Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Oj nie. Wpływają. Trzeba badać osobno laga z HDR i bez HDR. Sam muszę do wszystkich przetestowanych w tym roku TV dorobić nowy parametr. Logistycznie to masakra ale mam na to pomysł. Natomiast to nie znaczy, że będzie zawsze jakiś dużo większy. Np. Samsung KS8000 w trybie HDR (tryb gry) ma praktycznie taki sam niski lag na poziomie 20 msec. Ale są też większe różnice. Jedno jest pewne: w teście TV dla sygnału Full HD trzeba sprawdzić game mode z HDR i bez. Inną kwestią jest zbadanie laga dla 4K... to wyższa szkoła jazdy na ten moment. Ale też mierzymy. Tutaj też jest różnie. Przy PS4 Pro pojawi się sporo więcej rzeczy do badania związanych z lagiem jak widzicie.

Odnośnik do komentarza

Ten samsung w trybie gra obsługuje hdr? Mam tv samsunga, starszy budżetowy model, no i w trybie gra obraz jest zauważalnie mniej atrakcyjny, ale lag faktycznie mniejszy. Jeśli w nowszych tv tryb gra nie pogarsza jakości, zachowując przy tym niski lag, to bardzo fajnie, widać że jednak idą do przodu, bo szczerze powiedziawszy to byłem trochę zawiedziony tym faktem że żeby pograć w miarę komfortowo, muszę poświęcić jakość wyświetlanego obrazu :(

Odnośnik do komentarza

Oj nie. Wpływają. Trzeba badać osobno laga z HDR i bez HDR. Sam muszę do wszystkich przetestowanych w tym roku TV dorobić nowy parametr. Logistycznie to masakra ale mam na to pomysł. Natomiast to nie znaczy, że będzie zawsze jakiś dużo większy. Np. Samsung KS8000 w trybie HDR (tryb gry) ma praktycznie taki sam niski lag na poziomie 20 msec. Ale są też większe różnice. Jedno jest pewne: w teście TV dla sygnału Full HD trzeba sprawdzić game mode z HDR i bez. Inną kwestią jest zbadanie laga dla 4K... to wyższa szkoła jazdy na ten moment. Ale też mierzymy. Tutaj też jest różnie. Przy PS4 Pro pojawi się sporo więcej rzeczy do badania związanych z lagiem jak widzicie.

Powiedz mi jedno, czy jak wyłączymy w tv wszystkie ulepszacze itd, będzie to odzwierciedleniem trybu gry? Czy może tryb gry ma w sobie jeszcze jakieś dodatkowe fiCZery, które są na stałe do niego przypisane, a nie można ich wyłączyć bez trudu gry.
Odnośnik do komentarza

Nie wyłączysz wszystkich rzeczy bo są oczywiście takie, których nie ma w menu :-) Dlatego jest coś takiego jak tryb gry. Należy go odpalić jak chcemy mieć najniższego laga. Ale to wiemy.

 

@Masamune Tak. Co do jakości obrazu w trybie gra to różnie to bywa. Zależy od TV. Ale tez możesz go przecież regulować. Ale jak mówię: zależy od TV. Generalnie z obserwacji mam jak napisałeś: idą do przodu.

Odnośnik do komentarza

Sony nie ogarnia full HD plus 60 klatek, ale musi być 4k nawet bez grafiki z 30 klatkami.. Niech ogarnąć właśnie te mityczne full HD i stale 60 klatek, dopiero wtedy pchać się za kilka lat w te ich 4k w 60 kl.

 

Przecież na PS5 nie będzie 4k/60 fps bo devi będą szlli w grafę. Tak zawsze było i tak już pozostanie. 

Odnośnik do komentarza

Czy Nintendo nie ma standardu 60 klatek na swoich stacjonarkach? Z tego co się orientuję wszystkie Mariany, Zeldy, stacjonarne Metroidy oraz spora część exów 3rd paty (Xeno czy Bayo2) śmiga w takim klatkażu.

Odnośnik do komentarza

To chyba źle widzisz bo zarówno Zeldy jak i Metroidy chodzą w 30 fps.

 

Xeno zresztą też

 

To prawda, ale jednak Nintendo kładzie zdecydowanie większy nacisk na 60fpsów, niż konkurencja.

 

https://www.reddit.com/r/wiiu/comments/37bej7/psa_native_resolution_and_framerate_list_of/

Odnośnik do komentarza

Oj nie. Wpływają. Trzeba badać osobno laga z HDR i bez HDR. Sam muszę do wszystkich przetestowanych w tym roku TV dorobić nowy parametr. Logistycznie to masakra ale mam na to pomysł. Natomiast to nie znaczy, że będzie zawsze jakiś dużo większy. Np. Samsung KS8000 w trybie HDR (tryb gry) ma praktycznie taki sam niski lag na poziomie 20 msec. Ale są też większe różnice. Jedno jest pewne: w teście TV dla sygnału Full HD trzeba sprawdzić game mode z HDR i bez. Inną kwestią jest zbadanie laga dla 4K... to wyższa szkoła jazdy na ten moment. Ale też mierzymy. Tutaj też jest różnie. Przy PS4 Pro pojawi się sporo więcej rzeczy do badania związanych z lagiem jak widzicie.

W ogóle, to biorąc pod uwagę te czynniki(HDR, niski input lag), to jest coś znacznie lepszego od Samsunga serii KS8000?

Odnośnik do komentarza

Prawda jest taka, że aby zobaczyć efekt HDR wow;-)) to głównie te telewizory wchodzą w grę: Panasonic DX900, Samsung KS9500, każdy OLED, Sony XD93/XD94, Sony ZD9, warunkowo każde SUHD bo mają wysoką jasność mimo, że są tańsze. Reszta to tylko przedsmak :) A za rok zobaczymy pewnie sporo jaśniejsze TV od tych co wymieniłem.

 

To teraz zapraszam na ceneo ;)

:lapka:

Odnośnik do komentarza

Samsung ks9500 ponad 8600 zł:-)

Dlatego PS4 Pro jest dla posiadaczy tv 4k, ale nie mogli sobie jednocześnie pozwolić na wysoką cenę sprzętu i topowe podzespoły, bo jak ktoś kupił tv za 9k złotych, to na konsolę może wydać maks 2k. #4ThePlayers, Sony tak bardzo wszystko przemyślało! Edytowane przez Masamune
Odnośnik do komentarza

Ja właśnie testuje w grze hdr i nie trzeba ks9500 aby poczuć hdr. Oczywiście  zapewne hdr na ks9500 jest lepszy ale już na ks7000 czy 9000 robi wrażenie. Moja rada dla niecierpliwych kupować Samsungi z tegorocznej serii a dla cierpliwych poczekać rok. Prosiak nie ucieknie a tv stanieją :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...