Skocz do zawartości

GWINT®: Wiedźmińska Gra Karciana


Bansai

Rekomendowane odpowiedzi

technicznie beta jest słaba w (pipi), to trzeba przyznać , loadingi nawet przy wchodzeniu do menu to troche żart (swoją drogą mam info od pracownika CDP że serio technicznie są troche w (pipi)e)

kierka potrafi też zgubić klatki albo zfreezować , normalnie mam to w (pipi)e raczej ale przy karciance to śmiać mi sie chce :P

 

niemniej przyjemnie sie gra, przyznam że na starcie wszystkie nowe rzeczy mnie mocno przytłoczyły, grałem sporo w gwina w wiedźminie ale tutaj dodali mase nowych taktych i mase nowych zdolności na kartach, prawie wszystkie karty coś robią, o ile wcześniej w dużej mierze to było wystawianie najlepszych kart i liczenie na to że przeciwnik nie wystawi mgły czy mrozu żeby ich nie osłabić to tutaj po zagraniu z 8-10 meczy ani razu nikt nie wystawiał pogody bo jest tak dużo kombinacji i taktych że rzucanie mrozem jest teraz jak mały pikuś

 

jednak mimo całego przytłoczenia na około 8-10 meczy jakie rozegrałem z randomami to przegrałem tylko jeden, chyba jednak dobrze kumam jedną najważniejszą zasade - taktycznie operować kartami i rundami.

najgorszy błąd to próba wygrania pierwszej rundy za wszelką cene, najważniejsza zasada powinna być taka żeby przeciwnika w pierwszej rundzie jak najbardziej wymęczyć z kart. potem mają o wiele mniej możliwości w dalszych rundach

chociaż przyznam że wiele razy mi sie zdarzyło wygrać pierwszą i drugą rundę, grałem głownie talią potworów a one mają możliwość zachowania jednej z kart na polu bitwy, dodatkowo niektóre karty też zostają na kolejną rundę -więc mogłem sie nawet wypstrykać z kart w drugiej rundzie do zera i gdyby przeciwnik mnie jednak przegonił i wygrał to zwykle w ostatniej startowałem już np z 15 punktami bo mi zostały karty, a on z niczym, więc jak obaj dobraliśmy po 1-2 karty to miałem ogromną przewagę na koniec. zwykle to tak właśnie wyglądało - druga runda to walka o wszystko i ładowanie kart do zera, a w trzeciej goście ugrywali z 5-10 punktów, a ja ponad 30 bo część kart zostawała

 

 

ogolnie gierka jest bardzo spoko, ale zarazem bardzo skomplikowana, takie zwykłe noobowe granie z noobami tego nie obrazuje zbytnio, ale już wyobrażam sobie jak prze(pipi)ane talie można stworzyć, tak naprawde przy odpowiedniej taktyce jednym ruchem można dodać sobie ze 20 punktów albo zabrać wrogowi, to jest zarazem bardzo ciekawe, ale też przytłaczające dla nieobeznanego gracza, ja mimo wygranych nadal czuje że nic w sumie nie ogarniam i nie mam żadnej podstępnej taktyki ani talii, po prostu stosuje sie do podstawowej zasady

 

z tego co czytałem gra finalnie ma być free to play, więc napewno będę grał w pełną wersję, czy będę pakował kase w mikro transakcje? raczej nie, bo unikam tego jak ognia, ale kto wie, może to bedzie pierwsza gra która mnie zmusi do wydania kasy na bzdety ;p

 

 

edit

dodam że raz spotkałem rage quit, gość wyszedł pod koniec ostatniej rundy jak widział że nie ma szans, zaliczyło mi wygraną ale dostałem znacznie mniej expa niż gdybym normalnie wygrał.. hm

 

edit2

i w sumie zauważyłem że wszyscy prawie grają nilfgardem, tylko ze 2-3 mecze miałem z inną talią

 

edit3

mimo technicznych problemów to samo wyszukiwanie graczy jest bardzo szybkie, zwykle 5-10 sekund i znajduje gracza, więc w tym aspekcie bardzo fajnie jest

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Wyszukiwanie graczy jest bardzo szybkie a loadingi trwają po kilka sekund. Od czwartku gram w wersję Preview na One i wszystko śmiga aż miło.

 

Rzadko spotykam graczy, którzy graliby Krolestwami Północy. Trafiam albo na Potwory albo Scoiatel.

 

Mecze są szybkie i ogolnie cała gra chodzi szybciutko. Może wersja na PS4 ma wiecej problemów technicznych.

Odnośnik do komentarza

beta technicznie niedomaga, kilka powaznych błedów napotkałem, a jeden wymagał całkowitego wyjścia z gry bo sie nie dało nic zrobić

jednak ogólne wrażenia pozytywne

 

i w sumie dziś kontynuowałem koszenie randomowów, na 20-30 meczy przegrałem tylko jeden, pierwszy, potem tylko wygrywałem, dziś też. talia potworów jest OP albo trafiałem na leszczy, tak czy siak nie udało mi sie przegrać nic oprócz pierwszej walki

 

jeśli gra będzie F2P to na 100% bede grał, jak bedzie płatna to też prawie napewno kupuje, bardzo przyjemnie sie gra, i mimo że nadal niewiele ogarniam i pewnie po premierze ludzie porobią tak przekoksowane talie że będą nieśmiertelni to chętnie stawie im czoła ;)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Do kiedy trwa beta? Ja jeszcze ściągam, w końcu muszę zobaczyć tego Gwinta, mimo że pół roku temu zapisałem się do zamkniętych i zaproszenie dostałem, a i tak nie skorzystałem, jakoś chęci nigdy na to nie miałam, baa, przysłali mi nawet klucz do Wieśka 2 na GoG za testowanie XD

Edytowane przez Faka
Odnośnik do komentarza

Ja już w zamkniętej becie na Xboxie nie mogłem się oderwać i matchmaking trwał kilkanaście sekund. Jutro ściągam na PS4. Ciekawe jak na konsoli Sony się gra.

 

Wersja na Xboxa ma cross-play z PC. Na PS4 raczej nie. Ale coś czuję, że graczy będzie od groma. Ciekawe czy kampania fabularna będzie płatna.

Edytowane przez Nemesis
Odnośnik do komentarza

Ultra szybko wszystko smiga, matchmaking max 6-7 sekund, wczytywanie meczu jakies 5-6 sekund i jazda. Jest cross-play miedzy PC-PS4.

 

Dopiero skonczylem grac, a rano do pracy :dog:

No ale przynajmniej wszystkie challenge zrobione i troche multi juz ograne, jutro siadam i cisne. M E G A!

 

btw. polecam wlaczyc muze gwinta z Wiedzmina 3, znacznie lepsza od tej domyslnej nuty.

 

A na dobranoc jeszcze gif z singla:

 

giphy.gif

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Mikrotransakcje są już nawet w publicznej becie, gdzie możesz kupić sobie złoto, które służy do kupowania beczek, a beczki dają Ci karty lub możesz kupić za hajs pyłki do transmutowania kart do premium (nie wiem, co te premium karty dają w ogóle, bo żadnej nie mam jeszcze). Ale i tak nic kupować nie trzeba, wszystko idzie to samemu uzbierać grając w ludźmi robiąc codziennie zadania, a także trochę złota wypadania za wyzwania jednorazowe + karty dowódców. Singla póki co nie ma jeszcze na dzień dzisiejszy, chyba że czegoś jeszcze nie odblokowałem (całych wyzwań jeszcze nie ukończyłem).

Edytowane przez Faka
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...