Skocz do zawartości

XBOX ONE X @ Project Scorpio


Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj wstępnie ktoś wycenił hardware Scorpio na 650$ i prognozują cene na 700$.

Cena 650$ wydaje się zawyżona, trzeba poczekać na profeske od DF, ale jest to jakiś pogląd. Cena będzie zdecydowanie wyższa od PRO, nie zapominajcie że konsola będzie czytać 4k bluray.

 

http://www.gamesindustry.biz/articles/2017-04-06-xbox-could-outsell-ps4-this-year-thanks-to-scorpio-npd

 

"I estimate the basic hardware will cost around $650, so if Microsoft wants any kind of margin at all, Scorpio will have to retail for $700 or more.

Chora cena. 700 dolców... Nie pamiętam popularnej konsoli, która tyle kosztowała na premierę, chyba, że serio wmówią ludziom, że Scorpio zniszczy konkurencje na lata. Z drugiej strony mogą chcieć wylansować produkt na modłę Apple. Nie wiem czy akurat M$ to firma, która rozumie ten sposób robienia pieniędzy, ale próbować mogą. Cena premium już jest. Zahaczające wręcz o fetysz podkreślanie walorów estetycznych panujących wewnątrz konsoli, podkreślanie jak ważna jest kultura pracy itp. Dowiedzieliśmy się, że na system operacyjny pójdzie dodatkowy RAM, czyli można założyć, że ten w sumie dosyć ważny element ulegnie poprawie. W przypadku telefonów sama kultura pracy potrafi sprzedawać sprzęt w milionach sztuk, w przypadku konsol pewnie też można wykreować taki trend. Szybki, intuicyjny sytem zamknięty w dopieszczonym pudełeczku, a do tego 4k w popularnych gierkach? Z jednej strony wydmuszka, z drugiej strony każdy oczekuje takich rzeczy od sprzętu jaki nabywa, dopiero później zaczynamy sobie wmawiać, że w sumie da się bez tego żyć i wszystko jest gites. 

 

PS4 sprzedały slogany i poczucie kupowania czegoś najmocniejszego (czyli jak wiemy- kolejny slogan), ale też to, że konkurencja nie mając argumentów uderzała w podobne tony. Teraz sytuacja wygląda inaczej, PS4 ma gry, więc czy sam power wystarczy, żeby ludzie kupowali Scorpio? Osobiście wątpię i dlatego trochę stawiam, że M$ oprócz gier zaoferuje klientom to co pisałem wyżej. Za 700$ wręcz muszą.

Odnośnik do komentarza

Konsola u nas będzie kosztować 2500 zł. Za jakość i za moc trzeba zapłacić. Nie jest to wygórowana kwota IMHO. O ile sobie przypominam to za X360 zapłaciłem w okolicach premiery 2500 zł właśnie. Fakt, że wraz z dedykowanym pilotem i dwiema grami ale zawsze...Teraz ludzie zabijają się za najnowszymi fonami za o wiele wyższą kasiorę, także tego...

Odnośnik do komentarza

Jak tylko się odrodzą, masz u mnie plus, Czezare. Zauważyłem, że najwięcej na cenę (de facto jeszcze nieznaną) psioczą osoby, które i tak nie maja zamiaru kupić konsoli. Za jakość się płaci.
Tysiąc osiemset zł za Pro - ależ oczywiście niebieski kawalerze. Za wyraźnie potężniejszy sprzęt, który jeszcze filmy 4k odtworzy, wydać kilkaset zł więcej - a fe, jak drogo, pazerny M$.

Ale telefoniki za 2400zł co 16 miesięcy to już :czesc:

Konferencja MS zapowiedziana jest na jedenastego czerwca (niedziela), niedługo przed północą. X w kalendarzu. Tylko zielonym flamastrem mości panowie. :hi:

  • Plusik 4
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Widziałam w necie jakieś porównanie wielkości płyt głównych i wychodzi na to, że Scorpio będzie praktycznie tej samej wielkości co S. Będzie pewnie tylko trochę wyższy za sprawą tego systemu chłodzenia.

Odnośnik do komentarza

Dla kogoś, kto nie miał wczesniej One (czy nawet 360), to dobra oferta: jest wsteczna kompatybilność, trochę tytułów sie nazbierało, a i jeszcze napęd bluray do UHD, czego nie ma u konkurencji.

Problem w tym że scorpio przedewszystkim powinno być rywalem pro a nie kupnem z myślą o wstecznej. Sam  z myślą o wstecznej pewnie wciągne podstawową wersje One za jakieś śmieszne pieniądze. Mimo że Scorpio zapowiada się na mocną konsolę to i tak na obecną chwile jak ktoś ma PC nie powinien brać tej konsoli nawet pod uwagę. Jakbym decydował jeszcze raz nad kupnem konsoli ps4pro czy scorpio z miejsca wybrał bym ps4pro nie dość że już sporo exów wyszło(początek tego roku pozamiatał) to teraz jeszcze czekać na exy z E3 i konsola będzie miała potężną biblioteke exów. No nic trzeba liczyć że na E3 coś zapowiedzą co pokaże moc Scorpio.

Odnośnik do komentarza

 

Będzie napęd UHD i 50% mocniejsze komponenty a Wy dalej wierzycie w 1800 na premierę? To konsola premium a nie półprodukt.

Z tego co do tej pory słyszeliśmy to o 30% ps4 pro - 4 teraflopy i 6 skorpiona.

 

Czyli jeśli mój kalkulator umie liczyć to 1800 dodać 30% to 2340 zł, czyli powiedzmy w okolicach tego co podałem. Na niższą cenę absolutnie nie ma co liczyć. Nie ma ku temu przesłanek. Żadnych.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...