Skocz do zawartości

Pytania remontowo-budowlane


Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, krupek napisał:

budują zaraz przy parku nadmorskim nowy budynek mieszkalny

 

6 minut temu, krupek napisał:

Mieszkania 50-60 m2 cenią sobie za 18k za metr.

 

I wszystko jasne.

Przydałoby się założyć nowy temat w pchlim targu "kupię-sprzedam" nieruchomość.

Edytowane przez Meanthord
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Temat: pekniecia scian w nowym budynku.

 

Slyszalem, ze developer odpowiada w okresie rękojmi (5 lat) także za pekniecia scian w czasie osiadania budynku. Porobilo mi się w korytarzu z 10 "pająkow" cienkich, ale dlugich. 

 

Facio od developera obejrzał, kazal jeszcze poczekac ze 2 lata na rozwoj wydarzen (tj ewentualne powiekszenie szkody) bo ponoc normy budowlane dopuszczaja rysy do 0.3mm, dopiero grubsze podlegaja bezplatnej naprawie lub zwrotowi kosztow za renowacje sciany.

 

Any hint od kogos, kto to przerabial, czy robi mnie w ciula?

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

Z tego co wiem to cienkie pęknięcia to normalna rzecz jak jest nowy blok bo wszystko się układa i pracuje. Miałem w poprzednim mieszkaniu jedną sciane tco mimo 3 poprawek dalej pękała i nie było na nią mocnych. I to tylko ta ściana ale olałem bo z jednej strony była komoda a zdrugiej zabudowa i nie bylo widać. 

Odnośnik do komentarza

Rozsiane są w trzech miejscach. Dwie skrajne części sciany i jej naroznik.

 

Na osiedlowym forum typ pisal, ze reklamował w swoim bloku i dostal hajs, ale nie wiem jak bardzo grube byly rysy.

 

Jakos bardzo mi to nie przeszkadza, z dzieciakiem to przestaje sie zwracac uwage na wszelkie defekty (3letni parkiet moglby juz byc cyklinowany :dafuq:), ale jak mozna cos ugrac na odmalowanie to szukam opcji :nosacz2:

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Bede niedlugo montowal umywalke przywieszana do lazienki, gdzie w scianie jest regips. Jak to teraz zamontowac zeby sie trzymalo na lata? Moj pomysl to usunac regips i wstawic kilka szerszych belek i skrecic razem do kupy. Na to regips i zlew do tych solidnych belek. Nie chce zadnych podporek pod zlew bo wyglada to nie estetycznie, a ma byc pieknie i solidnie.

 

Zona ma byc wniebowzieta. Poza tym moze czasem bedzie musiala na nim posadzic swoj maly zadek - sami rozumiecie :reggie:

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Mam na działce do naprawy zadaszenie tarasu. Oczywiście zadaszenie deskowane. Aktualnie jest na nim papa, ale przecieka w 2 miejscach do tego ma mnóstwo bąbli i ogólnie nadaje się do naprawy. Nigdy nie kładłem papy. Zakładam, że muszę zerwać najpierw starą papę. I co dalej? Podobno kładzie się dwie warstwy. Jedną mechanicznie przytwierdzaną, a drugą na ciepło. Niestety nie mam butli do grzania papy. Czy pierwszą warstwę mogę przytwierdzić na papiaki, a drugą na zimno na lepik? Czymś te deski potraktować przed położeniem tej papy?

Odnośnik do komentarza

@WisnieR Nie wiem jaki jest stan starej papy (jeżeli tylko pęcherze to wystarczy ponacinać i podlepić) ale jeżeli rzeczywiście przecieka to może warto zerwać starą warstwę. Będziesz widział wtedy jaki jest stan desek. Z deskami raczej nie trzeba nic robić (oprócz wymiany uszkodzonych przez wilgoć) tylko ważne, żeby usunąć całą starą papę i inne zanieczyszczenia.

 

Reszta tak jak zakładasz: dwie warstwy papy (podkładowa i nawierzchniowa). Pierwsza na papniokach, a druga... cóż, nie jestem entuzjastą kładzenia na zimno ale zrobisz jak uważasz. Butla to wydatek ok. 50zł (zależy gdzie i u kogo) i wystarczy do szczęścia palnik. Na zimo idealnie sprawdza się przy drobnych pracach. Dobrze jest też pomyśleć nad opierzeniem (obróbka blacharska). Nie wiem ile lat ma stare pokrycie i w jakim jest stanie. 

 

Kwestia tego czy targać papę czy nie zależy od jej stanu. Daj foto jak to wygląda bo może rzeczywiście wystarczą tylko drobne renowacje jak na filmiku

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mam problem z gniazdem os na ogrodzie. Szmaty wykopały już drugą dziurę i mnie tutaj próbują terroryzować. Ognisko było odpalone, oblewane karcherem, próby zalewania wrzątkiem, trochę pryskane kwasem, ale  czy jest jakaś skuteczna, wypróbowana metoda anihilacji os? Chcę, żeby cierpiały, żeby ich wyrżnąć do 8-ego pokolenia, chcę, żeby pożałowały dnia, kiedy postawiły stopę na mojej ziemi. To jest wojna, jestem gotów je wymordować jedna po jednej. 

 

 

Edytowane przez Blaise
Odnośnik do komentarza
[mention=7968]WisnieR[/mention] Nie wiem jaki jest stan starej papy (jeżeli tylko pęcherze to wystarczy ponacinać i podlepić) ale jeżeli rzeczywiście przecieka to może warto zerwać starą warstwę. Będziesz widział wtedy jaki jest stan desek. Z deskami raczej nie trzeba nic robić (oprócz wymiany uszkodzonych przez wilgoć) tylko ważne, żeby usunąć całą starą papę i inne zanieczyszczenia.  

Reszta tak jak zakładasz: dwie warstwy papy (podkładowa i nawierzchniowa). Pierwsza na papniokach, a druga... cóż, nie jestem entuzjastą kładzenia na zimno ale zrobisz jak uważasz. Butla to wydatek ok. 50zł (zależy gdzie i u kogo) i wystarczy do szczęścia palnik. Na zimo idealnie sprawdza się przy drobnych pracach. Dobrze jest też pomyśleć nad opierzeniem (obróbka blacharska). Nie wiem ile lat ma stare pokrycie i w jakim jest stanie. 

 

Kwestia tego czy targać papę czy nie zależy od jej stanu. Daj foto jak to wygląda bo może rzeczywiście wystarczą tylko drobne renowacje jak na filmiku

 

 

Palnik do butli 100zł i drugie 100zł za butlę. Wlazłem dziś na dach. Wygląda to bardzo źle więc na pewno będę wymieniał papę na całym dachu jednak. Zainwestuje w termozgrzewalną. Będzie spokój na lata. 

Chyba że, to co jest teraz może zostać i położyłbym na to blachę falistą? Zda egzamin? 59e9507e3b8683c4287c5d1289582161.jpgcacdd710ebde5cc491c3d1f9461a8ea8.jpg7b6dae6fa2aa412b6dbca3095bb3b297.jpge8003e82d1a2831cfb0cae9a697c706a.jpga0ab9fbaff7a2bb782ff49a028474045.jpg

 

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Ja bym to targał w cholerę. Widać, że mocno jest zmarszczona, popękana, jakieś słabe prace naprawcze były, itd. Zrzuć starą, obadaj jak wyglądają deski i kładź nową. Zainwestuj w opierzenia by krawędzie nie niszczały (widać nawet, że w jednym miejscu już ci podwiało kiedyś papę), podetnij też gałęzie. Gwarancja na papę jest różna (10, 20 nawet 30 lat) ale nawet sobie nie wyobrażasz jak błyskawicznie liście, gałęzie, itd. potrafią zniszczyć podłoże. Niech ten dach ma trochę przestrzeni. Zawsze warto tuż przed (jak i po) zimą zajrzeć na dach, usunąć liście, itp.

 

Wszystko rozchodzi się o to ile możesz wydać i na jak długo chcesz mieć spokój. Wymiana papy i położenie nowej to może nie jest jakaś teoria kwantowa ale łatwo można "zdupcyć" sprawę (zwłaszcza na sporych spadkach jak u ciebie). Warto zasięgnąć pomocy kogoś kto się na tym zna, kładł lub po prostu wynająć firmę.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...