Skocz do zawartości

XCOM 2


blantman

Rekomendowane odpowiedzi

Mam chyba najlepszego możliwego buga jaki może być. Otóż coś się tam nie załączyło poprawnie i od kilku godzin wrogie postaci w ogóle nie atakują. Ich tury polegają na wyświetleniu czerwonego napisu 'Aktywność obcych' i tyle. Nie animują się, nie ma zbliżeń na nich, nie atakują, nie przemieszczają się. Po prostu stoją na pozycjach startowych jak kołki. I żeby nie było, po wczytaniu save'a to samo. Sprawdziłem nawet czy po zaczęciu nowej gry będzie to samo i było więc to chyba musiałbym grę odinstalować i ponownie na czysto zainstalować aby działało jak należy. Aczkolwiek nie chce mi się tego robić. To zresztą moje drugie podejście do kampanii bo pierwsze ok. pięciogodzinne było bardzo nieudane. Dopiero w tym podejściu nauczyłem się na swoich błędach co rozbudowywać, co ulepszać, jak grać itp. Generalnie to bardzo solidna produkcja. 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Pojawił się nowy patch, dla tych, co kupują grę teraz na wyprzedażach w psn ( jak ja:)), myślę super sprawa, loadingi skrócone podobno z 8 minut w peaku do 30 sekund (info z gafa).

 

Naprawiono też inne błędy:

 

https://xcom.com/news/new-update-deployed-for-xcom-2-on-ps4-xbox-one

 

Kolejny raz okazuje się, że warto kupować gry kilka miesięcy po premierze, nawet gdy jest to tylko konwersja z PC, tak jak w tym przypadku. 

Edytowane przez KrYcHu_89
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Co taka posucha w temacie? Właśnie zaczalem grac, z racji duzej sympatii do poprzedników. Czytalem, ze później bywa motzno trudno i można sobie popsuć kompletnie progres przez złe decyzje co do rozwoju bazy.

 

Przeciwnikow jest dużo, czas nagli (limit tur), zoltodzioby pudłują, trafiają do szpitala co misję. No nienajlepiej sie rozkręca, load game czesto musi wpadać.

 

Potem będzie przyjemniej, czy wręcz ciężej z poczuciem przytloczenia?

Odnośnik do komentarza

A ja nawet w platynę tu mierzę:) Pozyjemy, zobaczymy. Im dalej, tym łatwiej. Rozbudowujesz oddział do 6 żołnierzy, zaczynasz hackować wrogie roboty, widzę, że jest nawet opcja PSI do mentalnego znęcania się nad wrogiem:)

Gra nieco trudniejsza niż enemy Unknown i na początku trudno się przestawić do nowych reguł.

Wkurzają częste zwiechy gry i cholernie długie loadingi. Wybitnie dla ludzi o silnych nerwach:)

Odnośnik do komentarza

Za długie to jest, dżizas. Cały dzień zajęły mi: jedna misja fabularna i dwie poboczne.

 

W tej ostatniej myślałem, że się rozpłaczę. Lecę na złamanie karku do miejsca hakowania, zanim minie obowiązkowe 8 tur. Oczywiście w czasie walki żaden żołnierz nie mógł hakować komputera, to udało mi się w końcu dotrzeć Specjalistą, włamując się zdalnie dronem.

Oczywiście byłem w tym pomieszczeniu atakowany przez opancerzonego Mutona i dwa hipnotyzujące mnie przez sufit Sektoidy :dafuq:

I została mi ostatnia tura :dafuq:

 

W końcu rozpaczliwie stwierdziłem, że nieważne jest życie żołnierzy, lecę na samobójcze hakowanie, byleby nie trzeba było restartować misji z racji time-outu.

 

Shakowałem w ostatniej chwili :obama:

 

 

 

 

 

... zapomniałem, że trzeba jeszcze zabić niedobitki przeciwników.

 

 

........ale pojawiła się custcenka i do obecnych wrogów przybyły posiłki: Mech + 2 żołnierzy :dafuq:

Wyłączyłem i wyszedłem na spacer, przecież to jest gra dla masochistów z nadmiarem wolnego czasu na loadingi.
 

Edytowane przez _Red_
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość suteq

No ja tę grę skończyłem tylko dlatego, że miałem buga, że mnie w ogóle obcy nie atakowali. Pierwsze przejście, które zwaliłem było ok, nic się nie działo. Drugie za to już miało tego buga, który się odpalił gdzieś w połowie gry. Pytałem się znajomych i nikt z nich tego nie miał, tylko ja. :dafuq: 


No ale jakby gra mi nie szwankowała to raczej bym sobie szybko odpuścił bo gra ma jednak masę irytujących rzeczy. Jedynka lepsza. 

Odnośnik do komentarza

No jak masz 15 lat, mega masę czasu na tę grę i cierpliwości to może i by dało radę przejść. Sam pograłem ale jak zobaczyłem jak wygląda mechanika i system tej gry tj. presja czasu, ilość turów i ogólnie masę podobnego wkuwiania to się zniechęciłem do tej gry i olałem całkowicie, zrobiłem chyba ze 2 misje, dalej nie miałem siły. Nawet jakbyś miał porównać frustrującą grę z DS czy BB to jednak te gry przy Tym Xcom to są pizdusie dosłownie XD

Edytowane przez Faka
Odnośnik do komentarza
Gość suteq

Ale wiesz, można było zrobić tytuł gdzie trzeba ruszył główką ale jednocześnie daje to przyjemność jak chociażby w jedynce. Tutaj ciągle nie masz pełnej swobody w graniu gdyż ciągle goni Cie czas, a jak goni Cie czas to nie możesz rozkoszować się pełnią gry. 

Odnośnik do komentarza
Gość suteq

I wiesz, ta gra polega głównie na metodzie prób i błędów. Pierwsza rozgrywka to będzie jakiś trening gdzie po kilka godzinach (u mnie po 8  ) okazało się, że wszystko źle zrobiłem, źle rozplanowałem, źle wybrałem priorytety, źle rozbudowałem bazę i zaczynałem od nowa. I jestem raczej pewien, że na jednym razie by się nie skończyło gdyby nie bug. 

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza
Gość _Be_

No jak masz 15 lat, mega masę czasu na tę grę i cierpliwości to może i by dało radę przejść. Sam pograłem ale jak zobaczyłem jak wygląda mechanika i system tej gry tj. presja czasu, ilość turów i ogólnie masę podobnego wkuwiania to się zniechęciłem do tej gry i olałem całkowicie, zrobiłem chyba ze 2 misje, dalej nie miałem siły. Nawet jakbyś miał porównać frustrującą grę z DS czy BB to jednak te gry przy Tym Xcom to są pizdusie dosłownie XD

Turów? No ładną kopalnie mają

 

314878_r0_620.jpg

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

Tak jak Suteq mówi, jak przechodziłem pierwszą misję i co złego zrobiłem to mnie już szlag trafiał, nie miałem cierpliwości do tej gry, no gra jest dla graczy, którzy mają nerwy ze stali i duży zapas czasu. Pamiętam jakie początki z tą grą miałem i jak dalej pograłem, to myślałem, że wyłysieję, że będzie tak samo jak pierwotny Xcom z lat 90-tych a to jednak jest trudniejsze XD. Swoją droga Suteq, nie gryzło Cię sumienie, że na bugu grałeś? XD Co do kalafiora, nie komentuje jego bezdennego posta, który nic nie wprowadza do tematu, won do cw :)

Edytowane przez Faka
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...