Skocz do zawartości

Niemieszkanie z rodzicami do 30 / 40


_Red_

Rekomendowane odpowiedzi

Ty no ale chyba ktoś Ci powiedział, że wylewki trzeba wygrzać zanim się cokolwiek na nich położy? To jest czasochłonne i niestety drogie. Piec na full, sauna w środku, ale nie ma drogi na skróty. Chyba, że nie przeszkadzają ci popękane płytki na podłodze. 

Piece mają nawet specjalny tryb do tego. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie no, tyle to sam wiedziałem, ale miałem nadzieję, że po 5 miesiącach wilgotność będzie mniejsza. Mój piec tego systemu nie posiada, więc musiałem ręcznie podbijać temperaturę codziennie. Teraz jadę cały czas 45 stopni z otwartymi oknami, także przewiew solidny. Ekipa remontowa tylko mi trochę kurwi na trudne warunki pracy :leo:

 

Co ciekawe, 5 lat temu w swoim  mieszkaniu kładłem panele po 2 miesiącach od wylewki (bo sytuacja tego wymagała)i absolutnie nic się nie stało. Mieszkanie co prawda w bloku na drugim piętrze, ale z drugiej strony, budynek nie był w ogóle ogrzewany, a lokum odbierałem w grudniu. Wydaje mi się, że w pewnym stopniu trzymanie się ściśle książkowych wartości to trochę takie szukanie problemów. 

Edytowane przez ginn
Odnośnik do komentarza

To nie tyle chodzi o panele co o płytki. Dochodzi wtedy do jakiś naprężeń i po prostu zaczynają pękać ma pół. 

Trzeba nie trzeba. Ja wolałem nie ryzykować. Wiadomo, że u mnie też każdy dobry wujek mówił co innego. Od 5 tygodni wygrzewanie do olania tematu :dunno:

W przyszłym tygodniu, będzie kabina montowana 

 

 

PXL_20240305_160518106.jpg

PXL_20240305_160459406.jpg

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Boże jakie piękne nowe/świeże pomieszczenia :banderas:

Boże mnie czeka niedługo generalny albo zmiana domu. Muszę podjąć decyzję…


Patrząc jednak na deficyt działek w mojej okolicy (uwielbiam te miejsce 1000m do super jeziora z wakebordem czy boisko do kosza 200m od domu) to chyba jednak remont.

Ps ostatnio zebrałem oferty za kuchnię to tak od 50 do 100 tys…

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, balon napisał:

Boże jakie piękne nowe/świeże pomieszczenia :banderas:

Boże mnie czeka niedługo generalny albo zmiana domu. Muszę podjąć decyzję…


Patrząc jednak na deficyt działek w mojej okolicy (uwielbiam te miejsce 1000m do super jeziora z wakebordem czy boisko do kosza 200m od domu) to chyba jednak remont.

Ps ostatnio zebrałem oferty za kuchnię to tak od 50 do 100 tys…

A to ze złotym kranem i kucharką ma się rozumieć?  XD 

Moja kuchnia wyniesie mnie 18 klocków bez AGD. Od dobrego stolarza.  Chyba, że w Małopolsce takie dobre ceny mają :notsure:

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Sedrak napisał:

Jprdl. Ja swoją zrobiłem za 11.500 w 2018, ale no nie jest bez wad, a taka na pełnej pizdzie bez oszczędności to około 20.000 (bez AGD) wychodziła. Jednak już kasy brakowało :( i trochę teraz żałuję, że nie skręciłem, ale mam już lekcje na przyszłość. 

Zapewne też wiele zależy od wielkości kuchni ale ja swoją w 2011 za ok 20 tys. robiłem. Standard taki średni. Pięknie nam się społeczeństwo wzbogaciło… :) 

3 minuty temu, Hubert249 napisał:

A to ze złotym kranem i kucharką ma się rozumieć?  XD 

Moja kuchnia wyniesie mnie 18 klocków bez AGD. Od dobrego stolarza.  Chyba, że w Małopolsce takie dobre ceny mają :notsure:

Nie, nic takiego mega ale dość duża z wyspą itp. Te opcje pod 100 to z nowym AGD z podwójną lodowką, expresem miele wbudowanym w szafkę, ale to chyba jedyny „high end”. Ok jeszcze ofc dobre i ciche szuflady/szafki + blat granitowy aby się nie rysował. Thats all.  Wg mnie nic och jak na drugą kuchnię, której w teorii dzieci i pies mają już nie zniszczyć…

Odnośnik do komentarza

Moje płytki strasznie kiepsko wychodzą na zdjęciach. Jeszcze słabe oświetlenie i ten cały "sugar" aparat nie złapie. Bardziej wyglądają jak brudne niż polyskujace, ale mniej wiecej tak wyglądają moje kible :niki:

Z grubszych rzeczy została mi jeszcze kuchnia, panele, docieplenie i wbijam na swój kwadrat dwa lata przed 40. 

PXL_20240305_160615885.jpg

PXL_20240305_160451908.jpg

O a tu w GTA będę grał 

PXL_20240309_090042291.jpg

  • Plusik 5
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

@Hubert249 ale ten odpływ liniowy to mogłeś zrobić bez "koperty" :boomer:

 

Moje majstry miały taką teorię, że firma z tą wilgotnością trochę leci w ciula, bo mają dużo roboty i wpychają mnie dalej w kalendarz. Na początku ich wyśmiałem, ale właśnie sprawdziłem u producenta paneli, że spokojnie wystarczy 2%, nie trzeba schodzić do 1,5 :wujaszek:

 

U mnie kuchnia w kształcie U zamyka się w kwocie 28 500 :nosacz: I to żadne frezowane uchwyty, połyski i inne wymyślności. No i robione po znajomości. Że sprzętem AGD wychodzi niecałe 42k.

Edytowane przez ginn
Odnośnik do komentarza
57 minut temu, ginn napisał:

No trochę jest tych szafek...

 

 

Zrzut ekranu 2024-04-21 064318.png

Zrzut ekranu 2024-04-21 064343.png

Zrzut ekranu 2024-04-21 064400.png

 

@Hubert249 o zmiękczaczu wody w instalacji pomyślałeś? No chyba, że woda w Twojej okolicy wygląda nieźle. U mnie niestety 23 dH, więc centralne zmiękczanie w garażu to mus.

Mam podobną ilość  po bokach., tylko zdecydowanej szersza (więcej szafek tam gdzie masz kran (większe U) + pół wyspa z „barem/ladą i hokerami” na jednym ze skrzydeł U :)

Odnośnik do komentarza
W dniu 20.04.2024 o 20:24, balon napisał:

Zapewne też wiele zależy od wielkości kuchni ale ja swoją w 2011 za ok 20 tys. robiłem. Standard taki średni. Pięknie nam się społeczeństwo wzbogaciło… :) 

Nie, nic takiego mega ale dość duża z wyspą itp. Te opcje pod 100 to z nowym AGD z podwójną lodowką, expresem miele wbudowanym w szafkę, ale to chyba jedyny „high end”. Ok jeszcze ofc dobre i ciche szuflady/szafki + blat granitowy aby się nie rysował. Thats all.  Wg mnie nic och jak na drugą kuchnię, której w teorii dzieci i pies mają już nie zniszczyć…

 

ja za tę kuchnię poniżej w kształcie litery L zapłaciłem 23k (bez AGD i blatu). Dobry stolarz i materiały, nie oszczędzałem. Ceny umawiane w połowie 2022 kiedy z materiałami był problem ze względu na wojnę/covid itd. Termin wykonania styczeń 2023. Podejrzewam że dzisiaj zapłaciłbym jakieś 10% mniej.

IMG_0644.jpeg

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Pikna kuchnia, ale patrząc na ilość szafek, brak wyspy itp to tak z połowa mojej (materiału).

Z drugiej strony doliczmy do tego AGD i dobry blat i mamy już ładną sumkę…

 

Co do cen to wiem, że było wtedy szaleństwo z materiałami, ale nie ma szans na -10% dwa lata później, chyba że faktycznie twój stolarz nie miałby roboty.  

Odnośnik do komentarza
W dniu 20.04.2024 o 19:42, Hubert249 napisał:

To nie tyle chodzi o panele co o płytki. Dochodzi wtedy do jakiś naprężeń i po prostu zaczynają pękać ma pół. 

Trzeba nie trzeba. Ja wolałem nie ryzykować. Wiadomo, że u mnie też każdy dobry wujek mówił co innego. Od 5 tygodni wygrzewanie do olania tematu :dunno:

W przyszłym tygodniu, będzie kabina montowana 

 

 

PXL_20240305_160518106.jpg

PXL_20240305_160459406.jpg

Imo to jest loteria, nawet jak bedzie wygrzane itd to nowy budynek jeszcze osiada i pęknięcia mogą się pojawić.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, MaZZeo napisał:

ja za tę kuchnię poniżej w kształcie litery L zapłaciłem 23k (bez AGD i blatu). Dobry stolarz i materiały, nie oszczędzałem. Ceny umawiane w połowie 2022 kiedy z materiałami był problem ze względu na wojnę/covid itd. Termin wykonania styczeń 2023. Podejrzewam że dzisiaj zapłaciłbym jakieś 10% mniej.

 

Materiały w wykończeniówce nie spadły więc nie zapłaciłbyś mniej. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...