Skocz do zawartości

Cyfra vs Pudło


Godot

Rekomendowane odpowiedzi

Tam chodzi o to, że biednego mikro, który bardzo dba o zachowanie gier, nie stać na płyty trójwarstwowe  100gb, a oszczędnościowo, lub celowo dla obrzydzenia fizyków, ku chwale wypożyczalni, stosuje to samo, co przy one tj. (50gb, albo max 66gb), więc siłą rzeczy żadna duża gra tam nie wejdzie nawet jakby chcieli. Chociaż nie, mogliby stosować kilka płyt i dałoby radę(wzorowy przykład GOTY cyberka na 3-ech), a tutaj patrz punkt pierwszy, nie stać ich na to, nie mają zwyczajnie pieniędzy.

Także jakby poszli w full wydawcę, to myślę, że to by było dobre chociaż z tego punktu widzenia, że te gry faktycznie byłyby na płytach, przynajmniej zawartość singlowa offline. No i hi fi(a to ważne, bo kiedyś wyjebią z powodu muzyczki) czy hellblade też by gdzieś tam się zakręciły, jak jakieś tchię, keny i koty, to czemu nie to.

 

Dla mnie jest dziwne(chociaż nie do końca, bo ubi oficjalnie chce, żebyśmy się przyzwyczaili do dymania), że np. długo przed premierą już pierdolą, że bez internetu nie odpalisz sw outlaws(chociaż później będzie opcja offline), więc o co chodzi? Albo wiedzą, że będzie niedojebane, i będą łatać do ostatnich dni, albo właśnie przekroczy stówę i nie będę chcieli zrobić na dwóch jak rebirth. Coś tam powinno się działać w tej kwestii, żeby ich zmuszać, żeby te gry faktycznie były w grywalnej formie na nośniku, ale nie wiem kto będzie walczył o staruchów, którzy zaraz zdechną. Pokolenia fortnajcika nawet nie będzie wiedziało o co chodzi, bo innej rzeczywistości nie znają.

Odnośnik do komentarza
36 minut temu, krzysiek923 napisał:

nie wiem jak to wygląda do końca, coś tam kiedyś czytałem, że eksy sony są na płytach, bo sony ma jakąś lepszą kompresję w grach na swoją konsolę

 

Zazwyczaj to fizyki na Xboxa są ułomne albo na dwóch lytach kiedy gra na PS5 jest na jednej ale są też wyjątki w drugą stronę. Cyberpunk 2077 Phantom Liberty jest kompletne na fizyku Xboxa a na PS5 masz kod w pudełku na DLC.

Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, krzysiek923 napisał:

nie wiem jak to wygląda do końca, coś tam kiedyś czytałem, że eksy sony są na płytach, bo sony ma jakąś lepszą kompresję w grach na swoją konsolę

to jakiś marketingowy mit. 

Jedyny realna przewaga PS5 nad Xboxem jeśli chodzi o nośniki fizyczne to to że płyty na PS5 mają większą pojemność, dzięki czemu np. taki Baldur jest na PS5 na mniejszej ilości płytek niż wersja na xboxa. 

 

No i bardzo wątpię by Xbox jako wydawca, chciał się bawić w wydawanie płytek na PS5 bo z jego perspektywy to może być zabawa coraz mniej warta zachodu, bo rynek fizyczny również na Playstation z roku na rok się kurczy.

Odnośnik do komentarza

trochę zamknięte koło się zrobiło. ludzie chcieliby żeby płyty żyły wiecznie i chętnie by kupowali, ale jednocześnie przestali kupować płyty, bo cyfra wygodniejsza, a "płyty i tak w końcu znikną i tego się już nie cofnie". sam należę do grupy chcących kupować w idealnym świecie, ale takich, którzy jednak sobie odpuścili, bo płyty umierają

Odnośnik do komentarza

Taki AW 2 GOTY, to wam już teraz mówię, że wypierdoli sprzedażowo w sufit(jak na ten niszowy gatunek) jak go wydadzą, bo wielu nie kupiło żeby zagłosować portfelem(nawet jak bardzo czekali), a niby taka taniocha i w ogóle, a jednak się jeszcze nie zwróciło z tej potężnej cyfry.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, SlimShady napisał:

Taki AW 2 GOTY, to wam już teraz mówię, że wypierdoli sprzedażowo w sufit(jak na ten niszowy gatunek) jak go wydadzą, bo wielu nie kupiło żeby zagłosować portfelem(nawet jak bardzo czekali), a niby taka taniocha i w ogóle, a jednak się jeszcze nie zwróciło z tej potężnej cyfry.

 

Wątpię, przy BG3 ludzie mieli wywalone w protesty tylko się rzucili na gierkę. Tutaj dali sporo ciała na rynku PC, wydali to na jakimś niszowym sklepie na PC gdzie ludzie nie lubią wydawać pieniędzy a rynek PC czesto robi w multiplatformach tyle co PS + Xbox a po kilku latach 70% całej sprzedaży bo tam gierki latami się na tych promkach sprzedają. 

Odnośnik do komentarza

Z perspektywy cyfrarza to dla mnie największą przewagą pudełek jest to że to przenośna licencja. Nie uwiązana do konta, które jak przepada to wszystkie gry idą się jebać. Wiadomka że to wyjątkowe sytuację, ale jednak się zdarzają.

Ja mam w domu konfigurację XsX z napędem, a PS5 Digital.moze gdyby było na odwrót to na tym pleju bym kupował pudła 

Odnośnik do komentarza

Fizyki na PS4/PS5 mają się nawet lepiej niż na Switchu dla największych gier. Z tych wycieków jakiś czas temu to średnio było coś koło 60 do 40 procent na korzyść fizyków. 

 

No ale revenue mniejsze, nie trzeba się przy cyfrach z nikim dzielić i nie ma odsprzedaży :). 

https://www.reddit.com/r/Games/s/mbXADnFfyO

 

Tak jest też źródełko 

Odnośnik do komentarza

Lol, nie wiem gdziekolwiek? Nintendo publikuje często oficjalne rezultaty i jest mniej więcej 50 na 50. 

 

image.png.4b32ab9389dd2b6aff580b2964864781.png

Po wydaniu Switcha wiadomo, że ratio spadła, ale to inne liczby niż wcześniej, więc ogólnie również bardzo dobre ratio. 

 

Wniosek? Fizyki na PSN i Nintendo nie znikną szybko. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...