Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

41 minutes ago, LeifErikson said:

 

Trochę tak, ale z drugiej strony jak mamy oficjalne odczyty inflacji na poziomie 12,3 z perspektywa na dalsze wzrosty cen gazu i paliw, a więc wszystkiego, a RPP walczy z tym dotychczas poprzez podnoszenie stóp, no to cóż... Prognoza na 100 punktów w maju, kolejne miesiące być może to samo i za pół roku mamy stopy dwucyfrowe. :D Sci-fi staje się rzeczywistością. 

No tak ale jak sobie to wyobrażasz? Przecież wszyscy na kredycie zbankrutują. To już przestaje być śmieszne, tu już chodzi o ludzie życie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Czoperrr napisał:

No tak ale jak sobie to wyobrażasz? Przecież wszyscy na kredycie zbankrutują. To już przestaje być śmieszne, tu już chodzi o ludzie życie.

Już to kiedyś pisałem.

 

i wtedy wjeżdża Kaczyński i Vateusz wykupują od niewypłacalnych ich mieszkania z kredytu, po czym im wynajmują za 1/2 ich hipoteki. Ofc mieszkania już nie są własnościowe i po śmierci trafiają do skarbu państwa.

Tak zostanie zrealizowany program MIESZKANIE+ (100 tys mieszkań dla obywateli). 
 

Swoje M zachowa tylko Shago, bo ma stałe stopy i Figaro programista oraz Uki pilot. 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

I jakie masz oprocentowanie obecnie? Ja miałem przejść na stałe oprocentowanie ale te aneksy banków, ponowna weryfikacja i nowe umowy strasznie śmierdzą. 

 

Do końca roku może być 10%, ale w roku wyborczym PiS zlikwiduje WIBOR i uratuje wszystkich Polaków!

 

Wtedy Ci na stałej stopie 5 letniej będą w plecy.

Odnośnik do komentarza

Mam 7.1%. W mBanku wszystko poszło błyskawicznie: w serwisie transakcyjnym złożyłem wniosek, po kilku minutach przyszła propozycja aneksu. Dałem sobie czas tydzień na zastanowienie się, po czym poszedłem do placówki i domknąłem temat. Aneks prosty i mega czytelny. Po podpisaniu na drugi dzień mi przyszedł nowy harmonogram.

Pewnie PiS uratuje Polaków w przyszłym roku, ale Wiesz.. wolałem wziąć póki co los w swoje ręce i nie oglądać się na to co wykombinują. A jak za rok sytuacja się diametralnie zmieni i w innych bankach stała stopa będzie znacznie korzystniejsza, to się po prostu przeniesie kredyt.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Z ciekawości - jak wygląda prowizja za nadpłatę/całkowitą spłatę kredytu hipotecznego ze stałym oprocentowaniem w mBanku? Dla zmiennego jest to ustawowo darmowe po okresie 3 lat, a w mBanku całkowita spłata na zmiennym przed upłynięciem tego okresu to dodatkowo koszt 2% z pozostałego kapitału, sama częściowa nadpłata jest darmowa.
Na www nie podają tego info, więc zgaduję, że jest to ew negocjowalne per umowa - https://www.mbank.pl/pomoc/oplaty/interaktywna/ind/kredyty/kredyt-hipoteczny/

Edytowane przez jar3czek
Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, Shago napisał:

Mam 7.1%. W mBanku wszystko poszło błyskawicznie: w serwisie transakcyjnym złożyłem wniosek, po kilku minutach przyszła propozycja aneksu. Dałem sobie czas tydzień na zastanowienie się, po czym poszedłem do placówki i domknąłem temat. Aneks prosty i mega czytelny. Po podpisaniu na drugi dzień mi przyszedł nowy harmonogram.

Pewnie PiS uratuje Polaków w przyszłym roku, ale Wiesz.. wolałem wziąć póki co los w swoje ręce i nie oglądać się na to co wykombinują. A jak za rok sytuacja się diametralnie zmieni i w innych bankach stała stopa będzie znacznie korzystniejsza, to się po prostu przeniesie kredyt.

No wszystko to wróżenie z fusów, ale oprocentowanie na poziomie 7.1 to jeszcze można pewnie gdzieś uzyskać, mi 5 kwietnia zmienili zmienna właśnie na tyle.

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Czoperrr napisał:

No tak ale jak sobie to wyobrażasz? Przecież wszyscy na kredycie zbankrutują. To już przestaje być śmieszne, tu już chodzi o ludzie życie.

 

Ja od paru lat już nic sobie nie wyobrażam, bo wszystko zrobiło się tak pojebane, że jakby mi ktoś powiedział o tym w 2019 to bym nie uwierzyl.

 

Ale może tak zwana odwrócona hipoteka? 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Shago napisał:

Mam 7.1%. W mBanku wszystko poszło błyskawicznie: w serwisie transakcyjnym złożyłem wniosek, po kilku minutach przyszła propozycja aneksu. Dałem sobie czas tydzień na zastanowienie się, po czym poszedłem do placówki i domknąłem temat. Aneks prosty i mega czytelny. Po podpisaniu na drugi dzień mi przyszedł nowy harmonogram.

Pewnie PiS uratuje Polaków w przyszłym roku, ale Wiesz.. wolałem wziąć póki co los w swoje ręce i nie oglądać się na to co wykombinują. A jak za rok sytuacja się diametralnie zmieni i w innych bankach stała stopa będzie znacznie korzystniejsza, to się po prostu przeniesie kredyt.

Potwierdzam i zarazem dziękuję, bo sam bym nie wpadł na to, że tak płynnie można przejść na stałą w mBank. 

 

Obecnie mam oprocentowanie zablokowane na 6,3% i regularnie co miesiąc nadpłacam drugie tyle na obniżenie raty. W ciągu 5 lat przy takim założeniu miesięczne zobowiązanie na hipotekę spadnie mi o 1/3.

Edytowane przez ginn
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, jar3czek napisał:

Z ciekawości - jak wygląda prowizja za nadpłatę/całkowitą spłatę kredytu hipotecznego ze stałym oprocentowaniem w mBanku? Dla zmiennego jest to ustawowo darmowe po okresie 3 lat, a w mBanku całkowita spłata na zmiennym przed upłynięciem tego okresu to dodatkowo koszt 2% z pozostałego kapitału, sama częściowa nadpłata jest darmowa.
Na www nie podają tego info, więc zgaduję, że jest to ew negocjowalne per umowa - https://www.mbank.pl/pomoc/oplaty/interaktywna/ind/kredyty/kredyt-hipoteczny/

Podbijam pytanie. @Shago?

 

Odnośnik do komentarza

Swego czasu była tutaj ciekawa dyskusja na ten temat i wyszło z niej, że przy dużych nadpłatach skrócenie okresu jest bardziej atrakcyjne od zmniejszenia raty. W przypadku regularnych, comiesięcznych nadpłat (np. W wysokości raty miesięcznej) bardziej rozsądne wydaje się zmniejszanie raty. Wtedy różnica w odsetkach nie jest jakoś znacząca, a jednak z każdym miesiącem powiększasz swój budżet, co daje Ci większą elastyczność i komfort. 

Edytowane przez ginn
Odnośnik do komentarza

Ja od zawsze wolę zmniejszać rate, przez co więcej oszczędzam i raz do roku więcej nadplacam, a i budżet miesięczny latwiej mi ogarnąć.

No ale przy każdym kredycie miakem/mam zabezpieczenie i plan spłaty.

 

Teraz nam nadplacone 160 tys zł, gdybym skracał okres, obecne raty i stopy procentowe już dawno mocno nadszarpnelyby mój budżet domowy, musiałbym sam podpisywać aneks, z chujowym oprocentowaniem, o którym w sumie też nie wiadomo czy na pewno jest oplacalny (w perspektywie 5 lat) i przez kolejne lata zaciskac mocno pasa.

 

Dlatego, cokolwiek z waszej dyskusji nie wynikało, nie jest tak że 1 opcja jest super, a druga no brainer.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...