Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

Ta chlopy pewnie maja 500 zl zysku i o podatki walcza.

(pipi) jak ktos zarabia na tym to niech zaplaci co roku ten (pipi)any podatek, uda sie do doradcy finansowego,  by nie (pipi)nac sie w rozliczeniu i tyle.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

to teraz mi jeszcze powiedz kto ma problem z opodatkowaniem zysku z tego :teehee:

bo póki co to ja osobiście mam problem z pomysłami jak opodatkowywanie forków (i specjalnie dla ciebie od razu zaznaczę, że jak piszę "fork", to mam na myśli "fork", nie "fork, sprzedaż i wypłatę zysków")

 

Nic to, że ostatnie parę stron to właśnie dowiadywanie się, jak to rozliczyć, żeby wszystko było si. Mało tego, napiszesz nawet, że

14 minut temu, raven_raven napisał:

Właśnie o to chodzi, że ch,uj ze sprzedawaniem za złotówki, bo to każdy rozumie, że podlega podatkowi

 

NIE CHCĄ PŁACIĆ JE,BANI PODATKÓW OD TYCH SWOICH 100 ZŁ xD

Masz, nawet ci pokażę z czym dokładnie mam problem i o czym od samego początku piszę, że jest całkowicie kuriozalne, bo w ten sposób każdy posiadacz BTC ma przychody o których nawet nie ma pojęcia:

 

W wydawanych ostatnio interpretacjach organy podatkowe uznają, że przychód powstaje już w momencie otrzymania nowej kryptowaluty powstałej w wyniku forka.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

No to jeszcze lepiej Raven, teraz tylko ustalic czy podatek placisz po kursie z danego dnia jak dana walute otrzymales? 

To jest tylko problem, dostales przykladowo BCC, ale jego wartosc jest zupelnie inna na koniec roku niz w polowie. To ze z tego tez sie musisz rozliczyc to nie jest kwestia chce nie chce.

Kazdy powinien, nikt tego nie robi, dlatego sie za to biora.

 

 

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

xddd w tym roku szykuje się 10 jeśli nie więcej forków, śledź teraz wszystkie, zapisuj ceny i nie zapomnij zapłacić podatku od jakichś gó,wnowalut których nawet nie kupowałeś xD

 

tak jak napisałem, poje,bane

chyba nawet na giełdzie jak handlujesz akcjami to podatek płacisz dopiero przy realizacji zysków, ale tego nie jestem pewien, więc poprawcie mnie jak się mylę

Odnośnik do komentarza

Czyli jak ktoś znajdzie nagle dysk z 10 BTC kupionymi w 2015 roku to zalega państwu za podatki z 2015, 2016 i 2017? Oczywiście 75% w każdym roku bo nie zgłosił?

 

Jak ktoś rozlicza tylko różnice w fiatach i US się zainteresuje to będzie płacił różnicę + odsetki czy 75% od transakcji fiat-alt i alt-alt?

Odnośnik do komentarza

No nie, bo na nic nie zamieniles BTC, nie sprzedales, do poki ich nie zamienisz na inna walute czy Fiat nie masz obowiazku podatkowego!

Mozesz spokojnie zaplacic te 100 tys zl podatku w tym roku xD

Przy okazji masz szczescie,ze forki Cie ominely! ^^

 

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Sebas napisał:

Ale rozumiesz, że stanowisko ministerstwa to nie prawo i nic ci nie pomoże, nawet wynajęcie księgowej, jak za rok dojdą do wniosku, że od 2015 źle się rozliczasz? 

A jak trzeba bylo sie rozliczyc w 2017, 2016 i 2015 ?

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Sebas napisał:

Ale rozumiesz, że stanowisko ministerstwa to nie prawo i nic ci nie pomoże, nawet wynajęcie księgowej, jak za rok dojdą do wniosku, że od 2015 źle się rozliczasz? 

 

To też już mu pisałem ze trzy razy, że to jest interpretacja już obowiązujących przepisów. Wygląda na to, że ciężko rozróżnić.

Odnośnik do komentarza

No ale popadacie w takie skrajnosci ze naprawde ciezko sie z wami rozmawia. Ktos powiedzmy rozliczyl sie w 2016 r z calosci zarobku, wyszedl na Fiat bo taka byla interpretacja Ministra Finansow i wydaje wam sie ze jezeli cos ureguluja w 2018, i nagle zmienia interpretacje przepisow to w przypadku kontroli US od razu naloza na was 75% kary. No tak to nie dziala.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...