Skocz do zawartości

The Last of Us Part II


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

Jakieś 4h za mną. Odnośnie tej sceny:

 

Spoiler

Wywołała ona u mnie ogromny ból, jak mało która gra. Może zakończenie pierwszego RDR może się z tym równać. Liczę w przyszłości na jakieś fabularne rozszerzenie z Joelem w roli głównej, przed wydarzeniami z Tlou 2. Nie dali się nim długo nacieszyć.

 

Ale nadało to fabule niezłego rozpędu. Aż strach się bac, co się będzie dziać dalej. Ogólnie gra już od pierwszego momentu trzyma za gardło. Lgbt póki co rozdmuchane. Nie działo się nic specjalngo. Ot dziewczyny są razem.

 

Pod względem graficznym jestem pozytywnie zaskoczony. Gra wygląda o wiele lepiej niż na gameplayach z ytb, szczegolnie jesli chodzi o oswietlenie. To pierwsza liga na PS4, a pod wzgledem artystycznym poezja. Czlowiek chce się ciagle zatrzymywac i obejrzec głupi wrak samochodu. Ogólnie wersja na zwyklym PS4 mocno odstaje od tego, co się widzi grając na Pro i oledzie.

 

Co do gameplayu, szykuje się mocno rozwinięta formuła jedynki. Jeszcze dużo nie mogę powiedzieć, bo początek gry jest spokojny. Gram na hardzie i póki co nie jest jakoś super trudno. Zobaczymy dalej.

Edytowane przez Lukas_AT
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Wredny napisał:

Żal nawet komentować takie wynurzenia (choć mimo wyraźnego uprzedzenia, takie trochę nieśmiałe).
Ja jestem pierwszy, który wytknie, jeśli gra w czymś przegina, czy coś na siłę promuje, ale jeśli to wszystko zawiera się w historii i jest tak naturalne, jak tutaj, to nie widzę powodu, by to hejtować (podobnie jak wątek Billa w części pierwszej).
Abby jest babochłopem, bo może jest jakąś ex-komandoską, czy inny ch... Nie wiem, nie wnikam, chcę ją zabić, ale także poznać jej stronę opowieści.
A ten dialog? Bardzo na miejscu, biorąc pod uwagę kontekst i nawet zabawny (chyba, że gra się po polsku, wtedy może timing nie taki i źle siadło).

 Dla ciebie każda gra jest dobra z tego co pamiętam to nie wiem czy brać ten wpis na powaznie. No sorry jako fan jedyneczki zero wczutki ,nie mogę się wczuć w rolę że tak powiem, moze później będzie lepiej. Trochę się źle nastawiłem czytając wycieki, ale po spustach na forum myślałem że jednak to banialuki. Niestety, jest zle, nie dziwię się ludziom dającym 5 na metacritic po paru godzinach gry. W każdym razie gry nie przekreslilem i może gameplayowo wybrnie, bo fabuła meh. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, GSPdibbler napisał:

 Dla ciebie każda gra jest dobra z tego co pamiętam to nie wiem czy brać ten wpis na powaznie. No sorry jako fan jedyneczki zero wczutki ,nie mogę się wczuć w rolę że tak powiem, moze później będzie lepiej. Trochę się źle nastawiłem czytając wycieki, ale po spustach na forum myślałem że jednak to banialuki. Niestety, jest zle, nie dziwię się ludziom dającym 5 na metacritic po paru godzinach gry. W każdym razie gry nie przekreslilem i może gameplayowo wybrnie, bo fabuła meh. 

 

W poprzednim, żałosnym komentarzu podsumowałeś doopę i cyzki Abby, lepiej by było, jakbyś w ogóle gęby nie otwierał. Dla mnie wszystko jest takie naturalne, postacie zwykłe, ludzkie, interesujące, a wszystko podane subtelnie.

Edytowane przez zdrowywariat
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Po obejrzeniu wszystkich przerywników filmowych które są na YT by móc jako tako obadać fabułę ,mogę śmiało powiedzieć że to jest jakiś dramat xD poważnie..to taki trochę śmiech przez łzy.Nie mogę w to do końca uwierzyć ... W mojej skromnej opinii zj.e.bali to po całości.
Na temat gameplayu grafiki itp się nie wypowiadam póki nie zagram osobiście ..ale to chyba nie będzie prędko xD

  • Minusik 6
Odnośnik do komentarza
20 minut temu, zdrowywariat napisał:

 

W poprzednim, żałosnym komentarzu podsumowałeś doopę i cyzki Abby, lepiej by było, jakbyś w ogóle gęby nie otwierał. Dla mnie wszystko jest takie naturalne, postacie zwykłe, ludzkie, interesujące, a wszystko podane subtelnie.

 Nie dupę, tylko biodra. Nie wiem czy wiesz ale kołysanie się bioder u kobiet jest naturalną rzeczą, tu jest męski chód. Nie wiem czym gram :)Kompletnie nie rozumiem po co dali taka postępowa , grywalna postać. Żartuje, wiem kto podpowiadał :) Jak mam się wczuć grając Bjoergen? Mogli pójść dalej i dać 150 kg ulanca identyfikującego się jako helikopter. Może historia się rozwinie i zyska, bo początek masakra.

Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, BieŃ napisał:

Po obejrzeniu wszystkich przerywników filmowych które są na YT by móc jako tako obadać fabułę ,mogę śmiało powiedzieć że to jest jakiś dramat xD poważnie..to taki trochę śmiech przez łzy.Nie mogę w to do końca uwierzyć ... W mojej skromnej opinii zj.e.bali to po całości.
Na temat gameplayu grafiki itp się nie wypowiadam póki nie zagram osobiście ..ale to chyba nie będzie prędko xD

 

"Gratuluję". Nie wiem co będzie dalej, bo do wyjazdu do Seattle wszystko jest dobrze zrealizowane:

 

Spoiler

widać jak Ellie cierpi, nie tylko w cutscenkach, ale na przykład w domu Joela, po którym się przechadza. A do Abby nie ma się jakiegoś żalu, bo widać, że też cierpiała. No ale nie ma jak wydać wyrok po krótkich cutscenkach, gdy cała gra toczy się przez 30h. Mnie się gra podoba, podobnie jak w jedynce już na początku uroniłem łzę... i liczę na więcej skrajnych emocji, w tym tych typu: dlaczego? O które niektórzy mają ból doopy.

 

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza

Ja po 4h mogę powiedzieć, ze graficznie to czegoś takiego nie spodziewałem się i wiele gier nextgenowych nie osiągnie takiej grafiki. Gameplayowo jest cymesik po dotarciu do Seattle i wątek mapki, zwiedzania sklepów, banku itp. w pysdeczke - takie cos lubie, a nie multum openworldow. Wątek lgbt xD boże, jakie to rozdmuchane - jeszcze jakby jakiś scyzoryk był, ale nie. Ten przełomowy wątek po 2h NIESTETY nadzialem się na niego wcześniej i nie zrobił na mnie wrażenia :( w ogóle jakoś mało jest muzyki, nie wbija tak w glebę jak w pierwszej części- to jest chyba moja najpoważniejsza wada tej gry na ten mmoment. Nie wiem też o co chodzi, ale odnoszę wrażenie że strzelanie jest coś zmienione i nie ma takiego powera jak w tlou1.

No nic - wieczorkiem gram dalej, ale po nudnych jak flaki pierwszych 2h jest bardziej niż gites.

  • Haha 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Muzyki jest w sam raz wtedy kiedy może wzmocnić klimat jej brak to jest cicho. Najgorzej jak jakaś gra przesądza z muza wtedy nie robi takiego wrażenia jak wjedzie w emocjonalnym fragmencie (np days gone :p)

 

 

tu wszystko jak na razie jest wspaniałe wyreżyserowane i nawet kokojumbo może się uczyć. Ta gra to mistrzostwo świata narracji 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dla mnie rewelacja. Grafika, HDR, dbałość o detale jest naprawdę niesamowita. Jedynie to ziarno. Udźwiękowienie, muzyka top level. Fabuła to dla mnie szok, nie przez LGBT bo tego się spodziewałem, wg mnie nie ma z tym przesady. Podoba mi się jak fabuła jest prowadzona, nie można się oderwać, kilka razy serce zabiło mocniej ze strachu. Jestem w Seattle. Gameplay rewelacja jak w jedynce, animacje kosmos. Dla mnie bomba. Cieszę się że tu wróciłem. Jedynie jednej postaci mi bardzo szkoda, motyw zemsty jest teraz u mnie silniejszy niż w Ellie

Edytowane przez raulos
Odnośnik do komentarza

Bomby prawdy od developera. 

https://www.resetera.com/threads/playstation-studios-ot-i-o-the-future-of-gaming.224326/post-37436632

Magicy. 

 

 

Panowie, pytanie co do Seattle, jeżdżę sobie po okolicy, trafiłem na 

 

rozbity konwój, wpadło trochę zapasów, wóz strażacki, jest siekiera ^^,

Ellie zaznaczyła kilka ważnych lokacji. Moje pytanie brzmi, czy jest możliwość, że możemy pójść od razu do tej głównej, pchając cały wątek do przodu, przez to ominiemy inne lokacje? 

 

PS. Właśnie wyczytałem, że jak sprawdzimy wszystkie lokacje na mapie, to dostaniemy pucharek. 

 

Edytowane przez YETI
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, YETI napisał:

Bomby prawdy od developera. 

https://www.resetera.com/threads/playstation-studios-ot-i-o-the-future-of-gaming.224326/post-37436632

Magicy. 

 

 

Panowie, pytanie co do Seattle, jeżdżę sobie po okolicy, trafiłem na 

  Ukryj zawartość

rozbity konwój, wpadło trochę zapasów, wóz strażacki, jest siekiera ^^,

Ellie zaznaczyła kilka ważnych lokacji. Moje pytanie brzmi, czy jest możliwość, że możemy pójść od razu do tej głównej, pchając cały wątek do przodu, przez to ominiemy inne lokacje? 

 

PS. Właśnie wyczytałem, że jak sprawdzimy wszystkie lokacje na mapie, to dostaniemy pucharek. 

 

Tak mam ten puchar. Powiem tak możesz eksplorować dopóki z benzyną nie wrócisz do wiadomego punktu. I polecam to zrobić bo fajne poboczne wątki są. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Przypomnisz mi gdzie ta benzyna się znajduje, żeby tam od razu nie pojechać, bo wczoraj o 2:00 śmigałem po tej lokacji. 

Główny wątek powinnien być zaznaczony na mapie w szczególny sposób. 

PS. Najpierw wpadnę do Banku, bo tam podobno spore zapasy. 

Edytowane przez YETI
Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, raulos napisał:

nie przez LGBT bo tego się spodziewałem, wg mnie nie ma z tym przesady.

 

4 godziny temu, Lukas_AT napisał:

 Lgbt póki co rozdmuchane. Nie działo się nic specjalngo. Ot dziewczyny są razem.

 

Ale wy wiecie że w tych narzekaniach po wyciekach wcale nie chodziło o to że "dziewczyny są razem"? Czy tylko udajecie?

 

 

 

 

 

 

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...