Skocz do zawartości

Niemieszkanie z rodzicami do 30 / 40


_Red_

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę dużą luke w tym rozumowaniu. Najpierw mówisz, że 5 mieszkań masz i z nich żyjesz dodatkowo, a teraz na 55 lat chcesz je sprzedać wszystkie.

W 25 lat 5 mieszkan spłaconych. Pomijam, że ten efekt kuli snieznej będzie wolniutki, bo przez pierwsze 10 lat będziesz  inne kredyty splacal. I bral nowe. Czyli raczej będziesz tracil niż zarabial. Na moje to już ze dwa mieszkania powinieneś wynajmować, żeby się wyrobić.

Odnośnik do komentarza

1,5 bańki na starość to nie są jakieś strasznie wielkie pieniądze, licząc że ma to starczyć na 10 lat to mamy po 12500 miesięcznie, a trzeba pamiętać o inflacji. IMO plan Pinga ma sens, z tym że ja te mieszkania po prostu zostawiłbym dzieciom/wnukom, ogólnie po prostu rodzinie.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Lucek napisał:

1,5 bańki na starość to nie są jakieś strasznie wielkie pieniądze, licząc że ma to starczyć na 10 lat to mamy po 12500 miesięcznie, a trzeba pamiętać o inflacji. IMO plan Pinga ma sens, z tym że ja te mieszkania po prostu zostawiłbym dzieciom/wnukom, ogólnie po prostu rodzinie.

 

Tej, ale do tego emerytura, jak to jest na lokacie to jakies 20-30 koła rocznie odsetek, a poza tym poważnie, jak można miesiąc w miesiąc wydawać na emeryturze 12500+4000 em ? Nawet jeśli,  to zycie będzie exlusive.

Edytowane przez milan
Odnośnik do komentarza
17 minut temu, MichAelis napisał:

Widzę dużą luke w tym rozumowaniu. Najpierw mówisz, że 5 mieszkań masz i z nich żyjesz dodatkowo, a teraz na 55 lat chcesz je sprzedać wszystkie.

W 25 lat 5 mieszkan spłaconych. Pomijam, że ten efekt kuli snieznej będzie wolniutki, bo przez pierwsze 10 lat będziesz  inne kredyty splacal. I bral nowe. Czyli raczej będziesz tracil niż zarabial. Na moje to już ze dwa mieszkania powinieneś wynajmować, żeby się wyrobić.

 

Po prostu dostosowujesz plan do swoich bieżących potrzeb. Jeden sprzeda, drugi nie. A cel jest taki, żeby w 15 lat spłacić 5 mieszkań.

Co do tego że raczej będziesz tracił niż zarabiał nie zgadzam się, bo wciąż pomimo regularnych opłat masz mieszkanie, które możesz zbyć i nie traci na wartości. Są tu asy co by też w gierki chcieli inwestować :dynia: 

Odnośnik do komentarza

To wszystko teoretyzowanie, bo ja na przykład nie wierzę w to, że ZUS w ogóle za te 20-30 lat jeszcze będzie istniał i cokolwiek zobaczę z wpłaconych tam pieniędzy, ale tego nie wiemy. Zapobiegawczo jednak, niestety, traktuję to jak czarną dziurę i worek bez dna, do którego tylko się wrzuca hajs. Inna sprawa, że te 12k będzie wtedy warte znacznie mniej. A czy w ogólnym rozrachunku to dużo, czy mało to w sumie też kwestia indywidualna  -- mniej więcej gdzieś tyle zarabiałem w Polsce i nie uważam żeby to były jakieś straszliwe kokosy. Plus jednak obstawiam, że jak ping chce sobie pojeździć po świecie to to tanie nie jest i jakieś źródło pasywnego dochodu by się przydało, tym bardziej że, po raz kolejny podkreślę, tak obok własnych zachcianek to jest dobra inwestycja w przyszłość dzieci - 1,5 bańki jednak się rozejdzie gdzieś prędzej czy później, a mieszkania będące właśnie źródłem tego pasywnego dochodu zostaną. 

Odnośnik do komentarza

Ale te 12k miałeś tylko na siebie, czy na 5 osoba rodzinę jeszcze?

Bo jest różnica,  emeryt  i  emerytka to mniejsze koszta niż gromada dzieciaków, odchodzą raty bo mieszkanie spłacone,  jak  się nie biegało  za duzo  to i   chodzic mozna  a nie na rehabilitacje co  2 dni.  Jak 12k było Ci mało na siebie tylko to jesteś niezły książę z Bel Air.

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Lucek napisał:

To wszystko teoretyzowanie, bo ja na przykład nie wierzę w to, że ZUS w ogóle za te 20-30 lat jeszcze będzie istniał i cokolwiek zobaczę z wpłaconych tam pieniędzy, ale tego nie wiemy. Zapobiegawczo jednak, niestety, traktuję to jak czarną dziurę i worek bez dna, do którego tylko się wrzuca hajs. Inna sprawa, że te 12k będzie wtedy warte znacznie mniej. A czy w ogólnym rozrachunku to dużo, czy mało to w sumie też kwestia indywidualna  -- mniej więcej gdzieś tyle zarabiałem w Polsce i nie uważam żeby to były jakieś straszliwe kokosy. Plus jednak obstawiam, że jak ping chce sobie pojeździć po świecie to to tanie nie jest i jakieś źródło pasywnego dochodu by się przydało, tym bardziej że, po raz kolejny podkreślę, tak obok własnych zachcianek to jest dobra inwestycja w przyszłość dzieci - 1,5 bańki jednak się rozejdzie gdzieś prędzej czy później, a mieszkania będące właśnie źródłem tego pasywnego dochodu zostaną. 

No i dasz takiemu kaszojadowi mieszkanie to może na starość będzie wdzięczny i poda ci szklankę wody na łożu śmierci, a jeszcze by został master datą to już w ogóle bajlando i leki na prostate może kupić. 


Sytuacja WIN-WIN 

Odnośnik do komentarza

Zaraz zaraz, ale wy te 1,5 bańki na starość chcecie wziąć z powietrza? Przecież jakbym chciał mieć te pieniądze w wieku 50 lat (i zaczął to odkładać w wieku 25 lat) to miesiąc w miesiąc trzeba odłożyć 5 koła i z 12 robi się 7.

 

2 minuty temu, _Be_ napisał:

 

12k nie starczało? Lucek ku,rwa mogłeś nie odpalać tych cygar stówkami to by było na pózniej 

 

nie twierdzę, że nie starczało, ale że to nie są żadne kokosy :lapka:

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, MichAelis napisał:

No z powietrza, tak samo jak 5 mieszkan spłaconych na 50 lat.

 

no właśnie o to chodzi, że koniec końców to się sprowadza do jednego - albo odkładasz kupę siana na bok i nie ruszasz tego przez 25 lat, albo ładujesz tę kupę siana w mieszkania. Dla mnie druga opcja ma większy sens, ze względów, o których pisałem wyżej :lapka:  inwestycja > gotówka do przejedzenia

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...