Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

Ale jaja. Zainteresowałem się kontem oszczędnościowym indeksowanym wiborem w Toyota Bank i przy próbie wypełnienia wniosku termin wizyty kuriera (żeby podpisać umowę) jest dopiero na 1 lipca, maja w ogóle nie da się już wybrać, a cały czerwiec jest wyszarzony (niedostępny). :D Czy to oznacza, że tak się ludzie na to rzucili, że bank nie nadąża z papierami? W sumie się nie dziwię, bo oferta stosunkowo dobra z ciekawymi perspektywami - mam nadzieję, że inne banki zaraz zaczną gonić (tak, wiem, że Getin już oferuje 5.5%, ale ich sytuacja jest chyba obecnie dość nieciekawa ;)).  

 

 

image.png.080bc60ac3cff1c61adb3431b4ab7908.pngimage.png.12d85c53ba5a615979b1c1a806a487fb.png

 

Odnośnik do komentarza

Wibor 3M znowu spada, chyba dla dywersyfikacji wrzucę kolejną transzę w trzyletnie obligacje 3.1% przez pół roku a potem równe wibor 6M.

 

Toyota Bank kiedyś się interesowalem, ale właśnie konieczność kuriera dla zwykłej lokaty mnie odrzuciła. Jak nie da się kasy ulokować w 15 min wypełniając tylko formularz online, to odpada.

 

edit

a na funduszach zostało 4800 zł z 6350 zł xd A było spierdalac jak miesiąc temu dobiło do 5400 zł. No nic, KIEDYŚ wróci, za 5 lat nawet. Szkoda wyciągać mi ochłapy.

 

Warto na takich spadkach chociaż po 50 zł na miesiąc dopłacać z myślą o przyszłości, czy to dorzucanie do pieca? No chyba cykle tak działają, ze w końcu to wzrośnie. Inaczej wszyscy emeryci z IKE, PPK itp. byliby w dupie.

Odnośnik do komentarza

Automatycznie. Bank jest płatnikiem i potrąca 19% z zysku (tj. odsetek). Nic nie robisz, nie deklarujesz do skarbówki. Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, obligacjami skarbowymi.

 

Z giełdy, walut, kryptowalut i pewnie jeszcze paru innych instrumentów musiałbyś sam wypełniać PITa i płacić podatek od wyliczonego zysku.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Poprawcie mnie ale według tego co przeczytałem, przez 4 kwartały będzie można sobie wziąć nieoprocentowany urlop kredytowy ( raty przeskakują na koniec kredytu ). Tak wiec biorę sobie 8 miesięcy wakacji przez 4 kwartały. Normalnie płaciłbym 3k raty z tego 500zl to kapitał. Gdy odłożę sobie 3k x 8 rat których nie muszę zapłacić, mam 24k i spłacam kapitał oraz skracam okres kredytowania = 20k do przodu? Popełniłem gdzieś błąd logiczny czy to się zapowiada zbyt pięknie?

Odnośnik do komentarza

Ja jebie jeśli to nie sarkazm xd Kupcie se podstawy przedsiębiorczości dla klasy 3 czy cos bo aż głupio tłumaczyć dorosłym ludziom xD

 

4% x 30000 = 1200 zł rocznie.

Także ten tego, w kwartał trzy stówki minus 19% Belki.

 

A te wakacje kredytowe to ja myślę, ze chodzi o odroczenie ich spłaty w czasie, a nie prezent od rządu? :[

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
39 minut temu, Smiti napisał:

Poprawcie mnie ale według tego co przeczytałem, przez 4 kwartały będzie można sobie wziąć nieoprocentowany urlop kredytowy ( raty przeskakują na koniec kredytu ). Tak wiec biorę sobie 8 miesięcy wakacji przez 4 kwartały. Normalnie płaciłbym 3k raty z tego 500zl to kapitał. Gdy odłożę sobie 3k x 8 rat których nie muszę zapłacić, mam 24k i spłacam kapitał oraz skracam okres kredytowania = 20k do przodu? Popełniłem gdzieś błąd logiczny czy to się zapowiada zbyt pięknie?

Z zapowiedzi wynika, że dokładnie ma być jak piszesz. Blokujesz sobie ratę powiedzmy 3k, która składa się z 2500 odsetek i 500kapitalu. I całość wpłacasz na kapitał tego samego dnia xd tylko ja obawiam się, choć rzekomo zapowiedzieć jest ze ma NIE BYĆ ODSETEK I RATA JEST PRZESUWANA, ze kurwy banksterskie będą te raty wpisywać w kapitał w całości, a nie przesuwać na koniec okresu do spłaty.

Też ostrze sobie żeby na to, ale zobaczymy jak wyjdzie bo to za piekne cos. 

Odnośnik do komentarza

https://subiektywnieofinansach.pl/pomoc-dla-kredytobiorcow-szczegoly-rzadowego-planu/

tutaj o tym jest napisane. Zablokowany do nadpłaty na ile? Miesiąc? To tez byłoby niezgodne z umowami i ustawą.

 

Jest kontrowersja: niektórzy kredytobiorcy zastanawiają się, czy w ferworze walki rząd nie otworzył furtki do tego, by każdy mógł „potanić” swój kredyt. I nie chodzi o to, że zawieszenie spłaty nie pociąga za sobą żadnych dodatkowych odsetek. Rzecz w tym, że jeśli w czasie wakacji kredytowych jednak wyślemy do banku przelew, który zostanie siłą rzeczy zakwalifikowany jako rata kapitałowa, to nasz kredyt de facto stanie się tańszy (dalsze odsetki będą liczone od mniejszej podstawy).

Osiem rat z takim „trikiem” mogłoby oznaczać, że możemy bezboleśnie spłacić nawet kilkanaście tysięcy złotych, które „normalnie” (w przypadku kredytów zaciągniętych niedawno) poszłyby głównie na odsetki, a tak – będą obniżały kapitał i wszystkie odsetki. Ale jest problem: czy zawieszony kredyt można nadpłacać? Wydaje się, że nie można wykonywać żadnych operacji na takim kredycie (nawet nadpłat). Ale nie ma w tej sprawie jasności.

 

 

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, _Red_ napisał:

Ja jebie jeśli to nie sarkazm xd Kupcie se podstawy przedsiębiorczości dla klasy 3 czy cos bo aż głupio tłumaczyć dorosłym ludziom xD

 

4% x 30000 = 1200 zł rocznie.

Także ten tego, w kwartał trzy stówki minus 19% Belki.

 

No ale dobrze kombinowałem, że coś jest nie tak

 

Kurwa No myślałem, że miesięcznie. Już będę wiedział 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Serio myslales, ze to realne mieć 48% rocznie zysku z włożonej kapuchy? Ludzie tracą na akcjach, rentownosc z wynajmu mieszkania to może w porywach 8%, podobnie teraz wynosi kredyt hipoteczny, a aż połowa włożonego hajsu przez zwykłego smiertelnika miałaby się co roku generować z faktu leżenia na koncie? xD

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, MichAelis napisał:

https://subiektywnieofinansach.pl/pomoc-dla-kredytobiorcow-szczegoly-rzadowego-planu/

tutaj o tym jest napisane. Zablokowany do nadpłaty na ile? Miesiąc? To tez byłoby niezgodne z umowami i ustawą.

 

Jest kontrowersja: niektórzy kredytobiorcy zastanawiają się, czy w ferworze walki rząd nie otworzył furtki do tego, by każdy mógł „potanić” swój kredyt. I nie chodzi o to, że zawieszenie spłaty nie pociąga za sobą żadnych dodatkowych odsetek. Rzecz w tym, że jeśli w czasie wakacji kredytowych jednak wyślemy do banku przelew, który zostanie siłą rzeczy zakwalifikowany jako rata kapitałowa, to nasz kredyt de facto stanie się tańszy (dalsze odsetki będą liczone od mniejszej podstawy).

Osiem rat z takim „trikiem” mogłoby oznaczać, że możemy bezboleśnie spłacić nawet kilkanaście tysięcy złotych, które „normalnie” (w przypadku kredytów zaciągniętych niedawno) poszłyby głównie na odsetki, a tak – będą obniżały kapitał i wszystkie odsetki. Ale jest problem: czy zawieszony kredyt można nadpłacać? Wydaje się, że nie można wykonywać żadnych operacji na takim kredycie (nawet nadpłat). Ale nie ma w tej sprawie jasności.

 

 

No ale mogę sobie te raty odłożyć i spłacić kapitał po odblokowaniu kredytu, tak? #cebula

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, D.B. Cooper napisał:

No jak to jak, słuchaj 

 

4% z 30000 to jest 1200 zł x3 miechy = 3600zł - 19% to jak by nie liczył 2916zł. 

 

Takim inwestorem to ja mógłbym być :nosacz2:

 0,04/12 * 30k * 3 :wujaszek: Zreszta Red obliczyl.

 

15 minut temu, _Red_ napisał:

A te wakacje kredytowe to ja myślę, ze chodzi o odroczenie ich spłaty w czasie, a nie prezent od rządu? :[

A co, dopa boli ze ty przy swoim tylko "marne" 20k pomocy dla mlodych a tutaj ratka np. 5k x 8 miesiecy? :nosacz3:

 

Nie no, raczej ze odroczenie bo jak gardze bankami i zycze im jak najgorzej, tak takie dekrety rzadu raz w lewo raz w prawo to pachna jakims ku.rwa Gierkiem. W sumie pis to przeciez 120% socjalisci je.bani.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Mejm napisał:

Nie no, raczej ze odroczenie bo jak gardze bankami i zycze im jak najgorzej, tak takie dekrety rzadu raz w lewo raz w prawo to pachna jakims ku.rwa Gierkiem. W sumie pis to przeciez 120% socjalisci je.bani.

Oczywiście, ze odroczenie. Ale kto mi zabroni odłożyć raty odroczone i nadpłacić odłożoną kasę jako czysty kapitał po na przykład roku?

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Smiti napisał:

Oczywiście, ze odroczenie. Ale kto mi zabroni odłożyć raty odroczone i nadpłacić odłożoną kasę jako czysty kapitał po na przykład roku?

Wlasnie o to chodzi ze nikt i to jest dziwne, bo musieliby Ci go zablokowac na caly okres kredytowania xd

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...