Skocz do zawartości

AGD małe, duże i średnie


WisnieR

Rekomendowane odpowiedzi

OK, to zabrałem się za rozpakowywanie pralki XD. Znalazłem odpływ przy zlewie do którego pasuje rura odpływowa, znalazłem dziurę z której leci woda jak odkręcę zawór i pasuje tam nawet ta rurka doprowadzająca co w bębnie pralki była. Gniazdko też znalazłem.

Teraz muszę zdjąć blat z pralki, żeby się zmieściła pod mój blat kuchenny. No i dwa pytania:

 

1. O ile rura dopływowa jest podłączana jakąś zakrętką z uszczelką i nie martwię się za bardzo, że coś wycieknie, tak ta rura odpływowa jest tylko nakładana na te "stożki" odpływu no i tutaj już pewny niczego nie jestem. To się jakoś zabezpiecza, o czymś nie wiem?

2. Jak zdejmę ten blat to coś czuję, że będę widział wnętrze pralki. I taką "otwartą" mam wciskać pod ten mój blat? Czy też o czymś nie wiem.

 

O, pytanie bonusowe jeszcze: jak już wsadzę pralkę pod taki dopasowany blat to jak ją potem wyjąć? Kiedyś będzie trzeba, bo wyprowadzać też się kiedyś będę.

Odnośnik do komentarza

1. potrzebujesz cybant-opaska-zaciskowa-slimakowa-70-90m

nakładasz na wąż, wsuwasz na stożek i zakręcasz

2. jak ściągniesz górę z pralki to będzie tylko blacha i wata wyciszająca, także spokojnie, odkręć i wsuń, nic nie popsujesz :P

 

bonus: na dole powinieneś móc wsunąć rękę, trochę pod spodem, trochę za wnętrze i powinieneś móc wysunąć na tyle, żeby dało się ją wyciągnąć

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Faktycznie, mogę wsunąć dłonie pod spód. Rozumiem, że to powinno mi wystarczyć by w przyszłości wysunąć pralkę.

 

Jeszcze jedno, bo jak się okazuje blat jest przymocowany jakimiś magicznymi śrubami i nie mam takich śrubokrętów w domu :/. Takie śruby mają jakąś swoją nazwę/oznaczenie żebym mógł sobie poszukać śrubokrętu do nich?

 

9a3e0a8ca31d4c463daee45899832602.jpg

4fe84cddea99aec5b36334fb74e650cc.jpg

Odnośnik do komentarza

Sąsiad miał, obyło się bez zamawiania :D. Dzięki Lucek :usmiech:

 

Wsadziłem! (pipi)a lepsze uczucie niż platynka w gierce wideo.

 

Zaraz tylko przeczytam co trzeba zrobić przy pierwszym uruchomieniu i będzie test run.

 

309b8f2bac899394395bafa4aa9f34aa.jpg

łe instrukcja coś mówi o użyciu odkamieniacza na pierwszy raz, wtf

a że nie mam czegoś takiego i mieszkam w kraju, gdzie handel w niedzielę jest niedozwolony, to dzisiaj nie sprawdzę czy działa :/

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ale serio nawet jakieś duże markety? nic, naprawde nic?

Przede wszystkim duże :). Wszystkie Reale, Lidle, Media Markty itd. zamknięte.

BTW i tak musiałem wysunąć i wsadzić z powrotem bo miałem schizę, że źle dopływ przykręciłem :teehee:

Faktycznie ciężko, ale da się.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Z tymi torxami to nie kumam jak facet koło 20 może tego nie widzieć.

Ty ale zostaw Kruka w spokoju. Nie znać torxów? Phi. Znam gości, co mają po 40 lat i w życiu wiertarki ani szlifierki kątowej nie mieli w rękach, że o wkrętarce nie wspomnę. Do braku znajomości torxa bym się nie czepiał ale fakt nie znania imbusów mógłby mnie zbulwersować.

Odnośnik do komentarza

na forumek można liczyć, że prawdę powie, to teraz znam przynajmniej dokładną nazwę tego rodzaju śrubek, człowiek codziennie czegoś się uczy

a kształt i rozmiar dopasowałem sobie i tak z miliona końcówek jakie są w zestawie do śrubokrętu, nazwy do tego nie potrzebowałem ostatecznie

 

zdjęcia robiłem żeby wysłać Luckowi i się spytać czy ma takie końcówki, a skoro już miałem zdjęcia to zdyfersyfikowałem poszukiwania i od razu wrzuciłem na forumka

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...