Skocz do zawartości

PS1 - nadal grywalne ?


cracks

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry :)

 

Na wstępie napisze, ze zastanawiam się nad PSP. Jednak temat zakładam tu, ponieważ interesują mnie gry wyłącznie z Ps1 ze sklepu PS.

 

Dodam tez, ze miałem dluga przerwę od gier konsolowych, nie mam już tyle czasu na granie tyle co kiedyś.

Dlatego tez szukam konsoli na nudne wieczory by czasem przejść jakiegoś klasyka, ewentualnie poswiecic jakiś dluzszy weekend na RPGa, ale obawiam się, ze zepsuje sobie wspomnienia.

Z drugiej strony do nowych gierek już mnie nie ciagnie, a jednak lubie czasem pograc.

 

Warto ? Gry nadal bawia ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli interesują Cię gry ze sklepu to musisz mieć ps3/4 bo inaczej nie wgrasz ich na psp bo sklep z poziomu psp już nie jest dostępny..

A czy warto? To już zależ od Ciebie, mnie ogólnie dobrze się grało w te wszystkie Crashe i inne klasyki na psp

Edytowane przez czapa
Odnośnik do komentarza

Ja sobie odkurzam gierki z PSXa, na kupionym rok temu PS2. Całość podpinam na starym CRT u rodziców i czasem pykam. Ale co to za granie - przyjdę w gościach i nie wypada mi za długo siedzieć przed PSXiem.

Gry z PSXa na ekranie LCD wyglądają brzydko (pikseloza, krawędzie), a czy się zestarzały?

Niektóre tak, a inne dalej są miodne i grywalne (np. Tekken 3, Crash Team Racing)

Odnośnik do komentarza

Są gry na PSX'a takie jak Final Fantasy 6-9, Harvest Moon: Back to Nature, Tomb Raider 1-4 i wiele innych, które swoim klimatem i grywalnością przebijają większość współczesnych gier. Zdecydowanie warto, jeśli tylko potrafisz przymknąć oczy na niedzisiejszą grafikę (która moim zdaniem jest urocza i ponadczasowa, chociaż to już kwestia nostalgii pewnie ;])

 

Co do popsucia wspomnień- może grając na dużym LCD faktycznie istnieje takie ryzyko, ale na ekranie PSP/PS Vita grafika psx'owa prezentuje się naprawdę przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza

150 to też dużo jak za antyk, (jak dla mnie).

Trochę już kasy poszło na te gierki i tak trochę mnie martwi żywotność płyty CD i to całe Disco Rot:

https://www.google.pl/search?q=disc+rot&biw=1912&bih=970&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiy1ZCykcDKAhWkg3IKHQtNCwQQ_AUIBigB

:(

 

A tak w cyfrowej edycji przypisane są gierki 'na zawsze'. Tylko szkoda, że ponownie trza za nie płacić i to całkiem sporo.

Odnośnik do komentarza

Dobrze że takie gry w które chcę grać nie kosztują kroćset. Sam uzupełniam kolekcję Tomb Raider / Resident Evil / Syphon Filter, też są to gry w które grałem więc chcę je mieć na półce. Ale jak popatrzę na niektóre ceny i stan to już wolę szukać za granicą. Szczególnie w UK, tam na ebay można dobre ceny zapłacić. 

 

Do tego TV 25 cali kineskopowy na olx. i konsola psx / ps2, jak ktoś ma kącik w mieszkaniu gdzie może to postawić i można od czasu do czasu wrócić z nostalgii do tamtego klimatu. Albo kumpla zaprosić na Tekkena 3.  :good2:

Odnośnik do komentarza

Ale roznica jednak jest, bo raz ze place za gierke, a dwa ze gram na firmowym sprzęcie z dobra emulacja, bez bawienia się z pluginami, biosami, morzem ustawien. Nie mowiac już o graniu w konsolowe gierki przed monitorem (fu).

Edytowane przez cracks
Odnośnik do komentarza

Taka sama jak granie na rozmazanym 32 calowym telewizorze na nowoczesnym sprzecie w dodatku z wersja która prezentuje sie tylo jako ikonka do klikniecia na twardym dysku a granie na crt majac przed soba szarą konsole która jest wiecej niz konsolą bo wywoałuje najwspanialsze wspomnienia zwiazane przewaznie z dziecinstwem i najlepsza epoka gier konsolowych w historii. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Mi tam cyfrowa dystrybucja nie przeszkadza w kupowaniu gierek, których wiem że nie dam rady wyjąć w dobrej cenie tj. na przykład świeżo przeze mnie zakupione (akurat dziś) Suikoden I/II, a wcześniej Front Mission 3. Ale np. MGS'a, Silent Hilla czy Vagranta mam w pudełeczku i wszystko super. Planuje też do końca roku zakupić wszystkie Finale od VI do IX w wersji pudełkowej, ale na razie mam tylko... IX. Marzy mi się też Chrono Trigger, ale FF Chronicles chyba tylko dostępne w ntsc więc trochę lipa. Z drugiej zaś strony, gdybym mógł to wszystko, co chciałbym zakupić, kupić w sklepiku psn to nie wiem czy bym nie zrezygnował z kolekcjonerstwa i nie podłączył większego dysku i systematycznie kupował wymarzone tytuły. Wizja odpalania bez ruszania się z fotela najpierw finala, potem pesa albo tekkena, a na koniec jakiegoś starego residenta trochę mnie wznieca. Mieć całe dzieciństwo w jednym miejscu to normalnie :banderas:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Ja sobie odkurzam gierki z PSXa, na kupionym rok temu PS2. Całość podpinam na starym CRT u rodziców i czasem pykam. Ale co to za granie - przyjdę w gościach i nie wypada mi za długo siedzieć przed PSXiem.

Gry z PSXa na ekranie LCD wyglądają brzydko (pikseloza, krawędzie), a czy się zestarzały?

Niektóre tak, a inne dalej są miodne i grywalne (np. Tekken 3, Crash Team Racing)

 

Nie lepiej sobie kupić CRT u siebie pykać ?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.