Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie teraz przeglądam aneks na stopę stałą, który podpisałem w marcu w mBank i wynika z niego, że bank posługuje się terminem "okresowe stałe oprocentowanie", nie ma słowa o Wiborze. Jeżeli Vateusz faktycznie namiesza z kredytami i wibor pójdzie do kosza, to ludzie którzy podpisali takie aneksy będą w przysłowiowej dupie. No chyba, że ten wskaźnik Polonia i tak będzie na tyle wysoki, że nie będzie płaczu. Ciężko o jakąś rozsądną i chłodną analizę w dzisiejszych czasach...

Edytowane przez ginn
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, ginn napisał:

Tak sobie teraz przeglądam aneks na stopę stałą, który podpisałem w marcu w mBank i wynika z niego, że bank posługuje się terminem "okresowe stałe oprocentowanie", nie ma słowa o Wiborze. Jeżeli Vateusz faktycznie namiesza z kredytami i wibor pójdzie do kosza, to ludzie którzy podpisali takie aneksy będą w przysłowiowej dupie. No chyba, że ten wskaźnik Polonia i tak będzie na tyle wysoki, że nie będzie płaczu. Ciężko o jakąś rozsądną i chłodną analizę w dzisiejszych czasach...

 

No jak dla mnie to oczywiste było. Też na to zwróciłem uwagę, ale miałem wyjebane na to, bo rata mi została na takim poziomie, że jest stabilnie i wywalone na to, co się będzie działo. Będzie nowy wskaźnik, mega korzystny w przyszłym roku? To się przeniesie kredyt. Nie rozumiem nad czym tu rozpaczać i czemu miałbym być "w dupie". Skoro Cię dziwi ten zapis teraz to wygląda, że nie czytałeś dokładnie aneksu :)

Odnośnik do komentarza

No będą, ale chyba nikt nie wierzy, że taka chujnia na rynku kredytowym, jaka obecnie zapanowała będzie trwać wiecznie? Poza tym jak zdolność wyjdzie, to wyjdzie, nikt nie bronił reszty nadpłacić. Ale to gdybanie, nikt nie wie co będzie za tydzień/dwa, a co dopiero za rok i później, bo czasy pojebane.

Edytowane przez Shago
Odnośnik do komentarza

Jakby ktoś obecnie startował do przeliczania zdolności to radzę uważać.  

2 miesiące temu KNF bardzo obniżył zdolności kredytowe. Dla przykładu, obecnie  rodzina 2 +1 aby dostać kredyt 500 tys na 30 lat musi mieć miesięczny minimalny dochód  (uwaga) 13,6 tys na rękę :)

 

Odnośnik do komentarza

Do 2023 jest masa czasu i posiedzeń RPP. Nawet jeżeli wymyślą cud wskaźnik, który sprawi, że płaciłbym z 500zl mniej jak obecnie, to dupa będzie piekła mniej, aniżeli stopy miałyby wywalić jeszcze bardziej. Już jestem do przodu na oprocentowaniu, a nikt normalny nie wierzy, że nie będzie jeszcze podwyżek stóp.

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim zacznijmy od tego że przeniesienie kredytu do innego banku z reguły też nie jest super korzystne. Co będzie za rok nikt nie wie, istnieje opcja że po usunięciu wiboru kredytobiorcy na zmiennym beda mieli lepiej niż ludzi z aneksami, to oczywiste, istnieje też możliwość że po wygranych wyborach każdy znowu na kredytobiorców będzie miał wyjebane i sytuacja wrócić do tej z dzisiaj. Najlepiej chyba jednak liczyć na siebie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
10 hours ago, Shago said:

Do 2023 jest masa czasu i posiedzeń RPP. Nawet jeżeli wymyślą cud wskaźnik, który sprawi, że płaciłbym z 500zl mniej jak obecnie, to dupa będzie piekła mniej, aniżeli stopy miałyby wywalić jeszcze bardziej. Już jestem do przodu na oprocentowaniu, a nikt normalny nie wierzy, że nie będzie jeszcze podwyżek stóp.

Do końca roku pewnie kredyt wzrośnie Ci jeszcze o 1000zł więc obniżka później o 500 niewiele da :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...