Skocz do zawartości

AGD małe, duże i średnie


WisnieR

Rekomendowane odpowiedzi

No to kupiłem dzisiaj ten odkamieniacz jak instrukcja kazała i mnie naszło, że sprawdzę jeszcze odpływ przed uruchomieniem tego wszystkiego czy drożny jest, żeby nie było przypału. Zacząłem lać tam wodę i nic nie schodziło. Odkręcam i to wygląda tak:

 

Ajn46UT.jpg

jxiEp72.jpg

 

Nie powiem, trochę się zdziwiłem, bo to wygląda jak zaślepka, chyba, że o czymś nie wiem. Rozumiem sens istnienia czegoś takiego, ale po co to na końcu wygląda jak normalny odpływ? Prawie się pomyliłem.

 

Rozumiem, że muszę kupić coś nowego? Tutaj zdjęcie poglądowe dziury w syfonie jeszcze jakby ktoś był zainteresowany :lapka:

vmlJQke.jpg

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Ja piernicze, nie wiem czy dobrze widzę,  ale nie odciąłeś tego plastikowe czubka,  do odpowiedniego obwodu swojej rury...

 

 

Ja pier,dole, nie wierze. Nie widac że jest  zaczopowane jak nowy  keczup  ze sklepu,  albo klej ?

 

Nie wierze, to musi być coś innego....


edit:  plastik jest ścięty chyba, chodzi ci o tą pianę, to jest jakieś sitko?


A zaślepka moze byc by odór się nie wydostawał z nieuzywanego otworu.

Edytowane przez milan
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Ale uspokoisz się? Jak pytasz o rady w gierkach/telefonach/komputerach to też mam odpowiadać "ja pier,dolę jaki ku,rwa debil, jak mogłeś nie wiedzieć, że wystarczy w cmd odpalić chkdisk z parametrem -f"?

 

Możesz sobie darować jak masz zamiar być taki zgorzkniały moderator elektroda.pl i od razu tam w sumie spier,dalać.

 

To czarne jest gumowe jak to dotykałem i dość twarde, nie sądziłbym, że się to przecina albo rozrywa. Nie znam się na tym ani nikt mnie nie nauczył jeśli jeszcze nie zauważyłeś i jak mam coś rozp,ierdolić to zapytam się dwa razy, nawet jeśli będzie to dla pana złotej rączki milana najbardziej oczywiste pytanie na świecie.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Tak, to jest zaczopowane kompletnie, woda nie przejdzie ani z jednej ani z drugiej strony przez kolanko. Podejrzewam, że gdybym chciał to mógłbym nożem/nożyczkami zrobić w tym dziurę i wyciąć to gdybym się postarał, ale jest to dość grube i twarde. Jeśli chodzi o odpływ po zdjęciu kolanka to jest to zwykła dziura (na zdjęciu tak może nie wyglądać, zgadzam się).


A zaślepka moze byc by odór się nie wydostawał z nieuzywanego otworu.

 

Tak, masz rację, na pewno taka dziura nieużywana nie powinna być otwarta i posiadanie takiej zaślepki miało sens dopóki mnie ta dziura nie interesowała ( :) ). No, ale teraz chciałbym to mieć drożne i się zastanawiam, czy jakoś ten element mogę udrożnić czy po prostu kupić nowy.

Odnośnik do komentarza

To  z 1 zdjęcia jest  zaczopowane?

 

Ucinaj,  zaczopowane jest ponieważ każdy docina do odpowiedniego obwodu rury, te wyżłobienia są po  to by  naciągnięty wąż trzymał  się mocno i  nie zeslizgiwał się, dziąła to podobnie jak prezerwatywai  męski  żołądź. Ale utnij  tak by obwód plastiku  był  dużo mniejszy od rurki, rurka musi się szczelnie wcisnąc na plastik.

 

Więcej nie pisze, bo nie jestem złota rączka.


Szkoda że głupi wujjek zamiast polowac na posty milana sam by  nie pomógl, no ale podejrzewam  ze rozgniecenie puszki  tatry na swojej głowie to jest max co mozna sie spodziewac.

Edytowane przez milan
Odnośnik do komentarza

lol, to gumowe można było np. nożem podważyć i wyjąć, ale tak jak mówiłem, wolę nie ruszać by czegoś nie spier,dolić dopóki nie wiem o co chodzi

 

Odpływ już przykręcony i podłączony, pralka ruszyła pusta z Calgonem jak w instrukcji napisane :D. Woda do bębna napływa, bęben się kręci, brudna woda odpływa. Pod pralką i zlewem jeszcze kałuży nie ma, więc chyba wszystko jest w porządku.

 

Dzięki Lucek, Copper, milan, pierwsze pranie zadedykuję Wam.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Teraz są takie chusteczki do prania, wrzucasz do bębna z praniem i jak coś ma zafarbiwać to pójdzie w chusteczkę. Dobra rzecz dla facetów robiących pranie.

 

Tak, tego już mnie nauczono, ale dziękuję za radę :lapka:

 

@Mustang lodówkę też kupiłem. W Niemczech wynajmuje się całkowicie puste mieszkania, czasami poprzedni najemca oferuje sprzedaż swoich klunkrów, ale nie w moim przypadku. Jeszcze o zmywarce myślę, ale to za parę wypłat, trzeba mieć jeszcze na jedzenie i gierki.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Dobra trochę się tym Thermomixem pobawiłem i dla kogoś jak ja czyli kompletnie lewej osoby w kuchni jest to idealne rozwiązanie.

 

Bardzo dobrze robi się w tym wszelkie ciasta na pieczywo.

 

Idea urządzenia jest prosta. Wybierasz gotowy przepis a on krok po kroku mówi ci co masz dodać w jakiej ilości.

 

To wszystko czego użyłem do makaronu a la carbonara.

 

c075a675258835528ac6ed33bca8461e.jpg

 

Krótkie instrukcje.

 

4f91fa3f446ae0cf6f056344617677b8.jpg

 

4af53256bdf8386ce2b8dc9eadc63ff1.jpg

 

Jak jedzonko się np. gotuje to podpowiada do robić w międzyczasie.

 

ad9f6084e8bdb4a353d43c45ca2e343c.jpg

 

Efekt końcowy

 

f90280a83d1a9460f1516f6740227670.jpg

 

Pyszny chleb ziołowy na grilla i pasta piwna.

 

fa9bb1ffc3e11570d3e3de8286bb4b71.jpg

a01d6bfb8187bf536aee37c5dc84bc67.jpg

 

A to wyciągnięty 10 minut temu z piekarnika chleb śródziemnomorski.

 

d0301a525dded70d311a94ddcde65332.jpg

 

Jak ktoś może sobie pozwolić to polecam. Dodatkowo jak kobita wcześniej nie paliła się do gotowania tak teraz siedzi w kuchni codziennie i robi ciągle coś nowego.

 

A jak się jej znudzi to sam sobie dam radę :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...