Skocz do zawartości

The Last of Us Part II


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Faka napisał:

User score też ma wpływ na meta? Czy to tylko dla recenzentów? 

User score nie ma zadnego znaczenia. Oj zle by było, gdyby miał.

 

Jak patrzy się na coś takiego jak przy TLoU II to za kilka lat jak ktoś nie spał dzisiaj pod kamieniem to da to do myślenia tylko jedno - oho, bu była niezła afera z ta gra. 

Edytowane przez - V -
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, blantman napisał:

Jak Detroit wystawiłem taka ocenę to wszyscy się zesrali na tym forum. Także ten co temat to inne zdanie. Raz można oceniać raz nie można. A ja mówię każdy (pipi)a może mieć swoja opinie i wystawić np RdR 2 2/10 a dajmy na to FIFA 20 10/10. Po to jest forum aby wyrażać swoje subiektywne zdanie. A najsłabsze jest tu to że w ostatnich czasach ogół decyduje co podoba się reszcie. Najlepsze są minusy za opinie o gierce bo kogoś dupka boli że komuś może się coś podobać/nie podobać:pawel:

 

 

 

 

Oj pamiętam cały czas ten dźwięk pękających odbytów i wrzaski rozwścieczonego tłumu kiedy odważyłem się skrytykować "magnum opus" Kideo Hojimy zwane Death Stranding :) niektórzy bardzo nie mogli się pogodzić z faktem, że gierka mogła się komuś nie spodobać i nawet solidne argumenty na poparcie mojego zdania dla nich nie wystarczyły. No bo "jak śmiesz w ogóle pisać coś negatywnego o TAKIM hicie, przecież ta gra nie ma wad. A nawet jeżeli jakieś ma, to i tak nie wolno absolutnie o nich mówić". Pamiętam, że w recenzjach tej gry też padały puste hasła w stylu "ten tytuł zmieni Twoje życie!" albo że "to totalna rewolucja w grach single player, teraz już nic nie będzie takie samo!". Cieszę się, że przy okazji TLoU 2 gracze są nieco bardziej świadowi i krytyczni (co widać po wielu rzetelnych opiniach na tym forum), ale widać też, że niektórzy dalej mają problem, żeby zaakceptować i uszanować to że dla kogoś innego gierka jednak nie okazała się ósmym cudem świata. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Co do tej gry ja bym ją trochę inaczej ocenił i po prostu dodał osobną ocenę za fabułę, bo cała reszta zbyt mocno nadrabia, a przecież takie rzeczy jak, grafika,

muzyka i chyba najważniejsze czyli gameplay. Nie mogą być zapomniane tylko dla tego, że fabuła nie jest taka jaką sobie ludzie wymarzyli, ja wiem, że jest ból, że nie tak sobie to wyobrażaliście ale trzeba uszanować ich wybór i czerpać radochę z tego co daje radę i jest świetnie zrobione dla mnie najważniejsza rzecz się zgadza czyli gameplay.

Graficzka też ogólny opad szczeny te animacje, oświetlenie ogólne zaprojektowanie lokacji wszystko jest mega klimatyczne i do tego ta muzyczka na gitarze.

 

Też bym nie dał tej grze 10 ale IMO na solidną 9- spokojnie zasługuje.

 

pozdrawiam. 

  • Plusik 8
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Soul napisał:

Co do tej gry ja bym ją trochę inaczej ocenił i po prostu dodał osobną ocenę za fabułę, bo cała reszta zbyt mocno nadrabia, a przecież takie rzeczy jak, grafika,

muzyka i chyba najważniejsze czyli gameplay. Nie mogą być zapomniane tylko dla tego, że fabuła nie jest taka jaką sobie ludzie wymarzyli, ja wiem, że jest ból, że nie tak sobie to wyobrażaliście ale trzeba uszanować ich wybór i czerpać radochę z tego co daje radę i jest świetnie zrobione dla mnie najważniejsza rzecz się zgadza czyli gameplay.

Graficzka też ogólny opad szczeny te animacje, oświetlenie ogólne zaprojektowanie lokacji wszystko jest mega klimatyczne i do tego ta muzyczka na gitarze.

 

Też bym nie dał tej grze 10 ale IMO na solidną 9- spokojnie zasługuje.

 

pozdrawiam. 

A to już inna sprawa ze coniektorzy chyba zapomnieli ze to nadal jest gra a nie książka czy film. 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Shago napisał:

Jak fabuła leży, to się w taką grę nie chce grać. Ja tak miałem z MGS5: co z tego, że gameplay świetny, jak fabuła tak kiepsko poprowadzona, że w połowie gry wymiękłem, nie byłem w stanie skończyć tego tytułu. I niestety nie sądzę, bym do niej wrócił :/

 

No akurat MGS V miał też problem w postaci mega backtrakingu i napisów przed i po każdej misji i umówmy się tam to fabuły prawie w ogóle nie było, też nie dałem rady skończyć MGSV.

Tu natomiast fabuła jakaś jest  inna niż każdy by chciał i mnie to jakoś nie przeszkadza, za to kapitalny gameplay i piękna grafika pcha mnie dalej bo chce więcej i więcej ;)

Edytowane przez Soul
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Co jest kapitalnego w tym gameplayu? Może na początku stanowił malutkie rozwinięcie tego z jedynki, ale potem to już jest taki schemat, że się odechciewa: o eksploracja, o zbiorę butelki i taśmę, o "zagadka", o killroom, o zabarykaduję drzwi, powtórz przez 30 godzin.

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Soul napisał:

Ja lubię zabijać kreatywnie, uwielbiam takie gry i tu jest pole do popisu ;)

Dokładnie tak. I tu chociażby jest postęp, względem jedynki. W ogóle to dlaczego nagle The Last Of Us Part 1 stało się przedmiotem kultu, kiedy jeszcze parę miesięcy temu wszyscy mówili o tym mniej więcej jak o kolejnych częściach Uncharted?

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, Rozi napisał:

(...)taki schemat, że się odechciewa: o eksploracja, o zbiorę butelki i taśmę, o "zagadka", o killroom, o zabarykaduję drzwi, powtórz przez 30 godzin.

 

I to właśnie jest zajebiste. 

 

To jak chwila relaksu po morderczym biegu. Spa po tygodniowym poligonie. Urlop po kwartale w Iraku...

 

A później wracasz do piekła.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, messer88 napisał:

No to jest świetne, albo jak kogoś załatwisz przy ścianie i się zabryzga wszystko. 

 

Ile razy mieliście sytuację że się Wam typek poddaje? U mnie raz i się zastanawiam czy to nie było oskryptowane. 

Wystarczy po nogach strzelać i przeważnie jest to ostatni przeciwnik.

 

Używając pompki waliłem tylko po nogach bo po utracie kończyny na momencie był trup. Strzelając w tors już to takie oczywiste nie było bo czasami trzeba było poprawić, mowa oczywiści o ludzkich przeciwnikach.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Łapcie świetną recenzję Olafa Szewczyka z aktualnej Polityki. Dla Olafa TLOU2 to nie tylko najważniejsza gra video ostatnich lat, ale także potężny moralitet i bezlitosny obraz świata po upadku. Upadku który nas czeka. Bardzo fajnie jest to napisane, zwłaszcza ponura konkluzja. Przydałby się taki dziennikarz w PE.

Uprzedzam że tekst zawiera spojlery z jedynki i dwójki.

 

https://i.imgur.com/2ge810h.jpg

https://i.imgur.com/eNOF0GW.jpg

 

O mamo jaka ta gra jest długa! Wczoraj myślałem że już koniec, a to dopiero połowa drugiej połowy :D Druga część gry ma swoje dłużyzny i nudne momenty, ale ma także chwile genialne, które zostaną ze mną na zawsze. Podoba mi się że walka jest teraz dużo trudniejsza i łatwiej o zgon. A te animacje brutalnych zgonów... :obama: Coś pięknego panie! Z przyjemnością zrzucałem babkę w przepaść albo lazłem wprost na wielkiego purchlaka. Moja ulubiona animacja to jednak strzał prosto w głowę i krwisty, dziurawy oczodół :D

 

Widzę już że na 10/10 ta gra nie zasługuje, ale mocne 9/10 dam jak najbardziej.

 

 

 

Edytowane przez aux
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, aux napisał:

Łapcie świetną recenzję Olafa Szewczyka z aktualnej Polityki. Dla Olafa TLOU2 to nie tylko najważniejsza gra video ostatnich lat, ale także potężny moralitet i bezlitosny obraz świata po upadku. Upadku który nas czeka. Bardzo fajnie jest to napisane, zwłaszcza ponura konkluzja. Przydałby się taki dziennikarz w PE.

 

https://i.imgur.com/2ge810h.jpg

https://i.imgur.com/eNOF0GW.jpg

 

O mamo jaka ta gra jest długa! Wczoraj myślałem że już koniec, a to dopiero połowa drugiej połowy :D Druga część gry ma swoje dłużyzny i nudne momenty, ale ma także chwile genialne, które zostaną ze mną na zawsze. Podoba mi się że walka jest teraz dużo trudniejsza i łatwiej o zgon. A te animacje brutalnych zgonów... :obama: Coś pięknego panie! Z przyjemnością zrzucałem babkę w przepaść albo lazłem wprost na wielkiego purchlaka. Moja ulubiona animacja to jednak strzał prosto w głowę i krwisty, dziurawy oczodół :D

 

Widzę już że na 10/10 ta gra nie zasługuje, ale mocne 9/10 dam jak najbardziej.

 

 

 

Wystawianie ocen tej grze jest trochę głupie, na pewno jest to monument gamingu i przez wiele lat będzie o niej głośno. Developerzy nie szukali szerokiej audiencji, ani nie próbowali się przypodobać konkretnej grupie, chcieli po prostu przekazać swoje przesłanie i im to wyszło.

 

Myślę że każdy znając zakończenie ma swoje własne refleksje.

 

Recka Olafa pierwsza klasa, po zakończeniu gry mam podobne odczucie a ukryte przesłanie tej gry jest znakomicie podane i jest nawet ważniejsze od samych losów głównej bohaterki i jej kompanów.

  • Plusik 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
54 minuty temu, aux napisał:

Łapcie świetną recenzję Olafa Szewczyka z aktualnej Polityki. Dla Olafa TLOU2 to nie tylko najważniejsza gra video ostatnich lat, ale także potężny moralitet i bezlitosny obraz świata po upadku. Upadku który nas czeka. Bardzo fajnie jest to napisane, zwłaszcza ponura konkluzja. Przydałby się taki dziennikarz w PE.

Uprzedzam że tekst zawiera spojlery z jedynki i dwójki.

 

https://i.imgur.com/2ge810h.jpg

https://i.imgur.com/eNOF0GW.jpg

A co to za autorytet gamingowy pisze w Polityce? Przecież oni się na grach nie znajo.

 

Czytałeś tekst? Duże te spoilery z dwójki w nim są? Trochę słabo recenzować grę i ją spoilerować przy okazji.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...