Skocz do zawartości

GWINT®: Wiedźmińska Gra Karciana


Bansai

Rekomendowane odpowiedzi

Gra strasznie wciąga, ale ma dokładnie ten sam problem, co Gwint w Wiedźminie 3 - nie da się pokonać oponenta z mocniejszą talią kart. Szczególnie przegięci są gracze pecetowi z talią Potworów, która sama w sobie jest zbyt silna, a jako że łatwo się nią wygrywa potyczki, to takie osoby szybciej dostają paczki z jeszcze lepszymi kartami. Gracze, którzy później zaczynają przygodę z betą nie są w stanie łatwo nadrobić stanu posiadanych kart. Chyba wyłączę póki co opcję crossplaya, bo miałem wrażenie, że potyczki z graczami Xboxa były bardziej wyrównane.

 

EDIT: Po wyłączeniu crossplayu gra się znacznie przyjemniej...

Edytowane przez Vexilium
Odnośnik do komentarza

Dobrze wiedzieć, dostawałem wczytaj okrutne baty grając armią Foltesta. Dopiero po zrobieniu talii Skellige zyskałem więcej szans i wygrałem kilka rozdań.

 

Jakoś nie widziałem w grze możliwości grania przeciwko znajomy z listy... No ale sprawdzę to jeszcze dziś. Chętnie bym z kimś mniej anonimowym zagrał.

 

Po jakichś dwóch-trzech godzinach z grą wprowadzone zmiany, a w zasadzie ulepszenia w systemie bardzo na plus. Świetna oprawa dźwiękowa (motyw skellige :banderas: ), przyjemna i zazwyczaj płynna animacja.

 

Mogliby tylko usprawnić nieco opisy karty jednostek. Są nieco mało czytelne i w trakcie rozdania zamiast wyrzucać karty z ręki trzeba się doczytywać, czy to aby na pewno ta karta, którą chciało się zagrać.

Odnośnik do komentarza

Na PC może i jest, ale na XO nigdzie nie widzę opcji rywalizacji ze znajomkami. 

 

Wyłączenie crossplaya znacząco równoważy grę. rozdania znacznie częściej wygrywa się lub przegrywa o kilka punktów, a nie o kilkadziesiąt jak do tej pory. 

 

Póki co talia Skellige jest moją ulubioną, jak dobrze karty podejdą, to i potwory da radę rozwalić. 

Edytowane przez Hum
Odnośnik do komentarza

Rozegrałem kilkanaście partii i wygrałem tylko raz na razie z typem, który też grał podstawowymi kartami. Nie widzę tu żadnych dziennych zadań, żeby grindować i robić nowe karty. Jedyny sposób to wygrywać potyczki, albo kupować beczki za prawdziwy hajs (mikrotransakcje w becie, trochę beka z CDPR).

 

Pogram jeszcze trochę i odstawię czekając na finałowy produkt za kilka miechów, który pewnie kupię nawet dla samej kampanii single player.

Odnośnik do komentarza

Nie zalapalem sie wiec bede wdzieczny za ten kod.

 

EDIT:

 

Dzieki za kod. Rozegralem wczoraj samouczek i jedna partie online i zaskoczyly mnie zmiany wzgledem Gwinta z W3. Oczywiscie zmiany wydaja sie byc na plus. Z kartami spedzilem wiele godzin w trzecim Wiedzminie wiec ten powiew swiezosci/nowosci przywitalem z entuzjazmem. 

Edytowane przez decoyed
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Otrzymałem kod na samym początku rozpoczęcia bety ale z niego nie skorzystałem bo myślałem, że beta już została zamknięta xD Dopiero wczoraj sobie o tym kodzie przypomniałem i troche pograłem. Rozgrywka tak samo miodna jak w wieśku lecz teraz bardziej zaawansowana i nie taka prosta. Lwia część kart ma swoje umiejętności. Niektóre sytuacje podczas bitew są dla mnie niezrozumiałe ale to beta więc nie moge sie czepiać. Byłem przeciwnikiem nowego interfejsu, na szczęście poprawili tam i tu i pousuwali niektóre zbędne elementy. Obecnie wygląda to i gra się naprawdę świetnie. Ide grać dalej 

Odnośnik do komentarza

 Niektóre sytuacje podczas bitew są dla mnie niezrozumiałe ale to beta więc nie moge sie czepiać. 

Nieznajomość mechanik to raczej nie jest dobra wymówka do czepiania się :P

 

Swoją drogą, jutro wchodzi nowy update z talią Nilfgardu i nowymi kartami. Twórcy poinformowali też, że będzie nowa fala kodów, więc kto zainteresowany, niech sprawdza skrzynkę.

 

@Nemesis

nie jest tak i ja jestem dowodem :P

Odnośnik do komentarza

Pograłem i dalej mi się nie podoba ta cała oprawa stołu i kart w trakcie gry niczym z Hearthstone'a, ale kurde to dalej Gwint, który przeokrutnie wciąga. Mimo licznych porażek syndrom kolejnej partyjki jest cały czas obecny. Samej gry w Gwinta trzeba się trochę nauczyć od nowa, bo właściwości wielu kart się zmieniły, niektóre mają kompletnie inne zastosowania a i doszły też zupełnie nowe. Dzięki temu poprawiono znacznie balans, gdzie Królestwa Północy i Nilfgaard nie są już dominującymi taliami, choć jak wczoraj zagrałem z kolesiem grającym Czarnymi to nie było czego zbierać ze mnie :potter: Na plus także to, że nie ma od razu możliwości grania gier rankingowych, trzeba wbić 10 lvl, by do tego czasu zbudować sobie w miarę sensowną talię do gry o większą stawkę niż przyjacielskie pojedynki. Ogólnie wrażenia jak najbardziej pozytywne po ograniu tej zamkniętej bety i chyba skuszę się na wersję retail.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...