Skocz do zawartości

Pytania remontowo-budowlane


Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie podstawowe czemu z zewnątrz docieplenie odpada? Jest już docieplone (jeżeli tak to czym i ile)? Bo jeżeli masz już docieplenie z zewnątrz to poważnym błędem będzie docieplenie wewnątrz. Zrobi się termos i cała wilgoć będzie zatrzymywać się w ścianie. W ogóle słabym pomysłem jest docieplenie wewnątrz. Przy oknach będą się robić mostki termiczne nawet jak zastosujesz pomysł krupka. Teoretycznie wełna jest najrozsądniejszym rozwiązaniem ale odradzam docieplanie standardowymi materiałami wewnątrz. Taka ściana będzie siedliskiem wszystkiego. 

Remontowałem kiedyś pokój ocieplony wewnątrz wełną (szklaną) i to co zobaczyłem po zerwaniu płyt to dramat. 

W przypadku takiej izolacji ważna jest odpowiednia, stała temp. pomieszczenia no i odpowiednia wentylacja. Przewody do kaloryfera będziesz musiał puścić albo podłogą albo na widoku bo osłonięte izolacją mogą zamarzać przy wysokich mrozach. 

Ciężko tak napisać coś sensownego nie widząc jak wygląda pomieszczenie.

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

@balon 

ja mam garaz ocieplony od srodka. Kleisz 20cm styropianu zaciagasz gladzia i malujesz. Ile ma garaz 35? Sam ogarniesz. Ja ocieplenie i zabudowe gk sam robie, bo umiem, a reszte no coz :dog:

 

Garaz masz w bryle domu nie? Z zewn czemu nieocieplony byl? Masz ogrzewanie?

Odnośnik do komentarza

Chcę zabrać jak najmniej przestrzeni więc pustaczki odpadają. Szukam jakiejś nowinki tak żeby była na max 3-5 głęboka i mega ciepla.

 

@MichAelis garaż wystaje z bryły aby mieć nad nim duży taras. Ocieplilem tak baaaardzo w kit. Czemu? Nie pytaj bo nie wiem xD Ogrzewania nie mam ale idzie mi przez garaż rura z gazem więc luz. 

On jest długi ale dość wąski i nie chcę zabierać z szerokości. 

 

@Farmer z zewnątrz nie chcę bo mam pikną strukturkę i kolor. Jakbym zrobił nowe docieplenie,’strukturę i malowanie to bym musiał całą chatę malować aby się nie odróżniało. Robi się już sporo rzeczy:/

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Czyli docieplony z zewnątrz? Ile? 15? 20 cm styropianu? Ściany zwykłe z porothermu? Jeżeli masz tyle ocieplone to niepotrzebne ci docieplenie wewnątrz i tak jak pisałem zrobi się termos więc spodziewaj się grzyba. 

Grubość izolacji zależy od rodzaju i grubości ścian, a co za tym idzie od współczynnika przenikania ciepła dla tej przegrody. Ponadto oprócz ścian będziesz musiał docieplić strop (najwięcej ciepła ucieka górą). 

Ogólnie masz masę problemów z docieplanie wewnątrz: od mostków termicznych przez kondensację pary wodnej aż po pomniejszenie powierzchni użytkowej. 

 

Odnośnik do komentarza

balon, zastanów się 100 razy zanim zrobisz sobie biuro w domu.

Nie będę się mądrzył, bo może będziesz miał inaczej, ale moja historia powtarza się u wielu osób.

 

- dzieci otwierające same drzwi, albo szarpiące klamkę, za 1  i 20 razem jest zabawnie, później jest lekka frustracja że żona nie pilnuje,

- najgorszy pasożyt na ciele pracującego w domu człowieka - żona, nawet taka z Sevres w końcu stwierdzi że za dobrze masz w tym (pipi)idołku, i hyc smieci do ręki, hyc zajmij się dzieckiem jak robie dwójeczkę - ciekawe że wczesniej sobie radziła sama xD,

- pier,dololololo o bele czym,

- nawet seks na blatmanie w kuchni rozprasza na pół dnia później.

 

Tylko oddzielny lokal. Ale powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Za późno mam gabinet w domu od jakiś 8 lat i dużo tam pracuję. Ostatnimi czasy to dobrze ponad połowę czasu pracy tam spędzam. Niestety teraz gabinet zostanie przeznaczony na cele wyższe więc dlatego taki koncept.

 

Wejscie do garażu mam mocno na uboczu/krańcu domu + „pancerne” drzwi z zamkiem więc małych rączek się nie lękam. 

 

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

No czuję tyle, że garaż stracę i to mnie boli (choć od 2 lat i tak tam nie parkujemy bo cały zawalony jakimiś bzdetami). Gabinet muszę mieć (nie wyobrażam sobie większości rzeczy - tych analitycznych - robić w robocie gdzie pełno osób lata i co chwile coś chcą + kawki, lanczyki - straszne przepalenie czasu), idealny mam teraz system.

Te nowe pomieszczenie ma być także jamą growa/rozrywkową abym mógł sobie czasami w dzień pograć bo teraz przy synu to tylko w pedo nintendo i inne platformówki mogę zagrać (mam duże konsole w salonie). W sumie pierworodny też co raz więcej sobie gra, więc pewno by się wkurzał, że przy niemowlaku nie może pograć. 

Ponadto obecny gabinet jest też pokojem gościnnym więc garaż byłby 3in1. No ale mam jakieś takie przeczucie, że coś zje bię z tym xD lub pochłonie to za dużo hajsu.

 

a no i miałbym piękną metkę na uboczu dla odwiedzających kumpli i somaiadów:banderas:

Odnośnik do komentarza

Powiem Tobie, że jeszcze kilka miesięcy temu też bym nie poświecił :)

 

Na moim osiedlu zauważyłem, że trochę domków ma garaże przerobione na dodatkowe pokoje. No nic, w lipcu/sierpniu chciałbym podziałać z tematem. Chyba, że coś z tą wntylacją/ogrzewaniem nie będzie teges szmeges. 

 

 

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Meanthord napisał:

To jakie wy macie małe domy, że musicie przerabiać garaże na pokoje? Co dalej - altanka ogrodowa jako alter salonu?

 

U mnie to raczej chyba kwestia podziału i rozplanowania (m.in. salon z aneksem na ok 55m kw mocno na to rzutuje). 8 lat temu nie myślałem o pewnych sprawach. Zapewne drugi dom (jak) będzie pod tym kàtem lepszy. 

 

Nie będę wynajmował kolejnego biura jak czynsze  firmy za wynajmy różnych obiektów i magazynów są mega duże. Chyba by mnie za jajca powiesili. No i ja lubię czasmi pracować bez wychodzenia z domu lub w nocy.

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, balon napisał:

Ocieplenie 5 cm z tego co pamietam i to nie wszędzie xD np wylewka/podłoga. Materiał do silka 24cm.

No to ci powiem, że dałeś trochę dupy. Chciałeś przycebulić na materiałach (rozumiem, że dom od podstaw twój, a nie jakiś wiekowy od teściowej/dziadków?), a teraz odbije się to na tobie i to sporo. Podejrzewam, że strop w standardzie (teriva albo lany) + 10cm posadzki (5cm styropianu i 5cm betonu)  pod ten taras. 

I teraz tak: jeżeli nie zadbasz o odpowiednie docieplenie góry i dołu daruj sobie docieplanie ścian bo to wyrzucone pieniądze. No bo co ci po zabezpieczonych ścianach skoro całe ciepło wypieprzy górą, prawda? Użytkowanie takiego pomieszczenia wyjdzie oczywiście przy rachunkach za ogrzewanie. Na płaski strop jest wiele zastosowań, np. styropapa. 

Ty się grubo zastanów czy ci się to w ogóle opłaca. Jak masz jakiegoś znajomego budowlańca niech ci to obejrzy i powie jak się sprawy mają. 

Jeszcze jedna sprawa. Garaż dolega do budynku jedną ścianą, a piątka styropianu to trochę mało więc pomyślałbym nad dociepleniem ściany łączącej dom z garażem (w wypadku gdyby pomysł z zagospodarowaniem pomieszczenia upadł) bo to jednak źródło strat ciepła.

  • Plusik 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Milan no ale jeszcze dwie pozostałe funkcje czyli gralnia i gościny.

 

@Farmer dom był nowy. Powiem Tobie, że to raczej nie z oszczędności, a zapewne ktoś mi tak pewno doradził i zrobił. Przecież jak wydajesz te kilkaset tys na dom to bym znalazł kasę na ciut lepsze docieplenie garażu. Wcześniej nigdy mi to nie przeszkadzało na auto i (pipi)y była tam idealna temperatura.

 

Co do tych kosztów ogrzewania to nie przesadzasz? Przecież to nie będzie jakieś wielkie pomieszczenie, grzane to będzie pewno kilka miechów w rok, ocieplone będzie w kilku miejscach, więc posadzka bez docieplenia (strop mam ocieplony  jeszcze czymś delikatnie docieple) mnie tak zrujnuje? Ludzie mieszkają w starych nieocieplonych domach i jakoś przędą. 

 

Edyta. Zmierzyłem właśnie ścianę od garażu i ma 37 cm a wiec chyba 12 cm jest jednak. 

 

 

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Na garaz/magazyn to by pasowalo ale pomieszczenie uzytkowe ? Przybudowka ? 

Jak mierzyles sciane ? Klej + siatka + struktura = do 5cm wiec odejmij to. Stropian oprocz grubosci ma jeszcze gestosc i gramature, wszystko sie przeklada na straty ciepla. No i wykonanie.

 Jak nie masz dobrze izolowanego chudziaka + ocieplenie to lipa troche. Bardzo duze straty ciepla.

Na koszt ogrzewania wplyna ci straty ciepla, bo centralne bedzie dogrzewalo zeby strate wyrownac. Ile ? Zalezy. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...