Skocz do zawartości

Xenoblade Chronicles 2


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ragus

Grać, gracze to wszystko potrafią nadmuchać do granic możliwości. Nie mówię, że gra jest śliczna na 6 calach, ale jak czytam jakieś miauczenie o niegrywalności to rzucam bigosem po ścianach. Gracze obejrzą screeny albo materiał didżitalfałndri na 15 calowym laptopie i już się zarzekają, że chyba nie kupią, bo nie da się grać w trybie przenośnym xD.

 

 

A ci sami gracze potem kupuja Vitę, odpalają na niej gierki z PSP i się cieszą. Nagle gorsza jakość obrazu nie przeszkadza.

 

Także grać. Ja raz gram na TV, raz przenośnie i w obu przypadkach bawię się przednio.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza
A to dziwnie macie z tymi licznikami, sprawdzalem na poczatku czy po wyjsciu do dasha mi naliczalo i zegar sie zatrzymywal jak nalezy.
Aaaaaa to do dasha trzeba wychodzić. Ok. Chociaż prawdę mówiąc mam wyrąbane na ten licznik. Ważne że gra zayebista.
Odnośnik do komentarza

Przypuszczam, że jeszcze z pół roku w produkcji i otrzymalibyśmy grę dopracowaną bez takich kwitków, która na dodatek wyglądałaby przyzwoicie także w wersji przenośnej. Ale wiadomo Niny chciało mieć wielki tytuł na święta, to ludzie z Monolithsoft musieli cisnąć i pewno nie wyrobili się z wszystkim tak, jakby tego chcieli. 

Niema jednak za bardzo co biadolić gdyż gra pomimo tych wad, i tak jest świetna. 

ps: u mnie licznik na razie nie szwankuje,..... pewno do czasu ;)  

Edytowane przez kazuyoshi
Odnośnik do komentarza

Ja to bym chetnie w patchu przyjal poprawe input laga przy salvage'owaniu. Do grajacych glownie na tv (@XM., @blantman, @ragus i pewnie ktos jeszcze) - macie z tym jakies problemy? U mnie trafienie pierwszego klawisza w qte jest prawie niemozliwe przez lag. Gram na pro controllerze, po przelaczeniu do handheldu problem znika.

Odnośnik do komentarza

Nie zastanawiałem się nad tym nawet. Myślałem że to ze mną coś nie tak, a nie że lag. :yao: Jeżeli to faktycznie wina laga to do poprawki. Mi zazwyczaj pierwszy raz nie wychodzi, ale później jakoś sobie z tym qte radzę.

Odnośnik do komentarza

Czytam ten temat szukając CZEGOKOLWIEK co mnie przekona do tego tytułu. Z Waszych opowiadań wyłania się obraz gry absolutnie hermetycznej i tylko dla die hard fanów jrpgów. Skomplikowanej do granic możliwości, s(pipi)ej technicznie, z dłużyznami. Czy jest coś w tej grze co może przyciągnąć totalnego laika? 

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Godot napisał:

Czytam ten temat szukając CZEGOKOLWIEK co mnie przekona do tego tytułu. Z Waszych opowiadań wyłania się obraz gry absolutnie hermetycznej i tylko dla die hard fanów jrpgów. Skomplikowanej do granic możliwości, s(pipi)ej technicznie, z dłużyznami. Czy jest coś w tej grze co może przyciągnąć totalnego laika? 

 

nie jestem (nie byłem) fanem jrpg, a Xeno2 mnie wciągnęło bezgranicznie do tego stopnia, że po skończeniu wątku fabularnego i napisaniu tekstu,  do Alrest wracam niemal codziennie (niemal, bo wczoraj nie grałem :yao: ) co mi się chyba jeszcze nigdy w przypadku zrecenzowanego tytułu nie zdarzyło. Także tak: jest w tej grze coś co może przyciągnąć totalnego laika:

  • świetna fabuła
  • postacie których nie da się nie lubić
  • rewelacyjna  muzyka
  • świetna eksploracja
  • fantastyczna walka

No i słaba rozdzielczość w trybie przenośnym byś mógł poczuć się jakbyś grał na starszych konsolach nintendo :sapek: 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

W gruncie rzeczy to ta sama liga. Zayebista muzyka, świat, bohaterowie, ale już zupełnie inny system walki i ogólnie zmieniona mechanika gry. Czuć że to tych samych ludzi, ale gra się inaczej.

 

Xeno1, Xeno2 i XenoX to zupełnie inne odczucia z grania. Natomiast każda ma w sobie to coś że nie można się oderwać. Ciężko te gry opisywać. Moim zdaniem trzeba samemu zobaczyć czy przypasuje, obojętnie którą.

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

jest kilka zasadniczych roznic miedzy persona4g a xenoblade2:

- turowy klasyczny system walk vs walki w realtime

- kilkugodzinny przydlugawy poczatek gdzie przez 5-6h praktycznie wciska sie X vs dosc szybkie wprowadzenie do gameplayu pomimo tego, ze przez dlugi czas dochodza nowe mechaniki

- presja czasu (w okreslonym czasie gry musisz odbic postac x) vs brak presji czasu

- losowo generowane lochy i miasto hub vs jrpg przygody, z wielkimi obszarami itp

 

persony szanuje ale imo zdecydowanie dla laika tej serii bym nie polecal pomimo tego, ze fabula i zakreslenie postaci i ich relacji miedzy soba to kazdorazowo majestria, do mnie persony to ostro zawyzona srednia seria gierek ( i choc mialem sporo godzin zarowno w p3 na psp i p4g na vicie to obu nie skonczylem), ponoc p5 cos probuje ulepszyc w formule ale z tego co czytalem temat to tez sporo osob narzeka na przegadanie w gierce

Odnośnik do komentarza
Cytat

Z Waszych opowiadań wyłania się obraz gry absolutnie hermetycznej i tylko dla die hard fanów jrpgów.

Idealne określenie serii Persona.

 

O Xeno tego nie można powiedzieć. Laik (a.ka. Rayos) się odnalazł w tej gierce, z kolei Persona odrzuciła. Jasny obraz sytuacji co należy wybrać. :lapka:

 

@FicuśPersona 5 nie jest aż tak przegadana, nie przesadzajmy. To po prostu efekt grania u co niektórych po 23h godziny dziennie, bo tak ich wsysło. :yao: Ja tam nie miałem z tym żadnych problemów.

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.