Skocz do zawartości

XBOX ONE X @ Project Scorpio


Rekomendowane odpowiedzi

Gość DonSterydo

Xbox scorpio ma mieć 100% kompatybilności wstecznej z xone s? Cool. Czy w historii konsol jest to pierwszy przypadek polgeneracji? Xbox one to moja pierwsza konsola, wuec np kompletnie nie rozumiem niuansów z wojna x360vs ps3

 

Scorpio to nie jest półgeneracja jeśli będzie miał taką wydajność jak deklarowana (~4.6 x mocniejsza od Xone). Między obiema konsolami będzie przepaść. I tak 100% kompatybilność wsteczna. Do tego jeśli systemy będą w 100% kompatybilne to powinna jeszcze być softwareowa kompatybilność wsteczna z X360, która teraz jest rozwijana na Xone. Czyli Scorpio powinien odpalać gry z 3 generacji (X360, Xone, Scorpio).

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

Jesli potraktować X SC jako nową generację ,to kulą u nogii hamulcowym rozwoju będzie mu istnienie równolegle XOne. Gry nie będą diametralnie różne . Poróżni je tylko liczba detali oraz rozdzielczość i framerate.
Z drugiej strony gdyby to była generacja 4.5 to wystarczyłoby wpakować troszkę silniejsze podzespoły, a nie tworzyć takiego potwora na którego będą tworzone gry z myślą o ograniczeniach XOne.

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

No a czym gry pomiędzy tą a poprzednią generacją się różnią jak nie tylko i wyłącznie grafiką czyt. pixelami i rozdzielczością, bo nawet nie frameratem? Każda gra na Xone/PS4 mogłaby wyjść na PS3/X360 tyle że w gorszej oprawie. Jakoś do tej pory nie widziałem jakiś kosmicznych patentów gameplayowych, które by potrzebowały więcej mocy niż miały pastgeny.

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Całe gadanie o 4K to parodia. Wolę gry na Scorpio w FHD gdzie w takim przypadku różnica w tym co będzie pokazywane na ekranie względem Xone będzie gigantyczna, niż kolejne ładowanie pixeli w rozdzielczość i gierki w 25 fps.

Odnośnik do komentarza

Ja widziałem u kumpla w W3 na FHD i w 4k - różnica jest widoczna gołym okiem (wszystko ostre jak żyleta, a wygładzanie krawędzi można wyłączyć), ale koszt uzyskania takiej jakości na ten moment zbyt duży. 

Gdybyście mieli okazje pograć tak miesiąc w 4k to raczej do fhd mało który chciałby wrócić.

Odnośnik do komentarza

Pierwszy Xbox też by 4 lata na rynku i wszedł 360... i tam nikt się nie bawił w kompatybilność itp zabiegi.
Przynajmniej w pierwszych latach życia Scorpio ma nie zastępować One'a a być jedynie jego wersją premium.
Każdy kto grał kiedykolwiek na PC wie o tym jaka mnogość konfiguracji i ustawień graficznych króluje w tym środowisku, a konsole tego absolutnie nie mają - przy unifikacji z windows 10 zmienić to można w dowolnej chwili. 

Xbox One dostanie Gears of War 4 w 1080@30fps w kapanii, natomiast Scorpio - wyższą rozdzielczość, podwojony framerate, czy efekty które twórcy kroili na rzecz ograniczeń hardwareu Łana.
..więcej pamięci Ram dla grafiki na lepsze tekstury ? Czemu nie, nikogo to nie krzywdzi, a developer od razu może podać konsolowcom to, co osiągnął tylko na PC. 

Microsoft spieprzył miliard rzeczy w tej generacji, ale One dostał świetne gry, dashboard, ect. 
Dajcie im naprawić błędy :) może-tym-razem-nie-zawiodą.

Odnośnik do komentarza

 

Zabawne jest to wyzywanie od raka, bo "po 4 latach nowa generacja", rozumiem że jakby to był rok dłużej to byłoby wszystko super i w porząsiu?

W przypadku Polski to po ~3 latach.

 

 

nie rób sobie jaj. Można było sobie kupić One'a od razu na światową premierę.

Odnośnik do komentarza

Imo te spekulacje wcale nie wyglądają jako zapowiedź nowej generacji ale wojnę na karty graficzne. Taki swojego rodzaju upgrade konsol. 

 

 

Zabawne jest to wyzywanie od raka, bo "po 4 latach nowa generacja", rozumiem że jakby to był rok dłużej to byłoby wszystko super i w porząsiu?

W przypadku Polski to po ~3 latach.

 

 

nie rób sobie jaj. Można było sobie kupić One'a od razu na światową premierę.

 

No widzisz - ja cenię wygodę i poważne podejście do klienta. Dlatego One'a kupiłem w dniu premiery z PL dystrybucji gdzie było wsparcie od MS.

Odnośnik do komentarza

No ja rozumiem Kyo ale to nie zmienia faktu że konsola była dostępna już od 2013 roku. Pierwszego Xboxa to w ogóle oficjalnie chyba nie było w Polsce, mam więc udawać że takiej konsoli nie było?

 

Ja mam na myśli to, że kiedyś 5-6 lat generacji to był standard (poza X360/PS3), teraz wygląda na to że nowa generacja zawita rok wcześniej i niektórzy szaleją jakby to był zmierzch konsolowego świata. Przypominam że nikt nie każe nikomu przesiadać się od razu, a w dniu premiery Scorpio nie wyciągną wtyczki dla X1.

 

Jeśli miałbym wybierać to wolę nowy sprzęt po 4 latach ze wsteczną kompatybilnością niż nowy sprzęt po 5-6 latach gdzie wszystkie gry i sprzęty będę musiał wywalić do kartonu i wrzucić na strych.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...