Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

 

Konsola nie będzie jednak wspierać takiej rozdzielczości z nośników fizycznych, a więc nie odtworzymy na niej płyt Ultra HD Blu-ray.

CZO? To znaczy, że gierki na fizycznych nośnikach nie będą śmigać w 4k?

XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

 

Widać 4k to jest to za czym teraz będą wszyscy gonić i sprzedawać sprzęt więc nie liczyl bym na wielki skok grafy chyba że kupicie sobie nowy tv 70 cali, a do tego PlayStation 5 albo Skorpio Pro .

Edytowane przez hav7n
Odnośnik do komentarza

Co do BLU-RAY 4K, a właściwie jego brak, to jest to pokłosie konsoli za 400€. Sama konsola bez problemu oczywiście poradziłaby sobie z filmami 4K z płyty, ale napędy z obsługą nośników BD-66 i BD-100 są jednak istotnie droższe

 

To jakim cudem XOne S z odtwarzaczem Ultra Blu-Ray kupi człowiek za 1350zł z tą śmieszną Fifą 17, 6M Goldem i 1M EA Access a Sony nam tu właśnie wciska nowe PS4 Slim bez nowego odtwarzacza, bez oglądania filmów 4k (i niby upscalowania też w grach) i bez HDR (bo od czego jest niby patch) za tą samą cenę?

 

5f954e52b47fe0d1b9178990b178e2cad9c2c0b9

Edytowane przez chrno-x
Odnośnik do komentarza

Co do PS4 SLIM to ja tam nie wiem czemu taka polityka. Przypuszczam, że czują się bardzo pewnie, bo faktycznie - konkurencja oferuje sporo więcej w temacie (choć też chipy AMD do PS4 są jednak droższe). 

 

Co jednak do PS4 PRO, to SONY jak mniemam bardzo chciało zmieścić się w tych 399$, a z nowym playerem nie dało się tego za bardzo zrobić.

Edytowane przez Graczdari
Odnośnik do komentarza

Co jak co ale Sony dobrze postąpiło z tym Pro. Przynajmniej nie czuję się wyruchany jako posiadacz Fata. Pro to nadal PS4 tylko z funkcją 4k i tyle. Cudów nie ma, ale więcej nie oczekiwałem. Dalej zostanę przy podstawowej wersji, bo tv 4k nie mam i długo jeszcze nie będę miał, bo i na co?

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

ile filmów na nosnikach kupiliscie w tym roku?

 

Ja akurat kilka większych pozycji kupiłem + parę wypożyczyłem. 

 

Netflix HD, Youtube HD spoko, ale to ciągle nośnik oferuje najlepszą jakość. Najlepszy bit-rate, najlepszy dźwięk, najwięcej dodatków. W USA rynek filmów na nośniku ciągle jest bardzo duży i brak playera 4K jest niewątpliwie pewnym zaskoczeniem (dla niektórych).

Odnośnik do komentarza

 

ile filmów na nosnikach kupiliscie w tym roku?

 

Ja akurat kilka większych pozycji kupiłem + parę wypożyczyłem. 

 

Netflix HD, Youtube HD spoko, ale to ciągle nośnik oferuje najlepszą jakość. Najlepszy bit-rate, najlepszy dźwięk, najwięcej dodatków. W USA rynek filmów na nośniku ciągle jest bardzo duży i brak playera 4K jest niewątpliwie pewnym zaskoczeniem (dla niektórych).

 

 

No szczerze gdzie się nie wejdzie na US stronki o grach to ludzie strzępią ryia o brak odtwarzacza UBR w PS4PRO (ba nawet o Slimkę się rzucają) więc masz tutaj całkowitą rację. Zresztą MS jednak strzelił Sony pstryczka w nos i to konkretnego. Zaoferowali więcej za mniej już w wersji Slim a Sony wykazało się pazernością i szczerze trochę zaczynają mieszać tak jak Microsoft sobie namieszał podczas premiery. Co za dużo to i świnia nie zeżre.

Odnośnik do komentarza

Gry z obsługą natywnego (?) 4K na dzień dzisiejszy:

 

- Horizon: Zero Dawn

- Days Gone

- Spiderman

- Rise of the Tomb Raider

- Deus Ex: Rozłam Ludzkości

- Uncharted 4: Krez Złodzieja

- For Honor

- Dishonored 2

- Final Fantasty XV

- Watch Dogs 2

- Mass Effect: Andromeda

- Call of Duty: Infinite Warfare

- The Elder Scrolls Online

- Killing Floor 2

Edytowane przez Graczdari
Odnośnik do komentarza

ffxv - japonce maja sie zaraz ze(pipi) by ta gra na obecnych konsolach dzialala w miare plynnie i przekladaja premiere, niby nagle na ps4pro to pojdzie w natywnym 4k? przeciez przy ich talencie i dosc sredniej specyfikacji pro pod obsluge tych rozdzielczosci jeszcze sie okaze, ze ta gierka bedzie dzialala gorzje niz na zwyklej ps4

 

horizon to juz w ogole kosmos, przy tej jakosci oprawy w 4k w betonowym framerate nie ma szans by to dzialalo

Odnośnik do komentarza

Gry z tej listy beda "forward compatible" co oznacza ze otrzymaja jakies tam benefity dla userow w 1080p i funkcjonalnosc 4k.

 

Na razie nie ma zadnego potwierdzenia ze to bedzie native 4k. Poki co tylko gadaja o opcji 4k. I osobiscie jestem zdania ze nie ma najmniejszej szansy na natywne 4k w tak slabym pudle.

Takze zanim zaczniecie cos pisac to albo dajcie zrodlo gdzie jest powiedziane jak byk ze to natywne 4k, albo sobie darujcie.

Odnośnik do komentarza

Tomb Raider będzie miał do wyboru kilka opcji ustawień, min. 4k/30fps, 1080p/60fps. Zapewne tak będzie z większością gier, bo Sony naciska na developerów aby był taki wybór, co jest rozwiązaniem bardzo dobrym (nie każdy ma tv 4k).

Wiadomo, że w takim 1080p detali graficznych będzie więcej.

Edytowane przez YETI
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Trochę źle to napisałem, aczkolwiek obejrzałem co ma SONY do pokazania.

 

Horizon: Zero Dawn - trailer, jak SONY twierdzi w 4K. Jak go przeanalizować, to w sumie stwierdzam, że to nie 1080p, ale też raczej nie 4K....jakiś zaawansowany system rekonstrukcji , szachownica(?). Obraz w okolicach 1800p . Widać też pewne uproszczenia w geometrii.

 

Drugi trailer z rzekomymi urywkami 4K, przy grach jak Cień Mordoru jest informacja, i to upscale, natomiast resztę urywków nie jest opatrzone tą informacją. Czy to w takim razie natywne 4K? Ciężko stwierdzić. Odpalając ten trailer na 65 4K TV, stwierdzam że urywki z Spider-Mana mogą być w 4K. Rozłam Ludzkości też wygląda bardzo ok.

 

Czy da się na tym osiągnąć 4K? Da. Czy natywne? Tak. Czy będzie to wymagała kompromisów graficznych? Owszem. Aczkolwiek to nie jest tak, że się nie da, bo da się wszystko :P

 

Czekamy na Digital Foundry :)

 

Natomiast RISE OF THE TOMB RAIDER jest pewniakiem w NATIVE 4K i według mnie z obecnego stanu rzeczy, finalnie NATIVE będzie wszędzie do wyboru, a za jaka cenę to już inna kwestia. 

Edytowane przez Graczdari
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...