Jump to content

Wiedźmin 3: Krew i Wino


Nemesis

Recommended Posts

Dziś pojawiły się pierwsze konkretne informacje o drugim dużym dodatku do gry. Dlatego zakładam oddzielny temat, żeby nie było bałaganu.

 

 

Elementem odróżniającym dodatek od podstawowej wersji gry jest miejsce akcji - to kraina Toussaint, znana z książkowych przygód Geralta, ale nie eksploatowana dotychczas w komputerowych adaptacjach. To właśnie w tym sielankowym i na pozór szczęśliwym księstwie rozegrają się wydarzenia z rozszerzenia, którego przejście powinno zająć graczowi około 20 godzin.

 
Wersja językowa: polska (dubbing i napisy)
Producent: CD Projekt RED
Wydawca: CD Projekt
Dystrybutor: cdp.pl

 

 

Tutaj o dacie premiery:

 

 

Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana - dodatek planowano wydać w pierwszym kwartale 2016 roku, ale z ostatnich wypowiedzi twórców wynika, że będzie to raczej pierwsze półrocze. Można więc założyć, że premiera odbędzie się w kwietniu, maju lub czerwcu.

 

Nie wiem czy REDzi nie zdradzili przypadkiem ceny DLC. Spójrzcie po ile chodzi pakiet dwóch DLC, gdzie Serca z Kamienia to w tej chwili koszt ok. 40 zł.

 

 

Dodatek można nabyć w kilku różnych edycjach - znajdziemy wśród nich zarówno samo rozszerzenie, jak i pakiety składające się z dwóch dodatków lub podstawki i obu add-onów:

 
Wiedźmin 3: Dziki Gon - Krew i wino - zawiera jedynie rozszerzenie Krew i wino. Cena samego dodatku w Polsce nie została jeszcze ujawniona.
Wiedźmin 3: Dziki Gon - Pakiet dodatków - zawiera pakiet składający się z obu dużych dodatków: Serce z kamienia oraz Krew i wino, cena: ok. 99,99 zł (PC, PS4 i Xbox One);
Wiedźmin 3: Dziki Gon - Gra + Pakiet dodatków - zawiera podstawową wersję gry wraz z dwoma dużymi rozszerzeniami, cena: 219,99 zł (PC), 306,99 (Xbox One) lub 318,00 zł (PS4).
Rozszerzenie Krew i wino nie jest samodzielnym dodatkiem - do działania wymaga podstawowej wersji gry.

 

Tutaj coś o fabule i krainie:

 

 

Akcja dodatku dzieje się w bajkowej krainie Toussaint, znajdującej się na północno-wschodnim skraju Nilfgaardu. Pożoga wojny nie dotarła jak dotąd do tych spokojnych terenów, przez co pozostały one malownicze i kuszące swym naturalnym pięknem.
 
Ludzie są tutaj szczęśliwi i nie zaprzątają sobie głowy wielką polityką, skupiając się na codzienności, co jakiś czas przerywanej obchodami świąt, festiwalami i rycerskimi turniejami. Centralnym punktem krainy jest urokliwy pałac Beauclair, zbudowany na elfickich fundamentach. To właśnie w nim rezydują najważniejsi politycy, dbający o dobro lokalnej społeczności.
 
Rozległa międzygórska kotlina słynie z doskonałych win, wytwarzanych w legendarnych winnicach rozciągających się na stokach gór i dawnych wulkanów. Potwory są rzadko spotykane, a kraj nie angażuje się w żadne konflikty - nie posiada nawet regularnego wojska ani milicji, posiłkując się usługami błędnych rycerzy.
 
Mimo wszystko Toussaint nie jest pozbawione skazy. Idylla jest tylko pozorna - uśmiechy skrywają noże, a za radosnymi maskami kryje się moralna zgnilizna. Księstwo toczy nieustanną walkę ze swą mroczną przeszłością, pod kolorową zasłoną skrywając wiele sekretów i zbrodni. U podstaw całego zła stoi tajemnicza siła, z która zmierzyć się może jedynie prawdziwy wiedźmin.

 

Coś z książek o Wiedźminie:

 

 

Toussaint to także kraina znana fanom książkowej Sagi o Wiedźminie:

 
Kilka lat przed wydarzeniami opowiedzianymi w grze, księstwem rządziła porywcza i kapryśna księżna Anna Henrietta, zwana także Anariettą.
Arystokratka z wzajemnością zakochała się w Jaskrze, co nieszczególnie spodobało się jej mężowi - Rajmundowi.
W wyniku serii kolejnych zdarzeń Rajmund wyzionął ducha, a Jaskier został skazany na banicję za romans z miejscową szlachcianką, o którą Anarietta była słusznie zazdrosna.

 

Info o rozgrywce:

 

 

Rozszerzenie składa się z wielu nowych zadań głównych i pobocznych, których zaliczenie powinno zająć graczowi ponad 20 godzin. Odwiedzając Toussaint napotkamy wiele barwnych postaci - w tym osobistości znane z książek i poprzednich odsłon gry. To oczywiście nie wszystko: w czasie przygód zgromadzimy też sporo nowych przedmiotów oraz kart do Gwinta.

 
Krew i wino nie wprowadzi prawdopodobnie żadnych poważnych zmian w mechanice zabawy, opierając się raczej na wzorcach wypracowanych w podstawowej wersji gry. Ponownie wcielamy się więc w wiedźmina Geralta, by walczyć z potworami, rozwiązywać problemy miejscowej ludności i rozwijać kolejne umiejętności.

 

http://www.eurogamer.pl/articles/2016-01-18-wiedzmin-3-krew-i-wino-premiera-fabula-edycje-i-cena

 

No to czekamy na jakieś zwiastuny i  gameplaye. Szkoda, że jeszcze minimum dwa miesiące do premiery. Założę się, że mniej więcej w rocznicę premiery gry REDzi zapowiedzą Edycję Rozszerzoną.

Edited by Nemesis
Link to comment

Dodatek wymaga podstawki do uruchomienia, więc pewnie będzie jak z pierwszym DLC. 

 

no to wiadomo tylko jesli skonczylem podstawke na konsoli a mam jeszcze nieskonczona podstawke na masterrace to czy bede mogl tam przejsc to dlc czy pierw bede musial skonczyc na piecu glowny watek

Link to comment

Już w przypadku Serca z Kamienia podawali nieco zaniżoną liczbę godzin, jaką ostatecznie z tym dodatkiem spędziłem. Było mówione, że drugi ma być nieco bardziej rozbudowany, więc byłbym spokojny o to, że chcąc zrobić wszystko przebijemy 20h.

 

W kwestii fabuły - Krew i Wino mogliby umiejscowić PO wydarzeniach z podstawki, zwłaszcza, że na koniec

ratujemy Fringillę Vigo, której nie może w Toussaint zabraknąć. No i czekam na Regisa w wersji elektronicznej.  :dog: 

 

Mam nadzieję, że niedługo pokażą jakiś trailer... 

Edited by Hum
Link to comment

Karty do gwinta raczej na pewno się ukażą wraz z kolejnym dodatkiem, tym razem z Nilfgaardem i Królestwami Północy. Info z pierwszej ręki.

Mam nadzieję, że nie jest to info od kuzyna szwagra, który ma kolegę, którego dziewczyna jest sprzątaczką w CDP :P Ogólnie wiem, że miały być te talie w EK dodatku, jeżeli taka wersja się ukaże, ale to nie było wtedy nic pewnego.

Link to comment

Pewnie cenowo będzie taka sama jak miał dodatek Serca z Kamienia, a karty już gdzieś w odmętach na forumowym cdp było napisane, że mają się pojawić w drugim dodatku talie. Fakt, wersja xbox specjalna edycja miała talię karty nilfgaardu i królestwa, co nie zmienia faktu, że i tak dodadzą :)

Link to comment
Guest suteq

Cena musi być wyższa z prostego powodu: skoro paczka dodatków kosztowała 100zł, a jeden 40 to drugi musi kosztować co najmniej 60zł, bo inaczej zakup pakietu nie miałby sensu, byłby nieopłacalny i gracze nawet mogliby zażądać zwrotu różnicy. 

Link to comment

 

Karty do gwinta raczej na pewno się ukażą wraz z kolejnym dodatkiem, tym razem z Nilfgaardem i Królestwami Północy. Info z pierwszej ręki.

Mam nadzieję, że nie jest to info od kuzyna szwagra, który ma kolegę, którego dziewczyna jest sprzątaczką w CDP :P Ogólnie wiem, że miały być te talie w EK dodatku, jeżeli taka wersja się ukaże, ale to nie było wtedy nic pewnego.

Żaden kuzyn itd. tylko sam twórca Gwinta w W3 :D Rafał Jaki.

 

https://twitter.com/GwentBro/status/641694198505295876

Edited by MYSZa7
Link to comment
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.