Skocz do zawartości

Narcos - Netflix


Malibu

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po trzech odcinkach i gdybym miał nie obejrzeć kolejnych to bym nawet specjalnie nie płakał z tego powodu. Gościa grającego bossa kojarzę jedynie z roli pier.dołowatego pracownika lotniska z filmu "Terminal" z Hanksem i tutaj wygląda tak samo pier.dołowato, snuje się z miną zbitego psa jakby miał płakać w każdej scenie. Peńa to świetny aktor ale mam wrażenie, że za chwilę zacznie swoją nawijkę jak w Ant-manie xd No nie mogę traktować na poważnie tego serialu, Pablo i czwórka z Cali to byli prawdziwi psychopaci, którzy budzili respekt i grozę a tutaj takie niewiadomo co. Do odbębnienia w oczekiwaniu na El Chapo.

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Butt napisał:

To obejrzyj jeszcze chociaż ze dwa odcinki, bo bodajże w piątym

  Pokaż ukrytą zawartość

Miguel jedzie na spotkanie biznesowe do Kolumbii. Spotyka się tam zarówno z kartelem z Cali, jak i z Escobarem i jego ekipą.

 

 

spoko xd

 

Spoiler

piąty odcinek potwierdził tylko, że na tle bossów z Kolumbii ten z Meksyku wygląda jak popier.dółka. Te dwie sceny spotkań dostarczyły w sumie więcej emocji niż wszystkie dotychczasowe odcinki.

Castingowe pudło z Miguelem imo, za grosz charyzmy nie ma ten aktor.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Masorz napisał:

Tak ciężko było zakryć?

Tak ciężko to było zostawić? Jak nie piszę poważnego spoilera to nie zakrywam, a to nie żaden spoiler. Czep się twórców Narcos, że zdradzili w pierwszym sezonie jak skończy Kiki. Chyba nie przewidzieli wtedy, że jeszcze zrobią kiedyś osobny sezon o Meksyku. :D

Edytowane przez Butt
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Faka napisał:

Tak oglądam sobie ten trzeci odcinek Narcos Meksyk, no i zastanawiam się w spoilerze:

 

  Pokaż ukrytą zawartość

że też w 80 latach już mieli płaskie telewizory jak oglądali Scarface'a? Niezłego mindfucka złapałem w tym momencie, musiały nieźle kosztować takie tiviki.

 

No właśnie też mi zabił klina ten szczegół. Biorąc pod uwagę przywiązanie twórców do detali, to raczej nie ma mowy o przeoczeniu. Ktos wie, co to za wynalazek?

Odnośnik do komentarza

Skończyłem, zdecydowanie najlepszy moim zdaniem moment całego sezonu to

Spoiler

krótka rozmowa Kikiego z Miguelem

No i uśmiałem jak

Spoiler

Miguel wrócił z armią na spotkanie swoich współpracowników i (znowu) wysłał Isabelę do kuchni xd

Odnośnie samej końcówki to mam nadzieję, że

Spoiler

ten krótki występ Scotta McNairy zostanie dalej pociągnięty w kolejnym sezonie, uwielbiam gościa

 

Odnośnik do komentarza

Sezon ma faktycznie dosyć drętwy początek ale ja łatwo się wkręciłem przez klimat mehiko, ładne ujęcia i muzyczkę (te już bardzo charakterystyczne brzdękania na gitarce już każdy teraz chyba rozpoznaje). Obawiałem się Penii ale wypadł bardzo dobrze chociaż jego rola zbyt dużo nie wymagała, o wiele trudniej miał El Padrino które wypadł... w porządku.

Dziwne jest to że większość wątków jest tak mocno pozmieniana (przynajmniej tak wynika z mojego krótkiego googlowego wyszukiwania, jeszcze nie czytałem żadnych książek o meksykańskich kartelach) i tak jak w pierwszym sezonie człowiek ma wrażenie że bardzo dużo rzeczy jest pomijanych. Ostatnie trzy odcinki trzymają mocno w napięciu (chociaż finał zwalnia pod koniec) ale to nie jest poziom trzeciego sezonu i przygód naszego ulubionego szefa ochrony.

Plusy:
- klimacik, jak zawsze
- muzyka, nie tylko gitarka ale latynoskie kawałki
- ładne widoczki
- meksykański steven seagal
- nostalgia
- rafa

minusiki:
- stała bolączka tego serialu, czyli większość postaci drugo i trzecio planowych jest drętwa i plastikowa
- żaden z pozostałych bossów nie ma swoich wątków czym byłem mocno rozczarowany, szef z juarez wydawał się ciekawą postacią a dramaty miguela nie zawsze były ciekawe
-  lekki chaos w narracji

tak czy siak mam jaranko na drugi sezon
 

W dniu 22.11.2018 o 11:47, mcp napisał:

Odnośnie samej końcówki to mam nadzieję, że

  Ukryj zawartość

ten krótki występ Scotta McNairy zostanie dalej pociągnięty w kolejnym sezonie, uwielbiam gościa



 

Spoiler

raczej nie taki krótki skoro to on jest narratorem sezonu, tym bardziej to wskazuje że on będzie głównym bohaterem po stronie dea

 

Odnośnik do komentarza

Skończyłem i jak dla mnie jest świetnie.

Bez niepotrzebnego efekciarstwa, bez szarżowania. Tu po bani dają nie kolejne trupy i sceny gore, ale ta wzajemnie się przenikająca symbioza władzy i przestępczości, skazana na porażkę walka z hydrą. I tak jak myslałem, pierwszy sezon to wprowadzenie. Teraz DEA ściąga rękawiczki i ostatnie minuty sprawiają, że czekam na kolejny sezon jak diabli.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Bardzo przyjemny serial, w zupełnie innym klimacie niż Cali/Pablo, spokojniejszy, trochę bardziej od strony DEA pokazany, z większym naciskiem na ludzi niż na akcję. Jak kogoś znudziły pierwsze 3 odcinki niech dotrwa do 4 bo od tego momentu robi się coraz ciekawiej. Niestety jak już tu pisano Miguel obsadzony fatalnie, ta mina zbitego psiaka i wygląd nerda licealisty w ogóle nie daje wczuwy. Don Neto za to sztosik. Pena mimo starań ciągnie za sobą komediową przeszłość. Ale całość na plus, bez żenady i zjada na śniadanie całą resztę Netflixowego chłamu robionego na potęgę. 

Odnośnik do komentarza

Przecież końcówka ostatniego odcinka to istny majstersztyk narkobossa Felixa Gallardo, co on zrobił z Meksykiem to się takiego obrotu spraw nie spodziewałem. Zrobił to lepiej i zatańczyli mu jak dziwka na rurze, gdzie taki Pablo i Bracia Cali to jednak nie stali koło Felixa. Jezu, teraz znowu czekać z wywieszonym jęzorem na drugi sezon Meksyk, co sztos to ja nie wiem :obama:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...