Skocz do zawartości

XBOX ONE X @ Project Scorpio


Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie im chodzilo o to, że Scorpio będzie w stanie pociągnąć gry w 4K i 60 klatkach. Tak jak X1 jest w stanie pociągnąć gry w 1080p i 60 klatkach. Ale w takiego Cyberpunka czy inny open world tak nie pogramy. Jak już to w jakieś shootery ala Call of Duty, bijatyki czy Forze.

Edytowane przez Lukas_AT
Odnośnik do komentarza

Dlaczego nie będzie w stanie ? Już od paru dni głośno się mówi że Scorpio będzie urządzeniem PREMIUM, sami ludzie od MS tak mówią, a więc cena będzie adekwatna obstawiam że będzie to pierwsza konsola w cenie tysiąca zielony. Dodajmy do tego optymalizację gier pod konsolę i staje się to wszystko bardzo realne.

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

W najbliższych tygodniach dwie firmy z mojej okolicy dostaną pierwsze stacje developerskie Scorpio, to może uda się coś zobaczyć ;)

 

Jakoś ciężko mi uwierzyć, że MS już ma stacje developerskie jak sami jeszcze do końca nie są pewni jak to będzie funkcjonować  :P

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

 

W najbliższych tygodniach dwie firmy z mojej okolicy dostaną pierwsze stacje developerskie Scorpio, to może uda się coś zobaczyć ;)

 

Jakoś ciężko mi uwierzyć, że MS już ma stacje developerskie jak sami jeszcze do końca nie są pewni jak to będzie funkcjonować  :P

 

 

Ja tylko cytuje :) Microsoft deklaruje się, że za 2 miesiące wyślą. Jak będzie faktycznie, to ja nie wiem. Jak dostaną i je zobacze, to dam znać :P

Odnośnik do komentarza

Dlaczego nie będzie w stanie ? Już od paru dni głośno się mówi że Scorpio będzie urządzeniem PREMIUM, sami ludzie od MS tak mówią, a więc cena będzie adekwatna obstawiam że będzie to pierwsza konsola w cenie tysiąca zielony. Dodajmy do tego optymalizację gier pod konsolę i staje się to wszystko bardzo realne.

Karty o podobnych czy nawet lepszych parametrach nie są w stanie tego zagwarantować w każdej grze obecnie, a co dopiero Scorpio. Obecne konsole nie gwarantują full hd z 60 fps, a oni sobie jeszcze chcą bardziej poprzeczke podnieść. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

To będzie taka konsola "4K ready". Devi będą mieli swobodę w wykorzystaniu zasobów więc obstawiam, że wszystkie gry będą robione w dwóch setupach - pod 1080p i 60 fps (bo ponad 90% graczy korzysta z TV FHD) i osobny pod wyższą rozdzielczość, ale nie koniecznie natywne 4K.

 

Pomiędzy FHD a 4K jest zbyt duży rozstrzał żeby devi robili na Scorpio gry tylko pod jedne ustawienia.

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

Dołączając do tej niezwykle wyrafinowanej dyskucji p.t. "Wróżenie z fusów u cioci na imieninach" chcę zwrócić uwagę na dwie rzeczy:

 

1. Każdy srednio rozgarnięty Gienek z zarządu MS zdaje sobie sprawę, iż odpowiednie ustalenie ceny Scorpio to być albo nie być tej konsoli. Nie może byc ona niska - bo w efekcie dostaniemy niezbyt imponujące osiągami XO/PS4 (PS4 to tez low endowa konsola bo jej moc np. w porównaniu z XO szału nie robi) i nie może też być wysoka bo co z tego, że dostaniemy potwora skoro tego potwora mało kto kupi. Oczywiście patrząc na przedmierowe wtopy MS związane z XO można stwierdzić, iż nie ma tak głupiej rzeczy której nie można by sprzedać w jeszcze głupszy sposób ale patrząc na późniejsze działania tej korporacji widać, iż czegoś się nauczyli.

 

2. Nie my jako Polska jesteśmy targetem MS i Sony oraz nie złotówka się liczy. Najważniejszy jest klient amerykański i zachodnioeuropejski, a tutaj pytanie: czy psychologicznie 1000$ lub 1000euro jest dla takiego klienta do strawienia - liczy się najbardziej. Badania sondażowe "ile jestem w stanie dać za nexgenową konsolę" z pewnością juz od dawna się odbywają i na ich podstawie konstruowana jest konsola.

 

Konsole są urządzeniami dla masowego klienta i by się opłacały ten masowy klient musi je kupić. Sam jestem zainteresowany Scorpio ale przez pierwsze pół roku raczej zobaczę tylko jak sobie radzi i ile daje wartości dodanej w porównianiu do PS4 i XO. Bo tanio nie będzie.

Odnośnik do komentarza

1000 $/euro......dobry staff bierzecie. Tak drogi sprzęt się nie sprzeda. Za tą cenę masz dobrego kompa. Konsola musi być tańsza nawet jeżeli ma to być produkt premium. Ludzie w takim wypadku kupią albo pc albo tańszego neo (moje przypuszczenia, bo sony jak nie będzie walczyć mocą to ceną).

Odnośnik do komentarza

Cena graniczna to $600. To dużo jak na konsolę więc przy zapowiedzi będą musieli rzucić masę screenów/renderów/itp. żeby ludzie od samego początku widzieli przepaść pomiędzy obecnymi konsolami a Scropio.

Też bym stawiał na 599 USD/EUR. Plus może jakaś droższa wersja z większym dyskiem albo padem Elite.

Odnośnik do komentarza

 

Dlaczego nie będzie w stanie ? Już od paru dni głośno się mówi że Scorpio będzie urządzeniem PREMIUM, sami ludzie od MS tak mówią, a więc cena będzie adekwatna obstawiam że będzie to pierwsza konsola w cenie tysiąca zielony. Dodajmy do tego optymalizację gier pod konsolę i staje się to wszystko bardzo realne.

Karty o podobnych czy nawet lepszych parametrach nie są w stanie tego zagwarantować w każdej grze obecnie, a co dopiero Scorpio. Obecne konsole nie gwarantują full hd z 60 fps, a oni sobie jeszcze chcą bardziej poprzeczke podnieść. Powodzenia.
GTX 1080 w lapkach wyciaga na high w 4k miedzy 40-65 fpa. Jest tez fifa ktora ma ponad 200fpa w 4k. Wiec te 4k i okolice 60fps wydaje sie calkiem mozliwe. Pytanie jak z cena,jezeli to ma byc premium product to raczej +600$ bedzie trzeba zaplacic.

http://www.notebookcheck.com/NVIDIA-GeForce-GTX-1080-Laptop.171175.0.html

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...