Skocz do zawartości

Niemieszkanie z rodzicami do 30 / 40


_Red_

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zaczynam w tym roku budowę, bez działki nie wiem czy się w milionie zmieszczę :kekw:  fundamenty wychodzą około 70 tysięcy z materiałem i robocizn. Sam stan surowy 250 tysięcy do tego dach którego jeszcze nie wyceniałem. Jak do 500 tysi uda się zmieścić ze stanem surowym zamkniętym to będzie super. 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, iluck85 napisał:

Bawi mnie urwanie miski, płacenie za droge i jej równanie- no dla mnie śmieszne.  

 

Urwana miska bo droga nieutwardzona i jak jeżdżą cięzkie auta (śmieciarki, samochody dostawcze jak się ktoś wprowadza) to wybierają nawierzchnie a że ta jest chujowo zrobiona przez zioma co budował te domy to inna sprawa. 

 

Tak wyszło, że mamy służebność i to my jako mieszkańcy ulicy mamy w niej udział i prawnie za nią odpowiadamy. Jak się ogarną dwaj ostatni sąsiedzi to będzie się rzadko zamawiało koparę żeby ta równała droge bo wszyscy się z pewnościa na droge nie zrzucą a gmina ma wyjebane żeby ją przejąć. Nigdy nie jest w życiu za kolorowo (a przynajmniej BARDZO RZADKO) i trzeba sobie radzić zamiast biadolić bo to droga do nikąd.

 

Mój metraż to 160 m2. Dół to salon z otwartą kuchnią, kibel i schowek oddzielnie. Na piętrze 3 sypialnie i duża łazienka + wnęka na pralkę z suszarką. Na samej górze strych użytkowy. 

 

Na razie jaram się w chuj więc zostaje - jak się znudzi to sprzedam i zaczynam gdzie indziej coś nowego. :cool:

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Ukukuki napisał:

Ja zaczynam w tym roku budowę, bez działki nie wiem czy się w milionie zmieszczę :kekw:  fundamenty wychodzą około 70 tysięcy z materiałem i robocizn. Sam stan surowy 250 tysięcy do tego dach którego jeszcze nie wyceniałem. Jak do 500 tysi uda się zmieścić ze stanem surowym zamkniętym to będzie super. 

 

Gdzie ta budowa? W Pcimiu Dolnym? To są jakieś nierealnie małe kwoty jak na obecne czasy a w tym roku jeszcze ceny wyjebie w kosmos. :lapka:

 

@iluck85 1,5 paki miesięcznie wychodzi przeliczając zeszły rok.

Odnośnik do komentarza

Policzone jeszcze raz i wychodzi dokładnie 168 zł miesięcznie za 2023 rok.

 

Polecam dom na wsi i wychodzić o 6 do roboty i wracać koło 16. W domu chodzi ciagle lodówka, światła palimy mało jeśli już to wieczorami, tv ogląda dzieciak 4 h dziennie. Co tu ma ciągnąć prąd? Nie rozumiem zdziwienia. Dom zbudowany z dobrych materiałów, jesień/zima to ogrzewanie drewnem, które sam wycinam w lesie i napierdalam na auto za litra wódki rolnikowi z wioski. 

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, krupek napisał:

Szkoda, że nie byłeś taki zaradny jak trzeba było wyciągnąć w porę i nie puszczać genów idioty dalej.

 

Ty serio teraz jako riposte puszczasz mi, że moje dziecko jest niepełnosprawne mając autyzm do tego drewna jako źródło opału i zaradności? Klasa sama w sobie głupek, nie ma co. :notbad: :lapka:

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że nie, spierdolino. Nawet nie miałem zamiaru nawiązać z tobą dyskusji, bo to nie ma sensu, odpowiadałem iluckowi odnośnie ogrzewania w domu i jak to wpływa na pobór prądu oraz skąd się biorą wyższe rachunki za prąd w domu, ale twój umysł tego nie uradził i się zesrałeś. Zapominasz, że ty jesteś idiotą, nie twój dzieciak.

 

Tak nawiązując jeszcze do normalnej dyskusji dom vs mieszkanie to ja w swojej okolicy pewnie wybrałbym duże mieszkanie blisko morza, bo raz, że dużo korzystam z takiej okolicy, a dwa budowa domu w okolicy atrakcyjnego miasta to ogromny wydatek. Alternatywą jest szeregowiec u patodewelopera i kombinowanie z oszczędzaniem jak u kolegi zaradnego tygrysa i życie z urokami typu:

 

- brak dojazdowej drogi na miarę XXI wieku w Europie, gdzie deweloper budując osiedle mógł zrobić drogę z płyt jomb i zwiększyć nieznacznie koszt domów. Koszt takiej komfortowej drogi i przede wszystkim, utwardzonej drogi to 50-60k nettp za 100 mb. Nie urwiesz nic, nie ma dziur, nie ma błota, nic nie zalewa. Pomijając komfort jezdny, to fajnie się musi spacerować z rodziną, albo jeździć z dzieckiem na rowerze po takiej drodze gruntowej. Wyboje, latem kurz, po deszczu błoto, zimą jeszcze większe błoto. No szczerze wątpię w wykonanie takich domów, skoro na dojeździe się oszczędza.

 

- brak komfortowego ogrzewania i branie opału na lewo, od właściciela, które nie ma pozwolenia na wycinkę gospodarczą i nie reguluje gospodarki drzewostanem, skoro nie wystawia faktury, albo rachunku za opał. No kominek super rzecz, ale dla klimatu, a nie codziennie się jebać z tym i oszukiwać, że to super spędzanie czasu.

 

- atrakcje typu hałas od ruchliwych dróg, albo smród z przemysłowej fermy drobiu, który jest równie szkodliwy i toksyczny, co smog w mieście.

 

Co kto lubi, ale jak wyżej. W Trójmieście wolałbym mieszkanie w mieście niż budowę i fajnego większego domu w podobnej cenie, czyli 1-1,5 mlna pod miastem niż pchać się w dom sztuką dla sztuki i w byle co. Idealnie byłoby dla mnie mieć nieduży dom w mieście, w dzielnicy blisko morza, ale ceny za taki stary domek do remontu są astornomiczne, za nowszy to już w ogóle abstrakcja.

 

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 13.03.2024 o 17:22, balon napisał:

No to fakt. Jak trzeba tam zrobić instalację + wiadomo całą resztę to tak z 300-400 tys licz. 
To jest właśnie znamienne, nawet w moim otoczeniu. Podkręcają się, ż bliźniak w cenie mieszkania, a potem zdziwienie, że samo ogrzewanie, gaz i elektryka to na dzień dobry 70-100 tys co w bloku już jest zrobione. 
Nie licząc potem działki czy wykończenia i urządzenia dwa razy takiego metrażu. 

Właśnie jeśli porównać koszty utrzymania i eksploatacji takiego segmentu w porównaniu do czynszu w bloku miesięcznie 800-900 zł plus opłaty za liczniki? Jak to wychodzi, bo w tej kwestii jestem kompletnie zielony.

Odnośnik do komentarza

@krupek  Ahahaha jaki elaborat i do tego ta psycha słaba. Just głupek. XDDDD

 

Ja idiotą? Noooo bo ojebałem krypto za pół bańki, remontuje 2 mieszkania i flipuje i chałupa na wsi + skillsy w slusarce/spawaniu + zaradność bo w lesie drewno tne.

 

Gasze cie jak peta a uwielbiam się z tobą kłócić bo UWIELBIAM twój ból dupy jak panicz JJ wygrywa życie popierdalając w stylówce za 40 k z czego bomberka za 12 koła. Jebac biede i ciebie frajerze! :lapka:

  • beka z typa 4
Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Kenny tJJger napisał:

@krupek  Ahahaha jaki elaborat i do tego ta psycha słaba. Just głupek. XDDDD

 

Ja idiotą? Noooo bo ojebałem krypto za pół bańki, remontuje 2 mieszkania i flipuje i chałupa na wsi + skillsy w slusarce/spawaniu + zaradność bo w lesie drewno tne.

 

Gasze cie jak peta a uwielbiam się z tobą kłócić bo UWIELBIAM twój ból dupy jak panicz JJ wygrywa życie popierdalając w stylówce za 40 k z czego bomberka za 12 koła. Jebac biede i ciebie frajerze! :lapka:

Jak jebac biede, to czemu tak lubujesz sie w tej intelektualnej?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

No tak po prawdzie to mnie rozgryzłeś. Od dziecka chciałem być niedowartościowaną amebą z przepitą wątrobą i błotem pośniegowym zamiast mózgu przez jaranie gówna i wpierdalanie narkotyków, która musi pieniędzmi się dowartościowywać i udawać biznesmena, ale gdzieś popełniłem błąd i zostałem wykształconym człowiekiem z godnością, który mógłby sobie ciebie kupić za żappsy. Oczywiście bez ciuchów, bo na nie mnie nie stać, przyznam szczerze.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Oj jak boli oj jak piecze. XDDDDDDD 

 

Dzień zrobiony - lece zarabiać dalej kasiurke a ty z Grabkiem dalej konia sobie walcie na krzyżaka. :lapka:

 

 

11 minut temu, Pierre Deck napisał:

Jak jebac biede, to czemu tak lubujesz sie w tej intelektualnej?

 

Bo kocham pisać wymyslone głupoty odpalajac krupusia, grabusia i innych uczestników teleturnieju Frajeriada. :lapka:

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Kenny tJJger napisał:

Oj jak boli oj jak piecze. XDDDDDDD 

 

Dzień zrobiony - lece zarabiać dalej kasiurke a ty z Grabkiem dalej konia sobie walcie na krzyżaka. :lapka:

 

 

 

Bo kocham pisać wymyslone głupoty odpalajac krupusia, grabusia i innych uczestników teleturnieju Frajeriada. :lapka:

Fakt. Nie ma nic lepszego niz łatka forumowego debila :)

w CV sobie wpisz

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...