Skocz do zawartości

Battlefield 1 (BF5)


Mroku

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie martwi skrajność w jaką popadło współczesne społeczeństwo. Wszystkie aspekty muszą być przegięte w jedną lub drugą stronę. Gdyby Dice ukazało prawdziwą rolę kobiet w WWI to zaraz byłby ból dupy. 

17 lat temu był MoH Underground gdzie graliśmy kobietą i nikogo nie piekła dupa o to. Postać Manon nie powstała bo rynek tego się domagał, bo równouprawnienie, bo poprawność polityczna itd., ale dlatego, że miała ciekawą i dobrze zbudowaną charakterystykę opartą o prawdziwą postać członkini francuskiego ruchu oporu. Tęsknię do tych czasów.

Odnośnik do komentarza

DICE trochę idzie w schemat. Na okładce murzyn, kobieta. W trzecim dodatku kogo obstawiamy? Muzułmanina, transseksualistę czy parę gejów? Tak bardziej serio to też może być kwestia tego, że okładka jest wymową artystyczną tego, co zrobili z grą. Pokazują to, czego nikt inny nie pokazał. Pierwsza wojna światowa, brak bohaterów, zwykli ludzie, o których się nie pamiętam, bo wspomina się raczej ogólnikowo jako ofiary. Wrzucenie murzyna i kobiety byłoby tego dalszym wyrazem - ludzie, o których mało kto wie, że byli elementem tej wojny.

 

Było jakieś oficjalne stanowisko DICE w tej sprawie?

Można snuć domysły. W Bad Company dowódcą drużyny był czarny. Członkowie byli biali. Czy to też o czymś świadczy?

Edytowane przez MierzejX
Odnośnik do komentarza
Gość Rozi

Nie widzisz różnicy pomiędzy kobietą, a czarnym żołnierzem? I nie chodzi mi o czarnego w służbie armii Cesarstwa Niemieckiego na froncie zachodnim. Niech sobie pokazują na okładkach co chcą, ale walczące kobiety między mężczyznami psują immersję i są po prostu głupie. Jeśli tutaj nie widzisz poprawności politycznej i obecnego pchania tej "równości", no to sorki, ale no sorki.

 

A efekt będzie odwrotny od zamierzonego - ile kobiet zabiłeś w grach pałką? Ile kobiet w grach miałeś okazję teabagować? Chyba, że tych bohaterskich rosyjskich żołnierek XD nie będzie można dotykać.

Edytowane przez Rozi
Odnośnik do komentarza

Rozi czy ja powiedziałem, że nie widzę? W pierwszym zdaniu napisałem, że widać schemat. Nie tylko DICE, ale całe EA wrzuca na okładki murzynów. Biorę pod uwagę wszystkie możliwości, dopóki nie ma jasnego określenia sprawy. Zresztą jest to zbyt błachy powód do wywodów. Nie mam nic przeciwko strzelania do lasek na froncie w grze. Ile razy trafiłem murzyna? Nie mam pojęcia, nie analizuję i nie zastanawiam się nad tym w grze.

 

Nie teabaguję, bo nie jestem nerwowy. Nie mam już trzynastu lat, żeby nie umieć trzymać nerwów na wodzy. Zwłaszcza w gierce. Gdy byłem młodszy teabagowanie było formą wyrazu złości wobec gracza nie postaci w grze - robisz to raczej w stronę kamery, tam gdzie gracz Cię widzi. Jeśli teabagujesz postacie, to może warto się zastanowić, czy nie przesadzasz z granicą gdzie widzisz grę a gdzie rzeczywistość.

Odnośnik do komentarza

Tu nie chodzi o to czy gramy kobietą czy mężczyzną ale o uzasadnioną obecność tych postaci. Kobiety po prostu pełniły inną funkcję w czasie obu wojen. A że istniały jednostki składająca się tylko z kobiet (pal licho, że ich udział w wielkiej wojnie był znikomy) to jest pretekst by wrzucić na okładkę kobietę. Chociaż czarnoskóra kobieta to marketingowy zabieg (tak samo jak wcześniej czarnoskóry żołnierz) by przyciągnąć nowych kupujących. To nie pierwszyzna i nie tylko w grach.

Nie zdziwiłbym się gdyby na mapach z tego dodatku (bo to dodatek, tak?) po obu stronach walczyły same kobiety by uniknąć docinek w sieci.

Odnośnik do komentarza

Tjaa,wpierw murzyny ganiajace w armi kajzera teraz babeczki u carskich żołdaków. Jak tak dalej pójdzie to obraz bitew w BF1 będzie iście komiczny z zalewem murzynów i lasek naparzających się między sobą i gdzieś tam w tle ma być niby klimat i otoczka WWI.

Teraz czekam na kolejne dodatki i azjatów/arabów/gejów na okładkach i jako główną siłę napędową armii toczących bitwy na nowych mapkach. W końcu to oni stanowili te mln masy żołnierzy walczących na różnych frontach. (pipi)a rofl

Co za świat :bad::facepalmz:

Odnośnik do komentarza
Gość Rozi

Już plansza w samej grze potwierdza batalion śmierci reprezentowany przez klasę zwiadowcy. Diewuszki będą walczyły z niemieckimi murzynami:

 

wpmens-battalion-of-death.jpg?w=970

 

Ciekawostka: dodatek nazywa się "W imię cara". Bataliony kobiece zostały sformowane po rewolucji lutowej.

 

Historia fak je!

 

Muszę poczytać, czy walczył jakiś batalion LGBT, albo Islamski Batalion Pokoju, bo przecież kolejne DLC będzie działo się też w Belgii. 

Odnośnik do komentarza

Myślałem że nie Rayevicka nie trzeba na forumku przedstawiać. Pardon. 

 

Koleżka  to świetny growy publicysta. Materiał to  solidne i kompleksowe podsumowanie Battlefielda 1, zarówno w kontekście zmian jakie zaszły w ostatnich częściach serii jak i grach konkurencji. Warto obejrzeć choćby z czystej ciekawości mało który autor ma taki warsztat jeżeli chodzi o fpsy 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...