Skocz do zawartości

Niemieszkanie z rodzicami do 30 / 40


_Red_

Rekomendowane odpowiedzi

a jak tam ceny z chaty w większych od Piz doujścia miastach? Bo jak teraz z ciekowości patrzę na otodom i lokalne portale u siebie, to sie ku rewnie cieszę, że swoje dwupokojowe udało mi się wyhaczyć za 210 kapci i to zrobione całkiem elegancko. teraz średnio 250-270k za podobny metraż :obama:

kumpelek za trzy pokoje do kapitalnego remontu dał ponad 300koła i to też można powiedzieć, że okazyjnie xd 

Odnośnik do komentarza

No to nieźle muszę kasy wypier... na wyposażenie. Tak przewidywałem - liczyłem się z tym, że ok. 50 tys. bez wynagrodzenia dla majstrów.

Mieszkanie 61 m2, kwota 219.000,00 zł, w tym garaż. Z tego, co widzę i jak klienci przynoszą umowy kredytowe do umów sprzedaży, to chyba najbardziej korzystne warunki kredytowe i najniższy procent z tych dużych banków, to ma PKO BP.

Na samą myśl o wzięciu kredytu hipotecznego dostaję zgrzytania zębów :kaz: Jakby trochę poczekali z budową, to mógłbym się obyć bez kredytu, ale nie zdążę reszty hajsu uzbierać.

A najbardziej to się boję sąsiadów - potencjalnych zj.e.bów. Jestem przyzwyczajony do domu jednorodzinnego, a wynajmując w życiu różne mieszkania wiem, jak potrafi życie utruć sąsiad - psychol. W ogóle jest możliwość jakiegoś wyciszenia mieszkania i obłożenia czymś ścian, by była cisza niczym w piwnicy fritzla? :potter: Nie znam się na budowlance totalnie.

Edytowane przez [InSaNe]
Odnośnik do komentarza

I srogie przeprawy mieliście z tym stanem deweloperskim?  Znajomy w zeszłym roku kupował spory metraż od dewelopera, po wszystkim stwierdził, że gdyby wiedział, że tak będzie to nigdy w życiu by się nie zdecydował na nowe. Niedoróbki, fuszerka po całości, golenie za każdą najmniejszą zmianę w projekcie, majstry sikające po ścianach i inne takie takie. To wszystko w cenie domu.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, [InSaNe] napisał:

No to nieźle muszę kasy wypier... na wyposażenie. Tak przewidywałem - liczyłem się z tym, że ok. 50 tys. bez wynagrodzenia dla majstrów.

Mieszkanie 61 m2, kwota 219.000,00 zł, w tym garaż. Z tego, co widzę i jak klienci przynoszą umowy kredytowe do umów sprzedaży, to chyba najbardziej korzystne warunki kredytowe i najniższy procent z tych dużych banków, to ma PKO BP.

Na samą myśl o wzięciu kredytu hipotecznego dostaję zgrzytania zębów :kaz: Jakby trochę poczekali z budową, to mógłbym się obyć bez kredytu, ale nie zdążę reszty hajsu uzbierać.

A najbardziej to się boję sąsiadów - potencjalnych zj.e.bów. Jestem przyzwyczajony do domu jednorodzinnego, a wynajmując w życiu różne mieszkania wiem, jak potrafi życie utruć sąsiad - psychol. W ogóle jest możliwość jakiegoś wyciszenia mieszkania i obłożenia czymś ścian, by była cisza niczym w piwnicy fritzla? :potter: Nie znam się na budowlance totalnie.

Jak te procenty wyglądają przy kredytach?

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, _Red_ napisał:

4.5k za m2 stan developerski. Dobry moment był, bo teraz w dzielnicy co najmniej po 5700 widze. Wyglada na to ze i ja i mihu mamy biedachaty.

 

Nie to co wielka plyta ale w c e n t r u m za 7500 zl/m2.

aha, żeby nie było, ja mówię o cenach u siebie z rynku w t ó r n e g o  xddd  miasto poniżej 50k mieszkańców btw :obama:

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, _Red_ napisał:

Malo ryzykowne fundusze :zaba:

 

Trzymalem w jakims guwnostabilnym w WBK i po 5 latach jak przycisnelo na potrzeby przeprowadzki to musialem wyjąć z 10% stratą wzgledem wlozonego kapitalu.

 

 

no to ciekaw jestem jaki był portfel tego funduszu, bo serio wystarczy wejść na stronie obojętnie jakiego TFI i sprawdzic wyniki pieniężnych i dłużnych funduszy by zobaczyć duże wzrosty w przeciągu 10-15 lat.

Odnośnik do komentarza

No na prowincji kupię - od dewelopera, więc wiadomo, że to nie jest to samo co w dużym mieście :) Co do procentów u klientów, to już nie pamiętam, ale chyba było to +- 4%?

 

Ps. Da radę wyciszyć takie mieszkanie, pakując pieniądze w wyciszenie ścian itd.? Jest to możliwe? Ile taka przyjemność kosztuje? Raz na studiach miałem taką starą prukwę, co przyłaziła do osoby obłożnie chorej (jakaś pielęgniarka) i napier.dalała o 5:30 obcasami, by o 6-tej wyjść. Codziennie. Nie dało się przemówić do rozumu, wielokrotnie prosiłem. Tu, gdzie mam kancelarię mają nade mną 3 psy, więc też jest to uciążliwe, ale w lokalu na kancelarię nie mieszkam, więc przeżyję ;]

Edytowane przez [InSaNe]
Odnośnik do komentarza

 

9 godzin temu, [InSaNe] napisał:

Ps. Da radę wyciszyć takie mieszkanie, pakując pieniądze w wyciszenie ścian itd.? Jest to możliwe? Ile taka przyjemność kosztuje?

 

Nie da rady. Co prawda mówię o wielkiej płycie bo takie mieszkanie mam ale z tego co zaobserwowałem mieszkając też w nowym budownictwie to właśnie stara betonowa płyta ma chyba i tak najlepszą akustykę. Mieszkam na 3 piętrze i mam nad sobą ch.uja, który chrapie. Nie imprezuje, nie awanturuje się, ku.rwa chrapie je.bany ale tak piłuje, że wszystko słyszę w sypialni. Podwieszany sufit, najgrubsza wełna mineralna 10 cm, podwójny gipskarton i maty i może niewielka różnica jest, na pewno nie spodziewaj się kompletnego wyciszenia. Kosztowo wyszło by mi taniej gdybym tego ćwoka zabrał do kliniki leczenia chrapania. Skuteczniej byłby od drugiej strony, gdyby sąsiad miał porządne wyciszenie na panelach.

Życie w bloku jest jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiesz jaki ch.uj za ścianą ci się trafi :reggie:

 

  • Plusik 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza

No xD. Mieszkałem chwilę u jednej mojej babci kiedyś, na studiach jeszcze. Wspaniałe mieszkanie we wspaniałej lokalizacji które bym najchętniej od niej przejął kiedyś albo nawet odkupił, bo kocham tamte okolice (sprzedała je xddd). Wokoło sami starzy ludzie, nie działo się absolutnie nic. Nawet na placu zabaw niedaleko już mało kto bywa, a więc cisza jak makiem zasiał. I to było jedyne idealne mieszkanie. Z kolei jak mieszkałem ze starymi w wynajmowanym mieszkaniu niedaleko UAM to wokoło pełno je,banego studenctwa robactwa. Byłem w liceum, byłem nawet nie na strzała wtedy, więc cicho siedziałem (raz poszedłem w trakcie matur im powiedzieć by zamknęli pi,zdy wreszcie o 3 w nocy to mnie zaprosili na imprezę xD), dzisiaj bym sku,rwysynom robakom pier,dolonym nie popuścił (chyba), doje,banie się na pizzach ma swoje korzyści. Blok obok jeszcze cyganeria mieszkała która tak darła mordy, że ich autentycznie w końcu wyrzucili w jakiś sposób stamtąd (kompleks bloków był niby w wyższym standardzie, ochrona te sprawy więc może mieli jakieś sposoby, dunno). U mojej drugiej babci z kolei masz: tramwaj niedaleko i mechanikę windy praktycznie za ścianą. Blok 11 pięter, więc non-stop ktoś tą windą zapier,dala i jest głośno. A piętro pod spodem jakiś pier,dalnięty konsolomaniak/gracz który cały dzień siedzi i drze mordę do monitora xdd. I do tego ma jeszcze taki śmiech wariata, którym wybucha średnio co kilka minut. Da się żyć, ale trzeba mieć tolerancję na tego typu sprawy.

A idź do nowego bloku/osiedla to będziesz miał przez następne trzy lata wprowadzających się ludzi i prace wykończeniowe ze wszystkich stron, a jak masz szczęście to jeszcze ze 4 bloki dookoła będą budować i rozje,bane ulice dojazdowe od całego ciężkiego sprzętu i pełno styropianu/pyłu w powietrzu przez cały czas trwania budowy.

No jest loteria.

Edytowane przez raven_raven
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość ragus
Cytat

to mnie zaprosili na imprezę xD

 

przyjąłeś zaproszenie?

 

ja miałem sąsiada na dole, który grał na gitarze. jeszcze żeby coś tam umiał, to ok, ale nie. je,bany przez 2 lata (nie przesadzam) ćwiczył główny riff z Seven Nation Army. czujecie, 2 lata

 

DUM DUM DUM DUM DUM DUUUUUM DUM

 

nienawidzę tej piosenki

Odnośnik do komentarza

nie, miałem bodajże ustną maturę z angielskiego za jakieś 5-6h a te robaki nie pozwalały mi spać :[ 

no cały rok mi imprezy nie przeszkadzały, wszystko rozumiem, ale te k,urwy w czasie matur miały chyba okres lęgowy czy coś i impreza za imprezą szła

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...