Skocz do zawartości

Niemieszkanie z rodzicami do 30 / 40


_Red_

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega jak wynajmował to jakaś studentka nie płaciła, i jak mieli ją odwiedzic to mówiła przez telefon że jej nie ma.

Kolega poszedl z żoną i  podejrzewał  że tam siedzi  w środku,  jak  się wydało to nie otwierala bo "nie jest pewna czy to on, i  się boi",  zadzwoniłą nawet  po  policje xDDDD

Edytowane przez milan
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, krupek napisał:

A nie można zawrzeć w umowie, że jak ktoś nie płaci ileś tam to można wyje.bać na zbity pysk?

No przecież napisałem na poprzedniej stronie o tym, że można się zabezpieczyć poświadczeniem notariusza o alternatywnym miejscu zamieszkania. 

 

Z tego co wiem to umowy o wynajem są objęte prawem lokatorskim i nie można kogoś takiego wyje.bać z mieszkania w razie problemów z brakiem płatności bo prawo chroni lokatora a nie wynajmującego (no coś takiego mi się obiło o oczy, ale ekspertem nie jestem od prawa więc jeśli ktoś wie o tym więcej to proszę mnie poprawić :lapka: )

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, milan napisał:

Ale to trzeba też mieć nerwy żeby tak siedzieć u  kogoś i  ch,uj, moje xD

- no ale nie płacicie

- płacimy

- proszę mnie wpuścić

- nie moze pani  wjesć

- proszę się wyprowadzić

- nie

 

No trzeba mieć mocną psyche do tego bo widziałem wideło jakieś jak tam z policją chcieli wjechać ale nie otwierali a nawet zamki zmienili  xd ku,rwy 

2 minuty temu, _Red_ napisał:

Nie mozna ich po prostu wyp.ierdolic mowiac, ze jacys obcy ludzie weszli mi do domu i nie chca wyjść? 

A jak chcesz ich wy(pipi)ć jak mają umowe podpisaną i cześć 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, _Be_ napisał:

tutaj za 1400 są ku,rwa meliny a nie mieszkania xD albo takie złoto

 

27907429_1808031855894832_1846635444_o.p

łoooo w kurffe, jeden pokój na pół podzielić i z M3 masz M6 xD To już prawie hostel xD

 

 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, alienator napisał:

Widze ze nie tylko w pi zdoujsciu takie cyrki z cenami. Tutaj srednio poltora kapcia za wynajem plus czynsz i to najczesciej z wypowiedzeniem na sezon tj czerwiec-wrzesien xddd ach te nadmorskie kurorty. 

haha bezkitu, kolezanka szukała w sopocie mieszkania i to samo kur,estwo xd

Odnośnik do komentarza

Najgorzej jak się trafi samotna matka z dzieckiem, która nie płaci. Albo patusy to też problem i to spory.
Podobno można zrobić takie chamstwo jak zmiana okien i przez tydzień np. zimą, bez okien nikt nie wysiedzi. Tylko pierw trza się dostać do mieszkania.

 

A tak najbardziej opłacalną opcją "na starość", jest kupno kawalerki. I wynajęcie jakiejś jednej osobie, która przyjechała tu do pracy, albo studiować. Tylko nie wiem, czy mi by się chciało jako dziadkowi, doglądać mieszkania, pilnować czy rachunki opłacane no i  co w razie niepłacenia? 

Odnośnik do komentarza

Chociaż nie powiem, da się w miarę sensownej cenie coś w Poznaniu znaleźć. Wiem, że na Piątkowie ktośtam z mojej dalszej rodziny wynajmuje za jakieś 1,4k zł jeśli dobrze pamiętam, mieszkanie 2 pokojowe właśnie.

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, milan napisał:

Te kosmiczne ceny to  pewnie macie bo szukacie w centrum co nie?

No jak ktoś chce jechać do pracy koło godziny to raczej znajdzie w miarę ok mieszkanie za 1300-1500zł wydaje mi się, w ogóle druga strona wisły to tam taniej, ale ja szanuje swoje życie i zdrowie więc nawet tam nie zaglądam. Ja nie mieszkam w centrum (mam do centralnego 15 min autobusem) więc też wcale jakoś szalu nie ma z lokalizacją (ale nie jest źle, bo łazienki mam obok i niedaleko do metra). 

Odnośnik do komentarza

Jak ja się cieszę, że dostałem mieszkanie w spadku po dziadkach i łączne opłaty miesięczne to koło 600 zł za wszystko, bo jak czytam i rozmawiam ze znajomymi a propos cen mieszkań/wynajmu, to serio aż się w człowieku krew gotuje.

Edytowane przez Metoda
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
54 minuty temu, raven_raven napisał:

Chociaż nie powiem, da się w miarę sensownej cenie coś w Poznaniu znaleźć. Wiem, że na Piątkowie ktośtam z mojej dalszej rodziny wynajmuje za jakieś 1,4k zł jeśli dobrze pamiętam, mieszkanie 2 pokojowe właśnie.

Kiedys pewnie podobne odziedzicze po rodzicach (tez Piątkowo, 2 pokoje), ale znajac ciągle podwyzki wieczystego to rocznie bedzie juz ze 2000 zl do gminy. Lepiej sprzedac i kupic coś małego w Krakowie dla studenta.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, _Be_ napisał:

No przecież napisałem na poprzedniej stronie o tym, że można się zabezpieczyć poświadczeniem notariusza o alternatywnym miejscu zamieszkania. 

 

Z tego co wiem to umowy o wynajem są objęte prawem lokatorskim i nie można kogoś takiego wyje.bać z mieszkania w razie problemów z brakiem płatności bo prawo chroni lokatora a nie wynajmującego (no coś takiego mi się obiło o oczy, ale ekspertem nie jestem od prawa więc jeśli ktoś wie o tym więcej to proszę mnie poprawić :lapka: )

Potwierdzam.

Moja matka w zeszłym roku wynajmowała mieszkanie, więc musiałem poświadczyć na piśmie, że w razie czego przyjmę ją pod swoje strzechy.

 

Sam będę tak to rozwiązywał 8)

A jak będzie problem, to po prostu wpadnie kilku dużych kolegów pomieszkać sobie z rodzinką. Tak po prostu. Bez przemocy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...