega zacna przyjemność, zacny audiowizualny seans, gdzie pod względem technicznym: dźwięk i sama jakość animacji, było kapitalnie, tak jakby oglądało się jakąś nie animację, a p*******ą epopeję, w której wszystkiego doświadcza się z pierdyliard razy więcej, co w przypadku takiego dynamicznego Uniwersum jak Demon Slayer ma ogromnie znaczenie. Nic konkretnego o fabule tego filmu powiedzieć bardzo, ale to bardzo nie mogę, poza oczywistościami, które każdy kto obejrzał choć z 5 pierwszych odcinków serialu "DS" zna. Ledwo co zaczynam swoją przygodę z tym tytułem, i z którego po 14 obejrzanych odcinkach jestem nim usatysfakcjonowany na około 60%. Dlatego podczas seansu "To The Hashira Training" byłem zgubiony całą tą bardzo, bardzo oryginalną, cholernie zagmatwaną (jeszcze bardziej niż w Jujutsu Kaisen!) specyfiką funkcjonowania, na każdym poziomie, Świata tu budowanego. Za dużo informacji, i za szybko podane, jednak zależy dla kogo... Przynajmniej dla mnie tak to wyglądało. 

 

Ostatecznie ocenię najnowszy film z Uniwersum "Demon Slayer" na: 7/10. Same minusy tylko i wyłącznie za element fabularny, czyli scenariusz, wątki... czyli wszystko to, czego nie ogarnąłem w tym tytule... jeszcze. Bo serial w tle!

 

Tego elementu/aspektu z całego stylu graficznego, który w grafice odpowiada w tym specyficznym świecie anime za humor, nie zdzierżę najbardziej. I chodzi mi tu o sam serial. No kiego wała, nie ogarniam takiej karykatury i akurat tej postaci.

 

Spoiler

CoZaIrytujcaGrafikaEmocji....thumb.jpg.1045da265229f88ff8dfd546e3c93ee2.jpg

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...